Cavia Club Romania

Informatii, anunturi, intalniri

Moderator: emil_inka

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Cavia Club Romania

Mesajde Gemon » 27 Noi 2007, 19:53

Site-ul Clubului Cavia Romania:
http://www.caviaclub.ro/

mihaelaputz
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 6
Membru din: 05 Dec 2007, 12:23
Localitate: timisoara

Mesajde mihaelaputz » 05 Dec 2007, 12:31


LeX
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 5
Membru din: 05 Dec 2007, 23:07
Localitate: Bucuresti

Mesajde LeX » 06 Dec 2007, 16:03

<b>More underground than your basement concrete</b>

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Cavia Club Romania

Mesajde Gemon » 06 Dec 2007, 16:46


LeX
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 5
Membru din: 05 Dec 2007, 23:07
Localitate: Bucuresti

Mesajde LeX » 06 Dec 2007, 19:03

<b>More underground than your basement concrete</b>

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde ramona_inka » 06 Dec 2007, 23:08


Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde ramona_inka » 13 Dec 2007, 01:51

Salutari tuturor!

Am primit informatiile mult asteptate referitoare la inscrierea in club a celor din provincie. Este aproximativ identic cu ceea ce am mai scris pe lista. In mod normal toti cei care doresc sa se inscrie trebuie sa vina personal la intruniri, sa participle la sedinte, sa plateasca cotizatia si sa semneze (tot personal :) ). Toate acestea sunt specificate in caietul in care se trece toata activitatea de dinaintea infiitarii clubului si cu care se merge la judecatorie. Dupa strangerea numarului necesar de membri, a semnaturilor lor si a sumelor necesare se merge la judecatorie si se inregistreza clubul. Cum toate aceasta sunt greu de indeplinit pt cei care nu sunt din Buc, greutatea cade pe umerii celor din Bucuresti pt a strange nr necesar de membri si banii respectivi. Ulterior, dupa ce se obtine statutul de persoana juridica de la judecatorie, cei din provincie se pot inscrie mai usor. Tot atunci clubul va avea si chitantier cu care va putea justifica banii primiti. Pana atunci, toate sumele se scriu in caietul amintit cu semnatura celui care ii da, acest caiet avand rol de dovada iar chitantele se vor da dupa inregistrare.

Dat fiind faptul ca nu avem destui membri si sumele stranse sunt prea mici nu putem inca solicita inregistrarea la judecatorie. De aceea se va face o exceptie acum si cei din provincie care doresc sa se inscrie o pot face prin mandat postal. Mandatul postal va fi dovada ca acea persoana adera la club si ca acei bani sunt dati pt infiintarea acestuia. Pe mandatul postal se va scrie citet numele si prenumele persoanei, localitatea. De asemenea, pe formularul de mandat exista un loc special pt corespondenta unde trebuie specificat pt ce se trimite acea suma de bani. Totodata cei care trimit banii sunt rugati sa trimita prin posta si o cerere semnata prin care se solicita inscrierea in club.

Asadar, draga Mihaela si membri ai listei din provincie care doriti sa va inscrieti acum, facem o exceptie pt a strange numarul necesar de semnaturi pt obtinerea hotararii judecatoresti. Iata pasii ce trebuiesc urmati:
1. in primul rand sa stim cine doreste si din ce localitate.
2. fiecare doritor sa anunte ziua cand se vor trimite banii. Alaturat se trimite in plic o cerere de inscriere, semnata.


NOTE:
•pe mandat se scrie citet numele, prenumele, localitatea. La rubrica “loc pentru corespondenta” din formularul de mandat se va scrie neaparat “inscriere si cotizatie 2008 Cavia Club Romania”. Aceste mandate se pastreaza in arhiva clubului, si o sa fie mentionate nr mandatului, numele solicitantului, suma etc in caietul de sedinte de care aminteam. Dupa inregistrare la judecatorie, pe baza mandatului se va putea emite fiecarui membru o chitanta pt suma trimisa
•cererea de inscriere va fi dupa modelul “Subsemnatul.... domiciliat in... doresc sa ma inscriu in Cavia Club Romania.... Data...Semnatura...”


3. Neavand inca un sediu stabil pt Club, mandatele si cererile va rugam sa le trimiteti pe numele Emil Visan sau Ramona Visan, Oficiul Postal nr. 5, Bucuresti, POST RESTANT.
4. Taxa de inscriere a ramas ca si pana cum, 70 de lei.


Toate acestea sunt pentru cei din provincie care doresc sa se inscrie.

Draga LeX, pentru cei din Bucuresti (stiu ca esti din capitala), avem rugamintea ca la viitoarea sedinta, care speram sa fie devreme in 2008 (ianuarie-februarie), sa vina si sa participle la sedinta, sa se inscrie si sa plateasca taxa respectiva.

Daca mai sunt nelamuriri va stam la dispozitie.

In cei doi ani de cand am anuntat ca vrem sa infiintam acest club si-au exprimat dorinta pe mail mai multe persoane inscrise pe lista. De mult timp nu mai stim nimic despre acestea, foarte putine din ele venind sa participe efectiv la sedintele clubului. Rugam pe aceasta cale ca cei care mai doresc sa se inscrie sa ne contacteze.

mihaelaputz
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 6
Membru din: 05 Dec 2007, 12:23
Localitate: timisoara

Mesajde mihaelaputz » 13 Dec 2007, 13:00

ok :lol: :lol: :lol: , am notat , saptamana asta nu ajung ,, dar pe luni sigur :lol: , va anunt oricum cu mp

deedee
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1289
Membru din: 14 Oct 2008, 14:40
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde deedee » 16 Noi 2008, 14:24

am intrat pe siteul cavia club romania si am vazut il index poza asta cu un porcut numit bibi...mie mi se pare identic cu lolla a mea :lol:

Imagine

Avatar utilizator
yuriko
Initiat
Initiat
Mesaje: 32
Membru din: 11 Feb 2009, 10:17
Localitate: iasi: tatarasi

ccr

Mesajde yuriko » 08 Mar 2009, 08:55


Avatar utilizator
emil_inka
Ghid Special
Ghid Special
Mesaje: 499
Membru din: 28 Noi 2007, 08:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde emil_inka » 08 Mar 2009, 09:25


Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Cavia Club Romania

Mesajde Allma » 25 Ian 2013, 19:02

Vad ca pe site-ul cavia club romania a aparut deja . Vad ca acum fiecarei crescatorii ii corespunde o culoare, nu cum era inainte...dar vad si ceva nou, numit "WildLook" care are deja puiuti nascuti...e o noua crescatorie in Romania?? :surprised:
Old username: Andreea_Molly

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cavia Club Romania

Mesajde ramona_inka » 25 Ian 2013, 20:07

Da, de ce te miri? Este o crescatorie care a inceput cu caini rasa husky si acum se ocupa si de porcusori. Are porcusori de mai mult timp si dupa ce a invatat sa aiba grija de ei a inceput sa ii reproduca, :up: nu a luat imediat ca sa reproduca, asa cum vor multi sa faca.

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cavia Club Romania

Mesajde MaraC » 25 Ian 2013, 20:49

Daa, are niste porcuti creti superbi, i-am vazut pe Facebook :heart:

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Cavia Club Romania

Mesajde biancadumy » 25 Ian 2013, 22:28

Ce fain e asa :) fiecare cu culoarea lui :D super!!!
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!


Înapoi la “Cavia Club Romania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori