Sugestii referitoare la concursuri

Propuneri, sugestii, observatii, reclamatii
Avatar utilizator
madalina12
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 116
Membru din: 22 Feb 2009, 22:17
Localitate: Bucuresti

Mesajde madalina12 » 04 Mar 2009, 22:55

Imi place ideea cu concursurile astea :up2: :up: :up2:

Avatar utilizator
jaded2death
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 259
Membru din: 03 Iul 2008, 17:49
Localitate: Resita

Concurs de poze - Album Memorial

Mesajde jaded2death » 29 Oct 2009, 12:50

Propun sa facem si un alt fel de concurs.
Cred ca ar trebui ca sa facem un concurs, separat, cu porcusorii care nu mai sunt. Nu mi se pare corect sa concureze cu porcusorii care traiesc, ca oricum nu au nici o sansa sa castige.
Si eu am un ingeras acolo sus...
Ioana, cei 7 ingerasi : Biluta, Piticul, Guralivul, Monstruletul, Grasanul, Bondocelul, Busu si dinamic duo : Zorro si Jacky ! :heart:

Avatar utilizator
ANA
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 747
Membru din: 17 Iun 2009, 18:59
Localitate: CONSTANTA

Mesajde ANA » 29 Oct 2009, 12:58

Un concurs de frumusete pt. porcuti morti? Oare nu e prea dureros?
Eu nu am porcut mort dar cred ca ar fi foarte dureros , eu plang cand citesc sau vad pozele porcutilor care mor si nu cred ca sa putea sa votez cu unul sau cu altul..........e multa durere......asta e parerea mea ,daca voi vreti....

Avatar utilizator
gabby
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 181
Membru din: 14 Aug 2009, 10:26
Localitate: Ploiesti

Mesajde gabby » 29 Oct 2009, 13:18

Da si eu ziceam la fel
e prea dureros, eu incep sa plang dc sa ne oprim in trecut si sa nu ne vedem de viitor? e o idee foarte buna dar, unii dintre noi sunt mai sensibili

Avatar utilizator
jaded2death
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 259
Membru din: 03 Iul 2008, 17:49
Localitate: Resita

Mesajde jaded2death » 29 Oct 2009, 13:21

Ana, nu ai inteles ideea mea.
Tu cand ai votat ai stiut ca Sabrinuta nu mai e? Eu nu am stiut dar nici nu am votat-o. Daca stiam oricum nu o votam. Am aflat ieri, citind pe site.
Nu mi se pare mie corect ca porcutii care nu mai sunt sa fie bagati alaturi de cei in viata.
Eu am avut un porcut care nu mai e si nu suport sa li se zica porcuti "morti", prefer expresia "nu mai sunt in viata". Eu nici acum nu pot sa il pun la album memorial, nu pot sa il vad acolo si gata.
Si da, e incredibil de multa durere dar trebuie sa gasim puterea de a trece peste.
Ioana, cei 7 ingerasi : Biluta, Piticul, Guralivul, Monstruletul, Grasanul, Bondocelul, Busu si dinamic duo : Zorro si Jacky ! :heart:

Avatar utilizator
olimpia.craciun
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 839
Membru din: 24 Apr 2008, 09:46
Localitate: Alexandria

Mesajde olimpia.craciun » 29 Oct 2009, 13:26

Sabrinuta a plecat dintre noi dupa ce Body a uploadat poza pentru concurs. A si intrebat daca sa o stearga sau nu. Multi dintre noi am fost de acord sa nu o stearga. Nu au mai fost cazuri de genul acesta pana acum.
Oly, Puffy, Tuppy si Chicken
aaaaa, si tati Petrut

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 29 Oct 2009, 13:26

jaded poza sabrinutei a fost pusa inainte ca aceasta sa sa duca-n ceruri
:friends: shrekut si runty

ozzie&spy
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1825
Membru din: 11 Feb 2009, 18:03
Localitate: bucuresti

Mesajde ozzie&spy » 29 Oct 2009, 13:27

Situatia din aceasta luna la concursul foto este una speciala: Bogdan a postat poza cand porcusoara era in viata, trecerea ei dincolo a avut loc pe urma. A dorit sa lase acea fotografie pentru ca era ultima ocazie a Sabrinei sa participe. Asta nu inseamna ca pe viitor se pot pune poze cu porcusorii de dincolo, tocmai concursul presupune o fotografie recenta pe o anume tematica, facuta special pt concurs...Nu ne cautam acum prin calculatoare poze cu fostii porcusori sa vedem ce se potriveste la concurs...
MadalinaImagine

Avatar utilizator
jaded2death
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 259
Membru din: 03 Iul 2008, 17:49
Localitate: Resita

Mesajde jaded2death » 29 Oct 2009, 13:31

pt Olimpia : E un inceput pt toate , nu?

Am creat topicul asta pt cei in cauza, ceilalti care nu au idee de ce inseamna sa pierzi un sufletel scump si drag, ii rog sa nu se amestece.
Ultima oară modificat 29 Oct 2009, 13:33 de către jaded2death, modificat 1 dată în total.
Ioana, cei 7 ingerasi : Biluta, Piticul, Guralivul, Monstruletul, Grasanul, Bondocelul, Busu si dinamic duo : Zorro si Jacky ! :heart:

Avatar utilizator
ANA
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 747
Membru din: 17 Iun 2009, 18:59
Localitate: CONSTANTA

Mesajde ANA » 29 Oct 2009, 13:31

Din cate stiu eu Sabinuta era in viata cand a intrat in concurs si a murit dupa cateva zile.Poate ca nu am inteles ideea ta si nu vreau sa te superi .Am zis ca e dureros pt. ca si eu am poze cu animalute care au trait ani buni langa mine ( nu porcuti) si acum nici nu ma pot uita la poze, nu am puterea sa trec peste unele lucruri.

Avatar utilizator
jaded2death
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 259
Membru din: 03 Iul 2008, 17:49
Localitate: Resita

Mesajde jaded2death » 29 Oct 2009, 13:42

Asta era ideea mea, sa facem un alt fel de concurs, scrie si in topic!
Madalina, nu stiu la ce te gandesti tu, dar sigur nu la ce am scris eu.
Ana si eu am mai avut animale inainte de porcuti si am avut puterea sa trec peste, viata merge inainte.
Nu stiu la ce va ganditi voi, in mod sigur nu ma fac inteleasa.
Ioana, cei 7 ingerasi : Biluta, Piticul, Guralivul, Monstruletul, Grasanul, Bondocelul, Busu si dinamic duo : Zorro si Jacky ! :heart:

ozzie&spy
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1825
Membru din: 11 Feb 2009, 18:03
Localitate: bucuresti

Mesajde ozzie&spy » 29 Oct 2009, 14:12

MadalinaImagine

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 29 Oct 2009, 15:34

jaded2death, in acest an site-ul gemon.ro vine si in ajutorul celor care doresc sa aiba un calendar de birou.

Membri care vor dori sa aiba unul de birou, personalizat, vor fi rugati sa dea linkul acelei/acelor poze (de pe net/site host) sau sa trimita prin e-mail poza/pozele care vor dori sa fie inserata/inserate in acest calendar de birou ce va avea sigla cu designul site-ului gemon.ro . Stapanul va avea libertatea de a trimite poza care doreste despre porcusor(i), chiar si a unuia trecut peste podul curcubeu, daca prefera. Dupa ce va fi personalizat, calendarul va fi trimis stapanului pentru ca acesta sa il poata tipari/lista.

Aceasta posibilitate poate fi o alternativa la propunerea ta, am anuntat mai devreme aici pentru a raspunde pozitiv la o sugestie ce pentru multi ar putea fi dureros si trist. Am si eu porcusori trecuti peste podul curcubeu, ma gandesc cu drag la ei, au ramas amintirile frumoase, dar aceste amintiri pastreaza fiecare in sufletul sau, fiind atat de personale, trebuie tratate ca atare.

Uite aici doua variante de calendar in marime mica (este doar un model pentru prezentare, cele care vor fi trimise membrilor, vor avea o rezolutie potrivita, mult mai mare, pentru listare), aici cu porcusorul tau dulce care a castigat primul concurs de fotografie organizat de acest site.
Calendarele au fost realizate de moderatorul nostru, Corina Bacalu. Ii multumim si pe aceasta cale. :flowers:

Imagine Imagine Imagine

Imagine Imagine
(Aici se vor putea pune 4 poze diferite, cate 2-2 in ambele parti, acesta este doar un model)

Important!
Rugam toti membri sa nu posteze intrebari sau orice sugestie acum aici despre calendarele de birou, deoarece pentru aceasta tema va fi deschis un topic in sectiunea Calendare si concursuri ocazionale, dupa data de 15 noiembrie. Atunci vom putea discuta toate detaliile legate de acest subiect.

Multumim.

Avatar utilizator
BuluC
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 634
Membru din: 08 Sep 2009, 13:33
Localitate: Ploiesti
Contact:

Propun un topic in sectiunea"Concurs lunar de fotografi

Mesajde BuluC » 01 Noi 2009, 12:31

Propun sa se faca un topic in acea sectiune in care membrii sa dea idei de noi teme pentru concursurile lunare. In fiecare luna un moderator sau altcineva sa aleaga una dintre temele propuse de noi. Ce spuneti? :smile:

Scuzati greselile din titlu...nu am fost atenta si imi e cam greu sa scriu la laptop :lol:
You know you are a cavy slave when you are calling after your friend and you say "Wait, whait, wheat, wheek, wheek!!" Va pupa cei 3 muschetari(acum 1) si Anda!

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 01 Noi 2009, 12:54

Avem un topic cu propuneri, aici
http://www.gemon.ro/forum/viewtopic.php ... c&start=15
Luna aceasta tema pentru concurs va fi anuntata de Ramona Inka (multumim, Ramona!). Topicul pentru concurs luna noiembrie va putea fi vizualizat in cursul zilei de azi.

Acest topic va fi unit cu cel mentionat mai sus, propunerile pentru teme sunt binevenite. :smile:


Înapoi la “Sugestii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator