Imagini surprinse

Intra si discuta cu noi!

Moderator: cristisz

crisa24
Cercetas
Cercetas

Re: Imagini surprinse

Mesajde crisa24 » 30 Iun 2011, 18:42

multumim, multumim un pic micozati baietii dar e ok, am mai trecut o data prin asta si nu ne mai sperie nimic, nimic.... :giggle:cred ca au facut din cauza caldurii, dar aproape este vindecata, are la un picior soricelul si zuzu in doua puncte...
pupaturi de la grasani!
sau au facut de la atatea poze. :shock: pe sistem nervos?
http://www.loveguineeapig.blogspot.com

Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

irena
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde irena » 30 Iun 2011, 18:48

zuzu s-a facut ditamai magaroiul :lol:

sunt tare faini,crisa,sa-ti traiasca!
poze cu charlie si frankie: http://www.mypiggies.blog.com
Imagine

roseta.stoned
Cercetas
Cercetas

Mesajde roseta.stoned » 30 Iun 2011, 20:02

CE frumusele sunt :lol: Imi place ultima poza cel mai mult :heart:
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

crisa24
Cercetas
Cercetas

Mesajde crisa24 » 30 Iun 2011, 20:27

multam!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

cristisz
Moderator
Moderator

Mesajde cristisz » 30 Iun 2011, 21:20

biancadumy scrie:Nu m-a zapacit :giggle: doar ca nu prea am inteles,parca mi-a zis ca daca fata baiat il dam inapoi (Elena o cheama pe purcica :lol: ) si daca nu fata baiat ii cautam familie Domnului Cornel :)

absolut corect

adelinatache
Cercetas
Cercetas

Mesajde adelinatache » 30 Iun 2011, 22:05

Cerere speciala. Mariaaaaaaaaaaaaaaa, :sealed: nu ma bate ca "astea" m-au pus sa le administrez doza de poze de care sunt iremediabil dependente. Ce tre' sa faca asistenta? Se executa si face ce ii trebuie pacientului. :thinking:
Ignorati fata mea si hipnotizati-va singure uitandu-va porci. :thanks: :blinking: :iarba:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Blue:
Imagine
Imagine
Imagine

Iar Maria este minunata, de ar fi fost med vet garantez ca ar fi fost cel mai bun medic veterinar pe probleme guinezo-porcesti. :hearts:
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

crisa24
Cercetas
Cercetas

Mesajde crisa24 » 30 Iun 2011, 22:07

roseta.stoned scrie:CE frumusele sunt :lol: Imi place ultima poza cel mai mult :heart:

primele sunt fetele si ultimi sunt baietii :oops:

merci, merci pentru poze seamana nu gluma cu pusha mea cici a ta maria, frumoase poze..........chiar imi era dor de o poza, doua cu fetele
dar de ce oare am inteles eu ca ai si baieti..............
sunt tuta zau....... :suicide: sau ai zis ca ai avut.......

roseta.stoned
Cercetas
Cercetas

Mesajde roseta.stoned » 30 Iun 2011, 22:16

@ Crisa: ooops :D greseala mea :D

@ Ade:
Imagine
Aici clarrrrr ne faci in ciuda!!!! Doamna Maria, porcutele sunt minunateeee! Ade, ma bucur tare sa te vad zambind pana la urechi! Astea da clipe de fericire!!!! :up2: :heart:
Sunt fete aici si eu nu le vad?!?!?
Imagine
Offff!!!!!!! That sucks!!
Imagine
Ultima oară modificat 30 Iun 2011, 22:18 de către roseta.stoned, modificat 1 dată în total.
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

adelinatache
Cercetas
Cercetas

Mesajde adelinatache » 30 Iun 2011, 22:18

Crisa, care ultima poza? Care porc? Toate s minunate, imi venea sa le smotocesc continuu, dar calm, departe de ele ca blue e posibil micozat si sa nu pateasca ceva fetele.
Rose, zambesc si eu din cand in cand... :hi:
Aviz: Mariei ii spuneti simplu MARIA, asta ca sa va scap de o matura pe spinare. :sealed:

ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum

Mesajde ramona_inka » 30 Iun 2011, 22:28

Ei da, asa poze sterg tristetea.
Dar nu vi se pare ca o anume "madam Kung Fu" a beneficiat de mai multa atentie? Total incorect fata de ceilalti protagonisti!!!

crisa24
Cercetas
Cercetas

Mesajde crisa24 » 30 Iun 2011, 22:36

adelinatache scrie:Aviz: Mariei ii spuneti simplu MARIA, asta ca sa va scap de o matura pe spinare. :sealed:

da pentru ca asa ne-am obisnuit de pe forum eu nu am stiut ca trebuie sa ii zic " Doamna' ca asa ar trebuii......... dupa ce am cunoscut-o la expo imi tot venea sa ii spun D-na MARIA, dar e aiurea dupa ce panA acum am vorbit cu maria, pana si pe telefon inainte sa o cunosc am crezuT ca are 29-30 ani si din acest motiv vorbeam cu ea direct maria in sus, maria in jos... :lol:
sper ca nu te deranjeaja maria ca vb direct cu MARIA cu tine, dar ne esti atat de apropiata incat te vad prietena mea si imi este greu, fac un efort sa iti zic Doamna MARIA........... :sealed:
pana si lu Ramo imi venea sa ii zic D-na Ramona.................ma gandeam, frate eu am vb cu ei la pertu!

adelinatache
Cercetas
Cercetas

Mesajde adelinatache » 30 Iun 2011, 22:57

ramona_inka scrie:Ei da, asa poze sterg tristetea.
Dar nu vi se pare ca o anume "madam Kung Fu" a beneficiat de mai multa atentie? Total incorect fata de ceilalti protagonisti!!!

Pai Cici este preferata mea si a lui Fluffy din punctul de vedere ca fiul meu e amorezat platonic de ea.
Pt Blue nu ma pot decide, parca Pisy dar e prea "necoapta" pt el, parca Vasile ca zici ca e un ursulet pufos si foarte cuminte (si Cici este extraordinar de lipicioasa, cand o aveam pe ea si pe Pisy in brate vorbeau amandoua si ma pupau pe maini, la fel de placintita era si Vasile, de Lady mi-e drag si mila, de aceea pe Lady am pupat-o si am incurajat-o, dar am evitat sa nu imi dea lacrimile...)
Lady si apoi Cici:
Imagine
Imagine

irena
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde irena » 01 Iul 2011, 00:46

ade, draga mea, pe pisy poti sa o uiti! ea e pusa deoparte pentru fra! asa ca te rog frumos! :)

noroc cu tine ca mai vedem evolutia dom'soarei pisy, care se facu frumoasa foc! vasile are cea mai adorabila mutrita, cici la cat de cuminte pare in poze nu s-ar spune ca e ninja sub acoperire, iar lady este fantastica si preferata mea! :heart:
poze cu charlie si frankie: http://www.mypiggies.blog.com
Imagine

adelinatache
Cercetas
Cercetas

Mesajde adelinatache » 01 Iul 2011, 04:09

Nu se pune Blue, bre, sa iti ia tie nora. Doar esti matusa lui, nu? =))
Cici chiar nu e ninja, e un porc atasat de stapan (ca toate celelalte de altfel, este o legatura foarte puternica intre maria si porcute, eu ma mir cum de o mai accepta si pe ea pe acolo in casa ), un porc iubaret, un pic sperios- daca nu o da maria din mainile ei la altcineva se sperie si face ochii mari, intrand in panica-, un porc care simte omul si grohaie la mangaiat si te pupa drept rasplata. are o blanita asa moale, o tineam in brate si o pupam si imi alina dorul de Flufficul meu care in lipsa lui Blue nu a mancat, nu a baut apa, statea apatic, a capsat-o pe sora mea, a ros continuu la gratii :puking: . Acum este ok. Cand e mami acasa si pt ca am adus "fratiorul" inapoi Fluffy e fericit si popcorneste. :up:
Pisy? Adorabila, mai fetelor, e asa pufoasa si lipicioasa, o texelita delicios de frumoasa, cum este si Vasile, iti vine sa le papi pe toate. Eu mor de ele si deja mi-e dor de micute.
Lady este o porcuta de la care putem invata multe. In ciuda prb medicale, este un porc activ, un porc care papa pt ca trebuie, un porc care inoata pt ca stie ca ii face bine, O sfioasa in aparenta, dar cred eu ca are o maturitate pe care nu o avem noi ca oameni. Este vesela, iubita, ingrijita, si-a acceptat soarta asa cum este si este cat se poate de bine pt situatia ei si toate astea datorita unui ingeras grasut. :walking:
Ar trebui sa reusim sa fim si noi ca ele, nu asa de rai, noi oamenii am ajuns sa ne purtam intre noi ca animalele, spun unii, dar a fi comparat cu un animalut pt mine una este un compliment. un animalut nu are resentimente, isi urmeaza natura cursul si el se adapteaza, nu te ataca decat atunci cand se apara, iti cere doar putina grija si iubire si iti da inapoi inmiit... Speechless! :lol:

Lili
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde Lili » 01 Iul 2011, 07:40

Da, da, da!!! Ei, asa sa-mi tot incep diminetile. Mi s-a latit un ranjet de placere pe fatza cand am vazut atatea poze! :D

Numai mie mi se pare ca Pisy are o privire potential-dracoasa ce se potriveste perfect cu Miss Kung-Fu? Adica nici asta mica nu pare prea dusa la biserica :lol:

Dar poza aia in care pupi Vasile....wow. Te invidiez cu toata sinceritatea.
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Înapoi la “Cavy Chat”