De unde provin micutii nostri?

Intra si discuta cu noi!

Moderator: cristisz

DE UNDE V-ATI LUAT PORCUSORUL?

DE LA PET SHOP
73
47%
DE LA O CRESCATORIE
24
15%
DE LA UN MEMBRU DIN FORUMUL GEMON
12
8%
L-ATI PRIMIT
15
10%
DE LA SUPERMARKET
0
Niciun vot
DE ALTUNDEVA
18
12%
DE LA PIATA
13
8%
 
Voturi totale: 155

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: De unde provin micutii nostri?

Mesajde irena » 15 Noi 2011, 22:22

bianca, apoi tu ai ce completa. la tine trebuiesc azi maine 100 de variante =))

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: De unde provin micutii nostri?

Mesajde biancadumy » 15 Noi 2011, 22:23

Nu mi-au trebuit decat 3 :tease:
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: De unde provin micutii nostri?

Mesajde irena » 15 Noi 2011, 22:31

acum.... dar in vara te muti la casa, si stim cu totii ce inseamna asta :lol:

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: De unde provin micutii nostri?

Mesajde biancadumy » 15 Noi 2011, 22:32

Hmmm ca sa inchei cu off-ul . Raman ASA nu ma mai vedeti voi cu nimic in plus,veti vedea :tease:
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: De unde provin micutii nostri?

Mesajde Allma » 09 Dec 2011, 12:41

Vad ca aici e un topic foarte frumos abandonat pe marginea strazii...ce am gasit al meu sa fie da il redonez site-ului :lol:
Ma ofer voluntara sa fiu cea care readuce topicul la viata :D Eu pe Molly o am din Animax....da' era foarte urat acolo....erau foarte multi purcei intr-un acvariu mic si abia se miscau din cand in cand....unul statea speriat intr-un colt si tremura...erau baieteii si fetitele impreuna....multe femele erau gestante, asta sunt sigura! Apa nu aveau aveau doar bobite simple tuflite intr-un castron in care au bagat talasul...fan nu aveau....si nici spatiu era doar un acvariu gol....prichindica iesea mereu in fata cand venea cineva, de parca zicea " LUATI-MA DE AICI!" Eu am luat-o....nu stia ce e ala mar, morciv....l-a cercetat muult si bine pana sa guste si la fel si cu fanu....apa am invatat-o eu sa bea....din adapatoare, si apropo acolo nu aveau asa ceva, cand a ajuns acasa, dupa ce a invatat sa bea din adapatoare dupa o ora sau 2 am gasit-o goala, sigur nu bause de foarte mult timp apa, inca mai are urme de rontaituri pe urechi, si cand am luat-o avea o rana uscata pe nasuc, plus zgarieturi pe spate, acum bine ca e bine, da cand ma gandesc ca foarte multi vin saptamanal acolo, si lumea nu prea ii ia, mai ales iubitorii de animale, care zic ca daca ii iau ii iau nesanatosi si cu probleme plus ca afacerea asta va continua...dar oricum...era oribil acolo....pe Paffy o am de la Molly :love: E cadoul ei de ziua mea :D Poate si cei noi o sa ne mai povesteasca de unde vin purcelusii....
Old username: Andreea_Molly

Avatar utilizator
adelinatache
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2455
Membru din: 01 Apr 2010, 23:27
Localitate: Buzau
Contact:

Re: De unde provin micutii nostri?

Mesajde adelinatache » 09 Dec 2011, 14:13

Pozeeeeeeeeeeee! :lol:
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: De unde provin micutii nostri?

Mesajde Allma » 09 Dec 2011, 19:21



Aici e Molly in pet-shop...inainte sa o iau...ea e cea de la sfarsit, in dreapta.....Poze cu Molly sau ce ce ? :lol: Daca vrei cu ea am un Topic la topicuri personale ale membrilor, te poti uita acolo :D
Old username: Andreea_Molly

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: De unde provin micutii nostri?

Mesajde khaos » 09 Dec 2011, 19:28

Cred ca se referea la poze cu puiutii :tease: Insa nu exagerat de multe, sa nu-i stresam prea tare. :)
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: De unde provin micutii nostri?

Mesajde Allma » 09 Dec 2011, 19:35

O sa pun acum in Molly The Princess...am cateva de mai demult, deci nu ii deranjez ii las sa rontaie patrunjel in pace :lol: Hai gata cu Off-topicul...cine vrea sa vada micutii sa se uoite in cateva minute la Molly The Princess sau mai mult ca sa le dau si o dimensiune buna... :D Am si cateva filmulete....dar micutii sunt domestici de acuma....nu se sperie de mine si pot sa imi bag si mana in cusca ca unul din ei se urca pe ea :lol: Gata cu Off-topicul....
Old username: Andreea_Molly

Avatar utilizator
-West-
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 302
Membru din: 11 Noi 2011, 22:34
Localitate: Resita

Re: De unde provin micutii nostri?

Mesajde -West- » 11 Dec 2011, 18:23

Ce scumpi sunt porcuti din pet shop!Am vazuto si pe proaspata mamica acolo,mai pe sfarsitul videoclipului! :dance:
Pupaciosi mei,Rontzi si Johny!!

EugeniaXCalin
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 69
Membru din: 10 Dec 2011, 21:28
Localitate: Baia Mare, Baia Sprie, Viena
Contact:

Re: De unde provin micutii nostri?

Mesajde EugeniaXCalin » 18 Sep 2012, 17:38

Buna, noi suntem in Austria, Viena de 2 ani si jumatate... acum un an, ne-am hotarat sa marim familia. Asa ca, dupa ce am citit una alta, am zis ca ne luam porcusori de guineea. Prima data, am vrut sa luam doar unul, sa vedem despre ce este vb, dar vanzatoarea din Pet Shop, ne-a intrebat din start daca mai avem acasa iar dupa ce i-am zis ca nu, ne-a rugat sa luam doi... ba chiar mai avea putin si nu ne dadea doar o bucata. Asa ca, am zis ca luam 2 fetite. Asa ne-am ales cu Pitzi si cu Maya. Se vede f tare diferenta dintre magazinele de animale de aici si cele din Romania. Aici, porcutzii sunt tinuti separat. Baietzii cu baietzii iar fetele cu fetele. Au apa si fan in permanentza, li se da numai Cavia Complete si mai este aici o mancare speciala pt ei si pot sa spun ca destul de scumpa, li se da si de aia, si si morcovi, si alte bunatati.
Domnisoara ce ni le-a dat pe fete, ne-a dat adapatoare, mancare pt bebe, ca erau mici si si fan. Iar acum o spt, am fost in alt magazin de animale de aici si am vazut un ghemotoc maro de blanitza. Am intrebat vanzatoarea daca e fetita si a zis ca da. Asa ca, ne-am hotarat sa o luam si pe ea. Din nou, am fost intrebati daca mai avem acasa porcusori si daca sunt baieti sau fete. Ne-a dat ghemotocul de blana, impreuna cu o foaie cu informatii despre rozatoare. Aici, am fost nevoiti sa si semnam, cum ca am primit foaia si ca am luat la cunostinta.
Imi pare foarte rau de ceea ce citesc aici despre magazinele de animale din Romania. De aceea si cand mergem acasa, evit sa merg in ele, deoarece imi urca tensiunea. Mare pacat ca nu ia nimeni masuri. Avem o tzara de toata rusinea...
"Maretia unei natiuni si progresul ei moral pot fii judecate dupa felul in care trateaza animalele." (Mahatma Gandhi)

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: De unde provin micutii nostri?

Mesajde crisa24 » 19 Sep 2012, 09:38

Poze cu ea cand pui, la prezentare? :heart:


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

EugeniaXCalin
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 69
Membru din: 10 Dec 2011, 21:28
Localitate: Baia Mare, Baia Sprie, Viena
Contact:

Re: De unde provin micutii nostri?

Mesajde EugeniaXCalin » 19 Sep 2012, 14:37

la topicul d care mi-ai zis :)
"Maretia unei natiuni si progresul ei moral pot fii judecate dupa felul in care trateaza animalele." (Mahatma Gandhi)

Andov
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 13
Membru din: 08 Iul 2014, 14:16
Localitate: Deva

Re: De unde provin micutii nostri?

Mesajde Andov » 09 Iul 2014, 12:29

de la piata :lol:


Înapoi la “Cavy Chat”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori