Medici veterinari din Targu-Mures

Adrese ale cabinetelor medicale recomandate de membri
mik&zip
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 6
Membru din: 29 Noi 2007, 16:32
Localitate: Tirgu-Mures
Contact:

Medici veterinari din Targu-Mures

Mesajde mik&zip » 29 Noi 2007, 17:12

Dr Kiss Barni
Directia Sanitar Veterinara

Adresa: Str Podeni nr 10

                            _____
Erika&Erik&Ghitza&Miky&|Zippy|

Avatar utilizator
Viviana
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 275
Membru din: 30 Ian 2010, 17:28
Localitate: TARGU MURES

Mesajde Viviana » 23 Feb 2010, 17:36

doar atat? :cry: eu am fost doar la clinica din 7 noiembrie(nu stiu cum se numeste)pentru certificatul de transport si atunci i-a dat si ceva pentru viermisori :lol: (nu avea :up2: )nu il stiu bine ca am fost o singura data.voi ce parere aveti?(cei din tg mures)sa mai merg acolo? :thanks:

Avatar utilizator
Ancu Toma
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 87
Membru din: 10 Oct 2011, 11:46
Localitate: Targu Mures
Contact:

Re: Medici veterinari din Targu-Mures

Mesajde Ancu Toma » 11 Oct 2011, 11:09

Eu am fost in 7 noiembrie la dr Ungureanu, (mi se pare ca PET-VET se numeste clinica- daca de cea de langa fosta cantina TCM vorbesti) si din cate banuiesc eu, mie mi-a omorat un porcusor. Pentru ca era constipat si i-am spus si ca nu respira bine (lucru pe care l-a observat si dansul), mi-a propus sa "ii rezolvam prima data probleme respiratorii" (desi eu banuiesc ca nu respira normal, din cauza constipatiei), dar cum era primul meu porcut, m-am dus pe mana dansului si i-a dat o injectie, urmand sa revin dupa 3 zile la control. Intre timp, porcutul a facut ocluzie intestinala si...nu am mai avut pe cine sa duc. :(( Deci...NU in 7 noiembrie! Parerea mea!
Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun.

izabela
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 63
Membru din: 04 Ian 2013, 20:15
Localitate: Tg-mures
Contact:

Medici veterinari Targu-Mures

Mesajde izabela » 10 Ian 2013, 12:59

buna,m-am gandit sa ma duc pentru prima data cu porcusorul meu la dr. Borka Levente,la cabinetul Animalvet de pe strada Savinesti pentru ca are ceva probleme de piele.Ce parere aveti?

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Medici veterinari Targu-Mures

Mesajde khaos » 10 Ian 2013, 13:03

Nu cunosc veterinarul.
Dar ce probleme de piele are porcusorul? Ai mai deschis un topic in care spuneai ca i-ai facut baie de 3 ori, o data pe luna. Daca are intr-adevar o afectiune de piele, sigur trebuie sa ii faci baie mai des de atat, si cu un sampon/solutie recomandata de cineva care se pricepe, in functie de afectiunea animalului.
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

izabela
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 63
Membru din: 04 Ian 2013, 20:15
Localitate: Tg-mures
Contact:

Re: veterinar tg-mures

Mesajde izabela » 10 Ian 2013, 14:02

are pielea putin iritata,si are ca un fel de "scoarta" in unele locuri si bubite mici albe pe care le tot scarpina si ieri seara am observat ca o bubita avea sange uscat pe ea...de aceea vreau sa merg la veterinar cu ea:)

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Medici veterinari Targu-Mures

Mesajde Gemon » 10 Ian 2013, 14:12

Pe forumul nostru maghiar este mentionat numele dr. Borka Levente, membra noastra considerandu-l a fi cel mai priceput la porcusori in acea localitate, vezi http://www.tengerimalac.gemon.ro/index. ... 5#msg84891

izabela
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 63
Membru din: 04 Ian 2013, 20:15
Localitate: Tg-mures
Contact:

Re: Medici veterinari Targu-Mures

Mesajde izabela » 10 Ian 2013, 14:20

bine ca stiu maghiara:)ma bucur foarte mult ca acest veterinar se pricepe la porcuti:)acum nu trebuie sa ma tem ca nu a lucrat niciodata cu ei si sper ca imi va da verdictul corect:):)multumesc mult


Înapoi la “Medici veterinari”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori