Accesorii "Homemade" pentru porcuti

Amenajare spatiu, construire custi, imbogatire a mediului cu accesorii

Moderator: cristisz

Avatar utilizator
Jackie
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 619
Membru din: 30 Iun 2010, 17:44
Localitate: Iasi, Romania

Re: Accesorii "Home made" pentru porcuti

Mesajde Jackie » 06 Noi 2010, 23:10


Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Accesorii "Home made" pentru porcuti

Mesajde Lili » 07 Noi 2010, 09:06

Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Re: Accesorii "Home made" pentru porcuti

Mesajde AndreeaC » 07 Noi 2010, 18:30

Parca e mai bun morcovelul la caldurica :giggle: ...
Imagine
asa ca l-am devorat imediat si ne pregatim de somn
Imagine

Alinush , fetele iti multumesc mult pentru cuibusoarele pline de caldurica :thanks: :flowers:

Asteptam casuta acum :giggle: pentru ca suntem in reorganizare ... :( Pana de idei si de tot :(
Urmeaza sa mai dam o raita prin Hornbach , poate avem noroc sa gasim un trunchi de pluta ok , sau poate chiar 2 :giggle:(nu mai ratez ocazia , de gasesc iau tot ce se poate :lol: )
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Accesorii "Home made" pentru porcuti

Mesajde true_fan_66 » 07 Noi 2010, 18:54

Ce scumpa e fetita ta cum sta ea asa ghemuita in culcusul ala :lol:

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Re: Accesorii "Home made" pentru porcuti

Mesajde AndreeaC » 07 Noi 2010, 18:58

Ziceai ca e hipnotizata :giggle:
Nu mai reactiona la nimic , a inspectat bine bine ,,sacul" ... A mers pana in fundul lui apoi s-a intors si se uita la televizor :lol: Nu ii mai trebuia nimic iar pe fete nu le-a lasat neam sa intre. A fost foarte egoista , era precum un caine care isi protejeaza teritoriul. M-a bucurat reactia ei tinand cont de faptul ca este foarte timida de fel. Cred ca se simtea amenintata si nedorind sa isi piarda locul calduros a zis in sinea ei ,,Ce o fi o fi ! Ori la bal ori la spital" :lol:
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Accesorii "Home made" pentru porcuti

Mesajde khaos » 08 Noi 2010, 12:10

Doamne, este superba casuta, Alina! :)
In sfarsit am facut si eu poze cu porcutii si saculetul... insa le-am uitat acasa, in camera foto :D Promit ca le aduc maine! Ca si idee, baietilor le-a placut la nebunie saculetul, si s-au inghesuit amandoi acolo, se calcau unul pe altul pe picioare :lol: Musai sa mai luam unul! :nodding: Dar vorbim noi, cand te mai eliberezi.
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Avatar utilizator
Alina82
Indrumator
Indrumator
Mesaje: 408
Membru din: 11 Mar 2009, 21:52
Localitate: Bucuresti

Re: Accesorii "Home made" pentru porcuti

Mesajde Alina82 » 08 Noi 2010, 15:42

Buna ziua!

Ma bucur din tot sufletul ca atat porcutilor cat si parintilor lor le plac saculetii si casutele!!

De asemenea ma bucur sa aflu ca sunt din ce in ce mai multi porcuti rasfatati!!

Va asteptam cu poze si povestioare!

Numai bine!
Alina si cei 2 guinezi ( )

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Accesorii "Home made" pentru porcuti

Mesajde khaos » 09 Noi 2010, 13:22

Siiii asa cum am promis, pozee! :)

Primul care a incercat noua "jucarie" a fost Pixel.
Imagine

Batman era mai timid, a avut nevoie de putin ajutor ca sa prinda curaj :tease: (vezi filmulet)
Imagine

La un moment dat se inghesuiau amandoi acolo si se tot calcau pe bataturi :lol: brrr brrrrrr brr!
Imagine

Moale si bine... asa ca Batman l-a dat pe Pixeloi afara, nah, sa stea doar el :wasntme:
Imagine

Si ne-am culcusit...
Imagine



Si pentru ca baietii au fost cuminti, am vorbit deja cu Mos Craciun (mai bine spus, cu Mos Craciunita Alina) si vom primi jucarii noi :clapping:
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Avatar utilizator
Alina82
Indrumator
Indrumator
Mesaje: 408
Membru din: 11 Mar 2009, 21:52
Localitate: Bucuresti

Re: Accesorii "Home made" pentru porcuti

Mesajde Alina82 » 09 Noi 2010, 23:39

Buna seara!
Khaos, porcutii tai sunt foarte simpatici! Sa-ti traiasca 10000 de ani si sa fie sanatosi si veseli tot timpul!!
Ma bucur foarte mult ca le-a placut saculetul. In curand voi merge dupa material pentru noi saculeti pufosi. Voi aveti intaietate! :winking:



Mara, saptamana viitoare sunt putin ocupata. Dupa aceea iti pot face si tie casuta, cu o singura conditie. Ca sa ma pot apuca de lucru la casuta ta, am nevoie de un telefon de la unul din parinti ca sa imi spuna ca sunt de acord ca tu sa cumperi. Dupa ce primesc acest telefon ma apuc de lucru si te anunt cand e gata. Voi avea din nou nevoie de un telefon sa stabilim despre intalnirea cu tine impreuna cu unul din parinti pentru a inmana casuta.

Aceeasi procedura este pentru toti membri sub 18 ani ai acestui forum. Altfel nu lucrez.

Scuze de genul mama sau tata sunt foarte ocupati si nu pot suna sau nu pot veni la intalnire, nu merg. Nu lucrez comenzi de la membri sub 18 ani, fara acordul telefonic al unuia din parinti.

Multumesc pentru intelegere!!
Ultima oară modificat 09 Noi 2010, 23:44 de către Alina82, modificat 1 dată în total.
Alina si cei 2 guinezi ( )

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Accesorii "Home made" pentru porcuti

Mesajde true_fan_66 » 09 Noi 2010, 23:43

Oau Alina! Cam dura putin, nu crezi? :lol:

Avatar utilizator
Alina82
Indrumator
Indrumator
Mesaje: 408
Membru din: 11 Mar 2009, 21:52
Localitate: Bucuresti

Re: Accesorii "Home made" pentru porcuti

Mesajde Alina82 » 09 Noi 2010, 23:54

Nu! Nu consider ca sunt dura deloc.

Un copil nu are cum sa faca rost de bani. Exista copii, care desi au alocatie, parintii lor pot folosi acei bani pentru rechizite sau hainute, fara ii sa lase ca bani de buzunar.

Copilul nu are discernamant si nici raspundere legala. Prin urmare daca ia bani de unde crede el ca i se cuvin, ca sa isi faca un moft, nu este corect.

Este normal sa ma asigur ca acel copil care comanda de la mine (nu ma intereseaza cum procedeaza altii pe internet. Este regula mea si tin la ea si nu consider ca cer prea mult) are nevoie de acordul parintilor, altfel nu lucrez.

Accesoriile sunt dragute si te pot face sa vrei din fiecare cate unul. Pretul nici mic, nici mare, mi se pare totusi greu de platit pentru cineva care nu stie ce inseamna sa muncesti pentru bani si pentru cineva pe care eu nu cunosc ce conditie materiala au acasa.

Daca mai sunt nelamuriri mi-ar placea sa le prezentati aici.

Eu nu am avut alocatia pe mana cand eram copil, iar familia mea a dus-o greu. Stiu ce inseamna si de aici ma gandesc ca fara acordul parintilor si implicit bani de la ei, copiii nu au de unde sa isi permita toata gama de accesorii.

True, ai fi uimita ce e in stare sa nascoceasca mintea copilului ca sa te incerece, sa iti cunoasca limitele si sa reuseasca sa isi atinga scopul. Mai ales la o anumita varsta critica.
Alina si cei 2 guinezi ( )

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Accesorii "Home made" pentru porcuti

Mesajde true_fan_66 » 10 Noi 2010, 00:01

Eu n-as incerca chestii de-astea...adica mi se pare firesc ca atunci cand faci o comanda o si achiti, nu poti sa te razgandesti, plus ca si tu muncesti mult la casuta aia si bagi si bani in materiale. Dar ma gandesc ca daca ti-a cerut o casuta si ti-a dat atatea indicatii poate a vorbit cu parintii, nu stiam ca a facut comanda fara sa-i intrebe. :( Oricum... felul in care te-ai exprimat a sunat de parca o acuzai ca te minte sau ceva. :lol:

Avatar utilizator
Alina82
Indrumator
Indrumator
Mesaje: 408
Membru din: 11 Mar 2009, 21:52
Localitate: Bucuresti

Re: Accesorii "Home made" pentru porcuti

Mesajde Alina82 » 10 Noi 2010, 08:38

Alina si cei 2 guinezi ( )

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Re: Accesorii "Home made" pentru porcuti

Mesajde AndreeaC » 10 Noi 2010, 13:14

Alina , noi am mai discutat despre asta si sti ca sunt de acord cu tine .
Ca sa nu mai spun de situatia in care , ok , copilul comanda ... parintele de rusine ii da banii ca nah , e om intreg la minte si se gandeste la efortul depus apoi nu mai poate sa refuze ... si poate aceia sunt ultimii banuti pana la salariu .
Cred ca e mai in regula sa previ , asa cum spune si Alina , o situatie neplacuta.

Una peste alta , desi au mai facut`o altii inainte ... As vrea sa ii multumesc Alinei pentru efortul pe care il depune pentru noi in ciuda faptului ca e foarte ocupata si are responsabilitati care ii atarna greu pe umeri .
ITI MULTUMIM ALINA !!! :cavies:
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
lupuelena2009
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 319
Membru din: 06 Oct 2010, 09:06
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Accesorii "Home made" pentru porcuti

Mesajde lupuelena2009 » 10 Noi 2010, 19:16

bravo alina! asa as proceda si eu ,ca nu sti cu cine ai deaface!poate copilu comanda fiind incantat de ceea ce vede pe forum iar apoi saracii parinti vor trebui sa plateasca nebuniile copilului.si cred ca nici parinti nu se vor supara daca le ceri acordu,copii nu stiu cand sa se opreasca si nu sti ce iti vor cere,poate mai multe produse,mai ales ca tu nu iei banii in avans,totusi investesti niste bani si dureaza pana recuperezi acei bani.asta este cui nu-i convine sa faca ea asa pe incredere!!bravo,esti o fata cu capul pe umeri! :up:


Înapoi la “Despre spatiul de viata al porcusorilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori