Bubite

Boli parazitare, caderi masive ale parului, alte afectiuni

Moderator: cristisz

Avatar utilizator
ANA
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 747
Membru din: 17 Iun 2009, 18:59
Localitate: CONSTANTA

Mesajde ANA » 30 Noi 2009, 18:12

e vorba de Ciprian? cabinetul il vizitez des ( cu pisica) :lol:

Avatar utilizator
Fursec
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 117
Membru din: 28 Noi 2009, 01:35
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde Fursec » 30 Noi 2009, 18:15

Nu ii stiu prenumele.Inauntru este si un Pet Shop si au la cabinet niste animalute foarte foarte dragute^__^

Avatar utilizator
ANA
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 747
Membru din: 17 Iun 2009, 18:59
Localitate: CONSTANTA

Mesajde ANA » 30 Noi 2009, 18:20

cred ca de el e vorba . multumesc, eu sper sa nu am probleme cu porcuta si sa nu ajung la medic :smile: dar daca e nevoie stiu acum unde sa merg si ma bucur ca e si aproape :lol:

Avatar utilizator
Fursec
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 117
Membru din: 28 Noi 2009, 01:35
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde Fursec » 01 Dec 2009, 19:27

Am fost azi cu porcuta la veterinar.Dupa ce i-a facut iar o injectie m-am lamurit.Mi-a spus ca pot veni si maine,pentru alt vaccin.Mi-am zis ca nu ma mai duc maine(Oricum maine sunt la liceu..si chiar daca liceul este tot acolo in apropierea cabinetului,nici n-am cum sa ma plimb dintr-un capat la celalalt capat al orasului).Sincer,mi se pare inutil sa ii faca vaccinuri.El mananca,bea apa,nu are decat rana aceea care oricum vad ca se vindeca(ii creste parul acolo si il dau zilnic cu Oxyvet).Mi-e frica sa ma duc atatea zile la rand sa ii faca injectii,iar toata treaba asta dureaza un minut.Si pe langa ce am citit,mi-au mai spus persoane ca nu este in regula sa il vaccineze.Porcusorul pe care l-a avut o prietena de-a mea acum ceva ani avea niste probleme care zic eu,ar fi fost din cauza unei micoze.Si ea l-a dus mult timp la veterinar,iar acesta i-a facut foarte multe injectii,iar porcusorul a murit.Faptul ca l-a dus la veterinar nu a ajutat cu nimic.
Iar atata timp cat porcusorul meu mananca,nu se scarpina in zona aceea,tipa cand deschid frigiderul ca sa ii dau de mancare si se poarta ca de obicei iar eu ii dau zilnic cu Oxyvet si rana pare ca se vindeca,nu vad de ce l-as duce sa il chinuie cu injectiile.

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 01 Dec 2009, 19:31

fursec cel mai usor si potrivit ar fi sa-l intrebi ce ii administreaza in acele injectii
apoi vedem cu totii cat de potrivite sunt, sau nu
:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
Fursec
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 117
Membru din: 28 Noi 2009, 01:35
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde Fursec » 01 Dec 2009, 19:40

Veronica,eu zic ca nu prea are rost sa ma duc iar.Nu stiu de ce ii face injectiile,asta e problema.Ca nu are nicio boala...Mi-a spus ca zilele urmatoare pot sa ma mai duc daca vreau sa-i mai fac injectii.Vreau sa vad cum se vindeca,nu sa-l chinui plimbandu-l in frig..Daca se simte rau,nu mananca si nu i se vindeca rana il duc din nou,bineinteles.

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 01 Dec 2009, 19:42

eu cred ca poti intreba doctorul ce ii administreaza si fara a duce porcutul
nu cred ca are nimic de ascuns , se pare ca este un medic competent
:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
Fursec
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 117
Membru din: 28 Noi 2009, 01:35
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde Fursec » 01 Dec 2009, 19:51

Toata lumea il lauda,dar toti cei care il lauda mi-au spus ca si-au dus catelusii si pisicutele acolo.
Sa vad cand am timp zilele astea...Va anunt si cum decurge situatia(sunt optimista).
In doua zile am cheltuit o gramada de bani pentru porcuta :lol:

rui25
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 30 Mai 2014, 16:26
Localitate: Bucuresti

Buba intre urechiuse!!!!

Mesajde rui25 » 30 Mai 2014, 16:44

Am observat acu 2 zile ca porcusoara mea(7 ani),are o buba intre urechiuse maro,descul de mare,cred ca e o infectie si nu ma lasa sa pun mana pe buba.....probabil o doare!!!va rog,ajutor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
multumesc :!: :cry:

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Buba intre urechiuse!!!!

Mesajde ramona_inka » 30 Mai 2014, 20:45

Pune o poza sa vedem sau mergi la veterinar, la unul din medicii recomandati, ai lista la topicul medici veterinari.
Pana atunci cumpara de la farmacia umana solutie Betadina si tamponeaza locul. Administreaza vit C suplimentar asa cum scrie in trusa medicala.

rui25
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 30 Mai 2014, 16:26
Localitate: Bucuresti

Re: Buba intre urechiuse!!!!

Mesajde rui25 » 31 Mai 2014, 18:33

Asa arata buba:
Fişiere ataşate
20140531_181600.jpg
Foto buba porcusor


Înapoi la “Dermatoze, diferite afectiuni ale pielii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori