sa ajutam niste porcuti va rog!

Anunturi pentru adoptii gratuite
Avatar utilizator
Cookie
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 310
Membru din: 30 Mai 2011, 11:43
Localitate: Bucuresti

Re: sa ajutam niste porcuti va rog!

Mesajde Cookie » 18 Aug 2011, 21:18

Schimbati-va numele, in japoneza, of course, Sushi si Sake suna bine! :giggle: Scuzati! De fapt vroiam sa spun urmatorul lucru:

Obamaster, iti multumesc din suflet pentru felul cum ai abordat lucrurile! Te asteptam cu drag printre noi in momentul in care decizi sa mai iei o porcuta si sa ne spui povestea tuturor porcutilor pe care ii ai. De asemenea, esti binevenit sa vezi fetele mele si sa facem schimb de impresii si sfaturi, daca doresti si oricand doresti! Un PM catre mine si stabilim. :love:
Cracanici

Cristina B
Membru
Membru
Mesaje: 183
Membru din: 17 Iul 2011, 08:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: sa ajutam niste porcuti va rog!

Mesajde Cristina B » 18 Aug 2011, 22:15

de aia e bine ca, atunci cand ne referim care cineva pe forum, sa-i mentionam numele cum este scris un user-name. De exemplu, voi stiti ca eu ma numesc Cristina (si Maria), dar pe forum sunt Cristina B.
Mai important decat sa invatam din greselile noastre, este sa invatam cum sa nu le facem... Cand e tarziu, e PREA tarziu...

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: sa ajutam niste porcuti va rog!

Mesajde crisa24 » 19 Aug 2011, 11:35

si mie mi-e greu, ca nu le pot acorda mai mult timp, dar fac tot posibilul macar, o mangaiere
o alintare, o certa mica cand fac prostii :oops: , o vorba buna cand sunt pe langa ei
"hei graselor!" sau "buna ziua golanilor, azi ceva nou in program?"
baieteii astia probabil mai au de trait 3-4 ani, daca nu or neam din ala de traiesc mult... deci merita ce este mai bun
si cand spun ce este mai bun... ma refer nu numai la conditii si mancare buna si doctor
ci la multa, multa afectiune
nu e destul sa ii luam si sa mai aruncam un ochi la ei din cand in cand......
mai ales ca din experienta mea mica de un an( azi fac un an, alaturi de voi!)
am fost cu ei de cateva ori la doctor si daca ar fi dupa mine ar trebuii sa merg mai des..
ba respira greu, ba micoza, ba conjunctivita, ba digestive(ne-a ferit Dumnezeu, la prezenti, upsss, nu trebuia sa zic cu voce tare :giggle: ), ba dinti rupti, ba una alta...
Sper in gasirea unor stapani ce stiu in ce se implica si isi asuma raspunderea
sincer, numai daca nu vrei sa vezi ca au diferite problemute nu vezi, eu gasesc mereu cate ceva mic :giggle:

se pare ca nu am primit nici un raspuns de la Mihaela40(22.08.2011-24.08.2011)!


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

ysera
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 152
Membru din: 11 Sep 2011, 22:42
Localitate: Brasov
Contact:

Donatii Brasov

Mesajde ysera » 09 Dec 2011, 22:42

Am fost in petshop-ul din Real in seara asta si vin cu cateva vesti noi.
Dupa nenumarate vizite si discutii cu angajatii magazinului,va anunt ca s-ar putea ca,porcusorii care nu se pot vinde din anumite motive (micoze,spre exemplu) sa fie dati spre adoptie,in speranta ca isi vor putea gasi stapani care sa ii iubeasca,sa ii trateze si sa ii ingrijeasca corespunzator.Asta pentru a nu fi abandonati in camp,sau alte lucruri de genul.Aici nu aberez,e un lucru pe care l-am aflat dupa ce l-am luat pe Gizmo,m-a tulburat rau vestea asta,dar nu mi se pare nimic nou pentru petshop-urile de la noi.
Momentan, am purtat o discutie cu unul din angajati,care mi-a spus ca,in cazul in care nu reusesc sa trateze porcutii pe care ii au bolnaviori,va apela la mine ,pentru a incerca sa le gasesc stapan.Eu i-am indrumat spre dr Serban,fiindca ceea ce au porcutii cu siguranta este tricofitzie,si dansul stie mai bine ce si cum.Au promis sa mearga sa vada ce si cum,sau macar ca vor cumpara niste imaverol sa ii dea.
Mi-am oferit ajutorul in cazul in care se decid cei de la magazin sa le dea drumul spre adoptie;sper sa nu fiu criticata :( ;ma gandesc doar,ca,poate reusesc sa ajut cumva niste biete sufletele.
Postez subiectul asta ca sa am in primul rand,parte de sfaturile voastre,si in al doilea rand,situatia nefiind sigura momentan,in cazul in care baiatul respectiv ma anunta ca lasa patronul spre adoptie porcusorii,sa am o solutie de back-up,sa le pot gasi stapani,cumva,sau pe cineva care ar risca sa stea cot la cot cu mine si sa ii tratam si sa ii gazduim pana isi gasesc familii.
Rog ca ,pe oricine este interesat in vreun fel de acest subiect,sa ma contacteze/intrebe pe mine intai si intai.

K
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 29
Membru din: 09 Dec 2008, 22:04
Localitate: Brasov

Re: Donatii Brasov

Mesajde K » 16 Ian 2012, 20:27

Daca te pot ajuta cu ceva sa nu eziti sa imi spui....
ma gasesti pe messenger la id cirmos79, sunt si eu din Brasov, am si eu porcusori de guineea ( 2 femele)....


Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori