Va rog am nevoie de ajutor

Intra si discuta cu noi!

Moderator: cristisz

Toi David
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 5
Membru din: 19 Apr 2017, 11:15

Va rog am nevoie de ajutor

Mesajde Toi David » 15 Sep 2017, 09:06

:?: :( Ce mai faceti? Am si eu o intrebare, am facut alergie la fanul porcusorilor nu stiu exact la ce tip dar vreau sa stiu daca micutii nostrii traiesc fara fan? Pls trebuie sa fac ceva imediat(nu concep sa o ''arunc" pe strada sau ceva de genul)

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Va rog am nevoie de ajutor

Mesajde Gemon » 15 Sep 2017, 21:13

Fanul este un aliment de baza, recomandat e sa fie prezent in dieta in proportie de aprox. 70-80 % . Avem un topic intreg dedicat acestui subiect la viewtopic.php?f=3&t=64
Ce fan ai folosit si cum ai ajuns la concluzia ca fanul iti creaza probleme de sanatate?

Toi David
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 5
Membru din: 19 Apr 2017, 11:15

Re: Va rog am nevoie de ajutor

Mesajde Toi David » 17 Sep 2017, 11:36

De cateva luni stranut mereu, sunt racit si cand ma apropii de fanul porcusorului meu stranut de vreo 5 ori. Eu de obicei ii iau cu musetel dar nu cred ca este de la asta... Va rog ce trebuie sa fac??? :( :cry:

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Va rog am nevoie de ajutor

Mesajde Gemon » 19 Sep 2017, 09:11

Raceala asociata cu aceste simptome necesita consult medical, un oarecare rol poate avea in asemenea situatii si slabirea rezistentei organismului. Medicul uman poate descoperi cauza ce iti provoaca aceste simptome, pentru a putea trata problema de baza.

Avem un topic cu tema alergie la porcusor, la viewtopic.php?p=14180#p14180 unde poti citi si mesajele altor membri.


Înapoi la “Cavy Chat”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 34 vizitatori