Plimbarea

Amenajare spatiu, construire custi, imbogatire a mediului cu accesorii

Moderator: cristisz

Avatar utilizator
Gurita
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 124
Membru din: 24 Feb 2010, 16:37
Localitate: Brasov
Contact:

Mesajde Gurita » 14 Mar 2010, 16:35

Pai deocamdata asta e casa lui, cand l-am luat nu descoperisem site-ul gemon.ro si nu stiam atat de multe despre purcelini, asa ca am construit un acvariu (nu-i chiar mic) caruia i-am adaugat ulterior inca un etaj. Insa Gigel va primi sper cat de curand o noua cusca, pt ca urmeaza sa ne apucam de renovari prin casa asa ca si "apartamentul" lui va fi renovat. Cred ca o sa luam o cusca mare din aceea pt iepuri (gen Ferplast), adica de cel putin 1 m, ca sa-i fie cat mai confortabil. Dar pe rand asa, in limita posibilitatilor. Pe de alta parte te asigur ca se simte bine si acum. :smile:

Avatar utilizator
Viviana
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 275
Membru din: 30 Ian 2010, 17:28
Localitate: TARGU MURES

Mesajde Viviana » 21 Mar 2010, 10:48

porcusorii mei aveau camera mea la dispozitie pentru a se plimba,dar faceau prea multa mizerie si le-am facut un tarc(aprox.120\30)acum sa-i scot la plimbare in camera?sau este deajuns tarcul?am iesit cu ei pe balcon la picnic :lol: si le-a placut,dar e mai complicat ca tre sa sar peste geam.
poze cu printisorii:
http://terosirufus.sunphoto.ro/terosirufus
-----------
Old username: VIVIEN

Avatar utilizator
guineeapigs
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 58
Membru din: 07 Mar 2010, 12:26
Localitate: Alba

Mesajde guineeapigs » 26 Mar 2010, 23:37

Chiar daca intamplarea asta ar trebui sa o pun la sectiunea ,,CE AU MAI FACUT MICUTII NOSTRI'' in topicul ,,PATANII'' o sa va spun si eu o plimbare foarte distractiva cu Dodo, porcutul meu....Eeei, porcutii mei sunt mai speriosi din fire adica nu le e frica efectiv de mine ci doar fug.Si ma gandesc si eu....hai sa il pun pe Dodo jos sa se plimbe si el.Si o jumatate de ora m-am chinuit sa il prind.Am mai patit asta cu porcusorul meu Dodo dar nu m-am invatat minte.Si sa vedeti cum s-a dus sub dulap.Eu ca sa il speriu sa iasa afara am plimbat un sucitor pe jos, dar el, ce sa se sperie.Sarea peste sucitor parca era Super Mario.Nu a vrut sa iasa.A iesit la colt eu din cealalta parte am venit cu sucitorul, el a sarit peste sucitor s-a dus la celalalt colt, iar l-am fugarit, apoi a fugit pe sub coltar (pat). Am ridicat coltarul, unde-i unde-i? Iaca pe cand am vrut sa il fugaresc cu sucitorul am depistat ca e iar sub dulap.In cele din urma l-am prins si i-am promis ca pana nu se invata sa nu mai fuga eu nu il mai pun pe jos.Si cam asta a fost una dintre plimbarile lui DODO. Asa ca ii sfatuiesc pe cei care au porcusorii aprigi care nu sunt imblanziti, sa nu ii lase jos....daca nu vor sa pateasca ca si mine cu Dodo. :lol:

Avatar utilizator
Gold_Sorceress
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 96
Membru din: 21 Mar 2010, 22:36
Localitate: Iasi

Mesajde Gold_Sorceress » 26 Mar 2010, 23:43

in astfel de situatii eu as fi pus cateva bucatele din mancarea lui preferata intr-un colt unde as fi putut sa-l prind... cu salatica sau castravete sigur ar fi functionat :lol:

Avatar utilizator
cosmina
Forumist
Forumist
Mesaje: 1141
Membru din: 20 Mar 2010, 19:40
Localitate: abbotsford

Mesajde cosmina » 02 Apr 2010, 02:06

asa patesc eu cu purcelescu meu..are o placere deosebita sa fuga sub pat si parca face in contra. cand ma duc intr-o parte fuge in cealalta.dar intr-o seara l-am ademenit cu un fir de patrunjel ..prima data mi l-a tras asa de tare ca am ramas fara,,apoi aveam grija sa nu il las sa apuce pana cand am pus mana pe el,, ce smecheri sunt porcii astia..fac niste chestii ca te miri..

Avatar utilizator
oprisandy
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 130
Membru din: 09 Mar 2010, 18:51
Localitate: Galati/Pandino Cr

Plimbare

Mesajde oprisandy » 03 Apr 2010, 23:00

Ochii animalelor au puterea de a vorbi o limbă minunată neinteleasa decat de oamenii buni la suflet.

Avatar utilizator
adelinatache
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2455
Membru din: 01 Apr 2010, 23:27
Localitate: Buzau
Contact:

Mesajde adelinatache » 03 Apr 2010, 23:21


kristina
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 121
Membru din: 24 Iun 2010, 22:06
Localitate: Bucuresti

Mesajde kristina » 28 Iun 2010, 23:59

Pe porcica mea o las in fiecare zi cate 30 de minute la pranz prin camera sa se plimbe(din pacate imi face foarte mult mizerie in camera:-<) si seara dar mai putin ca ma ia somnu si mie sa nu ma ia prea rau si sa o uit pe afara:))
Cristina

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Mesajde AndreeaC » 29 Iun 2010, 00:19

Nu iti face probleme caci asa patim si noi. Chiar vorbeam cu crisa la expo :lol: Ne intreceam in bilutele din camera :lol:
Ultima oară modificat 29 Iun 2010, 00:31 de către AndreeaC, modificat 1 dată în total.
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

kristina
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 121
Membru din: 24 Iun 2010, 22:06
Localitate: Bucuresti

Mesajde kristina » 29 Iun 2010, 00:20

:)) of mor eu de porcusorii astia iubareti :X
Cristina

Avatar utilizator
Crisu
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 654
Membru din: 02 Ian 2010, 18:51
Localitate: Bucuresti

Mesajde Crisu » 29 Iun 2010, 09:26

:lol: :lol: dacĂŁ o uiĂži afarĂŁ o sĂŁ vinĂŁ la nasucu tĂŁu sĂŁ te lingĂŁ :lol:
I don't have one .

kristina
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 121
Membru din: 24 Iun 2010, 22:06
Localitate: Bucuresti

Mesajde kristina » 29 Iun 2010, 14:15

Cristina

Avatar utilizator
crisa
Membru
Membru
Mesaje: 240
Membru din: 04 Noi 2009, 16:29
Localitate: BUCURESTI

Mesajde crisa » 29 Iun 2010, 23:20


Avatar utilizator
cosmina
Forumist
Forumist
Mesaje: 1141
Membru din: 20 Mar 2010, 19:40
Localitate: abbotsford

Mesajde cosmina » 29 Iun 2010, 23:23


Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Mesajde AndreeaC » 29 Iun 2010, 23:27

O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati


Înapoi la “Despre spatiul de viata al porcusorilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori