Ni se rupe sufletul :-(

Anunturi pentru adoptii gratuite
Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Ni se rupe sufletul :-(

Mesajde ramona_inka » 19 Feb 2013, 22:36

Nu credeam ca vom ajunge aici vreodata dar suntem nevoiti sa incredintam o parte din animalele crescatoriei catre alte persoane. Sunt problemele noastre personale asupra carora nu dorim sa insistam. Vom pastra o parte din porcusorii din crescatorie, o parte din maturi vor fi oferiti spre adoptie si o parte din tineri/juvenili spre vanzare noi pastrandu-ne parte din tineret si veteranii.
Asadar marea parte a celor spre adoptie sunt femele, se ofera cu contract de adoptie, sunt diverse rase si culori, nascuti aici sau import. Cine este interesat sa adopte un porcusor de la noi il rugam sa ne contacteze privat pentru a putea sta de vorba si a oferi mai multe amanunte.
Multumim.

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Ni se rupe sufletul :-(

Mesajde chinchi2 » 19 Feb 2013, 22:54

Imi pare rau :(
Sper ca cei care vor sa adopte sa nu se grabeasca sa ia porcusori si daca sunt incepatori sa citeasca site-ul si sa le asigure tot ce au nevoie.

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Ni se rupe sufletul :-(

Mesajde Allma » 19 Feb 2013, 22:56

Imi pare sincer rau, Ramona! Sper din suflet ca toti sa ajunga undeva bine unde sa fie ingrijiti la fel de bine cum erau la voi! :(
Old username: Andreea_Molly

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ni se rupe sufletul :-(

Mesajde ramona_inka » 19 Feb 2013, 23:03

Va multumim ca ne sunteti alaturi! :heart:

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Ni se rupe sufletul :-(

Mesajde Allma » 19 Feb 2013, 23:04

Doar ca sa stiu, mama Malagai va pleca si ea? :( Sau este printre cei tineri? Sper ca a 2a varianta :(
Old username: Andreea_Molly

Avatar utilizator
-Vlad-
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 2215
Membru din: 21 Feb 2011, 22:04
Localitate: Buzau

Re: Ni se rupe sufletul :-(

Mesajde -Vlad- » 19 Feb 2013, 23:06

Ramona,imi pare rau...altceva ce sa spun :( Am o singur intrebare:Crescatoria va mai fi sau incetul cu incetul nu?
Animalutele mele: Un hamster sirian-Blondu'.Un caine-Emy.
Imagine
-----------
Old username: maxovlad

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ni se rupe sufletul :-(

Mesajde ramona_inka » 20 Feb 2013, 00:03

BUna intrebare Vlad. Sincer, nu iti pot spune acum pentru ca nici noi nu stim. Posibil sa nu mai existe sau posibil sa ne reintoarcem peste cativa ani... Momenta atat suntem capoabili sa spunem, ca o parte din ei trebuiesc incredintati unor persoane de incredere.
Allma, nu stiu acum.

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Ni se rupe sufletul :-(

Mesajde khaos » 20 Feb 2013, 12:58

Ramo, imi pare tare rau si tin pumnii sa fie mai bine!
Daca pot ajuta cu ceva...
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Avatar utilizator
-Vlad-
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 2215
Membru din: 21 Feb 2011, 22:04
Localitate: Buzau

Re: Ni se rupe sufletul :-(

Mesajde -Vlad- » 20 Feb 2013, 16:03

Offf...eu sper sa reveniti pentru ca stiti cat de mult imi doresc niste porcuti care sa stiu de unde vin,sa fie sanatosi .De le petshop ,am o experienta proasta! :( Acum multi vor aparea sa ia porcuti.Cum spui si tu ,trebuie sa ajunga bine.Sper din tot sufletul sa ajunga bine si sa fie totul ok! :heart:
Animalutele mele: Un hamster sirian-Blondu'.Un caine-Emy.
Imagine
-----------
Old username: maxovlad

Avatar utilizator
adelinatache
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2455
Membru din: 01 Apr 2010, 23:27
Localitate: Buzau
Contact:

Re: Ni se rupe sufletul :-(

Mesajde adelinatache » 20 Feb 2013, 20:01

Imi pare rau, suflete bune.... azi am vorbit, dar nu mi-ai spus nimic despre asta. sunt alaturi de voi, imi pare rau ca nu te pot ajuta..... :(
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ni se rupe sufletul :-(

Mesajde ramona_inka » 23 Feb 2013, 21:23

Va multumim mult ca ne sunteti alaturi. Conteaza mult pentru noi! :heart:
Ajutor putem primi recomandandu-ne persoane de incredere pt incredintare. Momentan oferim o parte din cei cei de varsta mijlocie si o parte din tineretul pastrat pentru noi.
Ii multumesc Crisei24 pentru ca o gazduieste pe Fantasy Girl! Si mai avem inca 3 cereri serioase pentru alti 3 porcusori tot datorita voua :heart:

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Ni se rupe sufletul :-(

Mesajde crisa24 » 26 Feb 2013, 12:55

Fantasy Girl e la mine, am mai scris de ea pe forum, sper sa aiba toti parte de casute primitoare si de o viata cat mai lunga!
Imagine


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

toader petre
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 01 Mai 2013, 20:46
Localitate: bucuresti

Re: Ni se rupe sufletul :-(

Mesajde toader petre » 01 Mai 2013, 21:09

ma intereseaza foarte mult 2 purcei de guineea cu parul lung,am avut si au murit de batranete si sant foarte nervos ca nu ai mai am miar place foarte mult daca sar putea sa ai adopt ca eu nu am nici un venit stau cu parintii care sant pensionari MULTUMESC MULT.
:love: :love:

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Ni se rupe sufletul :-(

Mesajde crisa24 » 01 Mai 2013, 21:44

Ma scuzi ca te intreb dar daca nu ai nici un venit ,cu ce ii vei tine, ce mancau cei pe care ii aveai pana acum si au murit de batranete?
Ei implica totusi ceva cheltuieli!


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ni se rupe sufletul :-(

Mesajde ramona_inka » 02 Mai 2013, 09:00

Toader, este frumos ca doresti sa adopti dar trebuie gandit putin inainte. Adoptia se face nu pentru ca respectiva persoana care ii ofera spre adoptie vrea sa scape de acel animal ci pentru ca doreste sa ii ofere o viata mai buna decat are in prezent: o casa mai mare, timp mai mult acordat... Iar cine adopta nu ii ia pentru ca nu are bani sa cumpere ci pentru ca doreste sa faca o fapta buna si are mijloacele necesare (timp, bani, spatiu...) oferirii celor trebuincioase acelui animal. Cheltuiala nu se rezuma numai la plata initiala a porcusorului, ai nevoie de resurse financiare pe toata perioada vietii unui animalut, indiferent ca este adoptat sau cumparat. Nu stii cand se iveste o problema medicala si ai nevoie de vizita la/interventie a unui medic si atunci ce faci?


Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori