Propuneri

Propuneri, sugestii, observatii, reclamatii
Avatar utilizator
emil_inka
Ghid Special
Ghid Special
Mesaje: 499
Membru din: 28 Noi 2007, 08:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde emil_inka » 18 Sep 2009, 09:32


Avatar utilizator
emil_inka
Ghid Special
Ghid Special
Mesaje: 499
Membru din: 28 Noi 2007, 08:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde emil_inka » 18 Sep 2009, 09:48


sharky
Initiat
Initiat
Mesaje: 29
Membru din: 08 Iul 2009, 10:25
Localitate: Bucuresti

Mesajde sharky » 18 Sep 2009, 13:01


Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 18 Sep 2009, 15:27

pt ultima data - despre imaverol
am fost la veterinar, a tras in seringa dintr-o sticluta (mi-a specificat ca e sticluta originala) si mi-a zis sa combin cu apa calda si sa dau conform schemei pe care am prezentat-o
am tratat astfel 3 porcute
cici, care era micozata rau, la ultimele aplicari chitaia si ii tremura un piciorus
am intrebat pe un expert forum daca o ustura cumva si daca sa mai diluez putin
mi-a spus ca nu e cazul si sa respect indicatia medicului
am si acum mesajele, eu le salvez pe cele importante
unde am gresit?
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
emil_inka
Ghid Special
Ghid Special
Mesaje: 499
Membru din: 28 Noi 2007, 08:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde emil_inka » 18 Sep 2009, 17:18

Cine este cu adevarat interesat nu citeste numai lucrurile de baza ci citeste tot caci stie ca va fi o vreme cand va avea nevoie de ele. Sau si citind doar lucrurile de baza va sti unde sa caute ceva de care va avea nevoie pt ca daca nu le citeste tot vede unde sunt informatiile pozitionate in site.
Apoi toti moderatorii fac munca de voluntariat pe acest site. Deci nu poti sa le ceri sa fie activi 24 din 24 de ore. Fiecare intra, raspunde si modereaza atunci cand are posibilitatea. Asa cum se pricepe.
Vrei profesionalism si prezenta non-stop a moderatorilor? Pai atunci ii strangi pe toti care vor asa ceva, puneti mana de la mana si platiti adminul si moderatorii. :lol: :tease: . Atunci o sa merga totul brici :sealed:

ursul
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 94
Membru din: 20 Aug 2009, 16:01
Localitate: bucuresti

Mesajde ursul » 18 Sep 2009, 19:10

AUTORUL ACESTUI MESAJ NU ESTE MEDIC VETERINAR SI VORBESTE DOAR DIN EXPERIENTA PROPRIE SI DIN EXPERIENTA ALTOR PERSOANE SI INAINTE DE ADMINISTRAREA ORICARUI MEDICAMENT VA ROG SA CONSULTATI UN MEDIC VETERINAR!

ursul
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 94
Membru din: 20 Aug 2009, 16:01
Localitate: bucuresti

Mesajde ursul » 18 Sep 2009, 20:34

Dragi iubitori de porcusori,

Daca vreti sa filozofam atunci o putem face mult si bine si probabil o sa imbatranim filozofand!

Draga Gemon,

Referitor la ceea ce ai scris mai sus tin sa subliniez faptul ca eu unul sunt constient de faptul ca toate sfaturile care sunt date pe acest forum nu inlocuiesc un medic veterinar si banuiesc ca si ceilalti membri sunt constienti de acest lucru sau nu. Mai mult decat atat cred ca cel mai important lucru este "sa ajuti" chiar daca este si doar o intentie (ajutati aproapele). Despre diagnostic sunt de acord cu tine ca trebuie sa stii care este cauza ca sa stii cum procedezi dar daca tot este sa dam sfaturi atunci macar sa o facem cu cat mai multe detalii si cel care le cere decide daca le foloseste sau nu pe propria raspundere, nu crezi?
Mai mult decat atat poti te rog sa imi spui care sunt acei medici veterinari care nu pot fi inlocuiti? Eu, am incredere intr-un singur doctor si daca dispare si el la cine ma duc? Dupa cum bine cunosti am fost pus in aceasta situatie si am ajuns la doctori care nu stiau la fel de multe ca membrii acestui forum, deci despre ce vorbim????????

Draga Emil,

1.Poate intr-o lume perfecta asa se intampla, intai documentare si apoi achizitie? Dar in cazul de fata as fi curios sa aflu cati au facut asa? Ce facem cu cei care nu citesc si vin sa ceara ajutor pe acest forum, ii lasam pe porcuti sa se chinuie sau mai rau.....?
2.""""""""""Vrei profesionalism si prezenta non-stop a moderatorilor? Pai atunci ii strangi pe toti care vor asa ceva, puneti mana de la mana si platiti adminul si moderatorii. Lol Tease . Atunci o sa merga totul brici Sealed"""""""""""Poti te rog sa imi spui cine s-a legat de profesionalismul si timpul de raspuns al moderatorului si al adminului in mesajele de mai sus,despre ce vorbim????? si o ultima intrebare:

CAT CERI CA SA STAI 24 DIN 24 IN FATA MONITORULUI?
AUTORUL ACESTUI MESAJ NU ESTE MEDIC VETERINAR SI VORBESTE DOAR DIN EXPERIENTA PROPRIE SI DIN EXPERIENTA ALTOR PERSOANE SI INAINTE DE ADMINISTRAREA ORICARUI MEDICAMENT VA ROG SA CONSULTATI UN MEDIC VETERINAR!

ursul
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 94
Membru din: 20 Aug 2009, 16:01
Localitate: bucuresti

Mesajde ursul » 18 Sep 2009, 20:39

emil,

cred ca denumirea este mai putin importanta, ceea ce conteaza este esenta si daca inteleg eu bine esti de acord?
Daca da, te rog in primul rand pe tine si pe urma pe ceilalti moderatori ca in limita timpului disponibil sa culegeti,structurati etc aceste probleme/afectiuni pe noi categorii.

De acord?
AUTORUL ACESTUI MESAJ NU ESTE MEDIC VETERINAR SI VORBESTE DOAR DIN EXPERIENTA PROPRIE SI DIN EXPERIENTA ALTOR PERSOANE SI INAINTE DE ADMINISTRAREA ORICARUI MEDICAMENT VA ROG SA CONSULTATI UN MEDIC VETERINAR!

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 18 Sep 2009, 21:33


Avatar utilizator
emil_inka
Ghid Special
Ghid Special
Mesaje: 499
Membru din: 28 Noi 2007, 08:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde emil_inka » 18 Sep 2009, 21:34


Avatar utilizator
emil_inka
Ghid Special
Ghid Special
Mesaje: 499
Membru din: 28 Noi 2007, 08:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde emil_inka » 18 Sep 2009, 21:45


ursul
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 94
Membru din: 20 Aug 2009, 16:01
Localitate: bucuresti

2.1 RASPUNSURI

Mesajde ursul » 18 Sep 2009, 22:38

AUTORUL ACESTUI MESAJ NU ESTE MEDIC VETERINAR SI VORBESTE DOAR DIN EXPERIENTA PROPRIE SI DIN EXPERIENTA ALTOR PERSOANE SI INAINTE DE ADMINISTRAREA ORICARUI MEDICAMENT VA ROG SA CONSULTATI UN MEDIC VETERINAR!

ursul
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 94
Membru din: 20 Aug 2009, 16:01
Localitate: bucuresti

Mesajde ursul » 18 Sep 2009, 22:39

AUTORUL ACESTUI MESAJ NU ESTE MEDIC VETERINAR SI VORBESTE DOAR DIN EXPERIENTA PROPRIE SI DIN EXPERIENTA ALTOR PERSOANE SI INAINTE DE ADMINISTRAREA ORICARUI MEDICAMENT VA ROG SA CONSULTATI UN MEDIC VETERINAR!

ursul
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 94
Membru din: 20 Aug 2009, 16:01
Localitate: bucuresti

Mesajde ursul » 18 Sep 2009, 23:28

AUTORUL ACESTUI MESAJ NU ESTE MEDIC VETERINAR SI VORBESTE DOAR DIN EXPERIENTA PROPRIE SI DIN EXPERIENTA ALTOR PERSOANE SI INAINTE DE ADMINISTRAREA ORICARUI MEDICAMENT VA ROG SA CONSULTATI UN MEDIC VETERINAR!

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 19 Sep 2009, 00:19



Înapoi la “Sugestii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori