Sugestii diverse

Propuneri, sugestii, observatii, reclamatii
Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde Gemon » 15 Dec 2011, 16:49

Va propun un joc.
In acest topic viewtopic.php?f=14&t=2718 postati cate o intrebare potrivita pentru test, si cate trei raspunsuri pentru fiecare. :tease:
Alegem cele mai bune intrebari, dupa care le pun pe site sub forma de . :clapping:

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde Lili » 15 Dec 2011, 17:50

Jmechero. :lol:

Stiti care e seful cel mai inteligent? Nu ala care se pricepe la toate. Ci ala care stie cel mai bine sa delege atributiunile :lol:
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Sugestii diverse

Mesajde maria » 15 Dec 2011, 21:20

mie imi placea star trek
stii cum conducea picard?
isi chema colaboratorii si le spunea : astept solutiin la problema aparuta
apoi el decidea

mi se pare ok sa formulam si noi intrebari si geda sa aleaga
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde cryssa » 06 Ian 2012, 00:33

mi'a venit si mie o idee, nu stiu cat de buna sau cat de proasta este dar sper sa vi se para macar interesanta :wasntme: .
din cauza faptului ca multe lucruri sunt intrebate din nou si din nou desi au fost discutate de muuulte ori pe forum e greu sa gasesti ceea ce trebuie in timp util
de exemplu vrem sa facem cura cu vit c si nu stim exact cat ar trebui sa dam pe zi si cate zile..ne ducem la topicul respectiv si dam..peste 39 de pagini :worried:
ma gandeam daca putem selecta mesajele esentiale din topic sa fie marcate cu ceva, de exemplu o steluta. si cand deschidem un topic sa citim, unde sunt trecute si numarul paginilor sa avem o steluta(sau orice alt insemn vreti) si cand apasam pe ea sa fie afisate doar mesajele marcate. ce marere aveti? stiu ca e muuuult de munca dar eu ma ofer sa stau sa scormonesc prin topicuri si sunt sigura ca vor mai fi si altii..azi unul, maine unul si in scurt timp cred ca putem acoperi toate topicurile legate de boli :smile:
Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde MaraC » 06 Ian 2012, 00:52

Mie mi se pare o idee foarte buna- asa nici nu se mai incarca forumul cu intrebari suplimentare, iar cei cu probleme gasesc mult mai repede raspunsul :smile:

Avatar utilizator
-Vlad-
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 2215
Membru din: 21 Feb 2011, 22:04
Localitate: Buzau

Re: Sugestii diverse

Mesajde -Vlad- » 06 Ian 2012, 10:23

Si mie mi se pare o idee buna! :hi:
Animalutele mele: Un hamster sirian-Blondu'.Un caine-Emy.
Imagine
-----------
Old username: maxovlad

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Sugestii diverse

Mesajde biancadumy » 06 Ian 2012, 10:32

O idee foarte buna :up:
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde Gemon » 06 Ian 2012, 11:28


Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde cryssa » 06 Ian 2012, 11:39

Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde crisa24 » 06 Ian 2012, 11:51

este o idee buna......., insa asta ar insemna sa desfintam multe din topicuri si sa discutam doar la taifas!


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde Gemon » 06 Ian 2012, 11:56

Vitamina C le dau numai in cazuri justificate cand din anumite motive (inapetenta, afectiune care neaparat necesita suplimentarea) nu se poate asigura cantitatea necesara a acestui nutrient necesar prin alimentatie echilibrata, diversificata.
Personal recomand sa se dea in forma naturala, vezi http://www.gemon.ro/vitaminaC2.htm#naturala

In aceasta perioada de ex. se poate creste grau verde, pe langa altele fiind si o bogata sursa de vitamina C, se pot oferi diferite , hrana speciala ce recomandam noi (vezi http://gemon.ro/forum/viewtopic.php?f=3&t=48 si https://picasaweb.google.com/1040842857 ... cialaTapok), fiind si ea imbogatita cu vitamina C.

Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde cryssa » 06 Ian 2012, 12:01

crisa nu cred ca ar trebui desfiintate topicuri dar daca te trezesti la 3 noaptea ca nu stiu ce are porcutul vrei sa vezi esentialul nu sa cauti prin muulte pagini, pupici urari etc etc
Dna Geda, repet era doar un exemplu, probabil foarte prost. se pare ca e o idee proasta, imi cer scuze...
Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde crisa24 » 06 Ian 2012, 12:04

cryssa nu este o idee proasta si eu am propus asta candva :speachless: , dar fara rezultat!!!


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde Gemon » 06 Ian 2012, 12:07

Nu este o idee rea, exemplul ce a fost dat, a dorit sa sublinieze cat de important e sa se tina cont de mai multi factori atunci cand se dau sfaturi sau recomandari.

Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde cryssa » 06 Ian 2012, 12:15

stiu, dar exista anumite recomandari/tratamente 'standart' care se modeleaza in functie de pacient, stare etc insa in cazuri de urgenta cand nu putem apela la un medic si chiar si cei de pe forum nu sunt disponibili ar fi de folos sa vedem acele recomandari 'standard'. acum lasand la o parte exemplele mele proaste si incapacitatea mea de a explica ceva calumea cand sunt incantata, eu ma pot apuca de asta imediat daca se hotaraste sa fie pusa in aplicare :giggle:
si daca tot suntem aici..ce se mai aude cu testuletul? :lol: mai e nevoie de intrebari?
Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...


Înapoi la “Sugestii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori