Medici Cluj-Napoca

Adrese ale cabinetelor medicale recomandate de membri
izalove2009
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 110
Membru din: 24 Mar 2014, 14:32
Localitate: Cluj

Re: Medici Cluj-Napoca

Mesajde izalove2009 » 20 Ian 2015, 22:01

Multumesc! o sa sun maine si revin dupa cu o parere.

andy
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 9
Membru din: 22 Feb 2015, 01:14
Localitate: petrosani

Re: Medici Cluj-Napoca

Mesajde andy » 29 Mai 2019, 16:24

Salutari! Un doctor din Cj la care v-ati dus purceii pt probleme dentare, daca imi puteti recomanda. Cel mic al meu are ceva probleme la mancare si l-as duce sa il verifice cineva dar nu l-as duce la oricine pt asememea problema. Noi mergeam pana acuma la Noemi Pusztai in Zorilor, dar probleme au fost mai mici gen micoze de care ne-am vindecat repede dar acum vreau pe cineva care are experienta cu dentitia purceilor

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Medici Cluj-Napoca

Mesajde Gemon » 01 Iun 2019, 09:22

Membri au recomandat pe Dl Prof. Univ. Dr. Aurel Muste, vezi https://www.medicinacluj.ro/cabinet-de- ... -vete.html

andy
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 9
Membru din: 22 Feb 2015, 01:14
Localitate: petrosani

Re: Medici Cluj-Napoca

Mesajde andy » 04 Iun 2019, 23:02

Tocmai am venit de la cabinetul domnului Muste. Vreau sa zic ca numa seara cred ca e la cabinet, in timpul zilei e doctorita dar eu l-am sunat pe el si desi nu era in Cj ci in masina conducand catre CJ, mi-a raspuns si mi-a vorbit foarte frumos. Este un om rabdator care explica si iti raspunde la intrebari. Acum la partea cu consultatia ... nu are instrumente speciale pt dentitia purceilor, nu avea acele separatoare bucale, i-a cautatpurcelului in gura cu o chestie lunga in timp ce doctorita care il ajuta tinea o ata in jurul incisivilor de sus pt a-i deschide gura cat mai bine. I-a facut 2 injectii la interval de 5-10min ca sa il anestezieze pe cel mic. S-a uitat in gura lui si a vazut ca un molar de sus crescuse prost si ii facuse o rana uratica in obraz + premolarii care se unisera intr-un pod peste limba. L-a chemat si pe fiul sau Marius (care e tot medic veterinar) sa il ajute cu tinutul gurii deschise la purcel in timp de el a adus o freza (nu stiu cum se numeste, semana cu o.pila electrica de unghii) si i-au pilit maselutele. Dupaia au dat cu ceva dezinfectant si antibiotic pe locul ranii. L-au trezit pe cel mic si mi l-au dat acasa ... nu stiu sa zic daca interventia a fost o reusita pt ca cel mic sta in cusca lui si nu s-a miscat un centrimetru, nu incearca sa manance nimic. Cred ca inca e buimac de la anastezie desi au trecut 3h de cand l-au trezit ... nu stiu ce sa fac, o sa ii pisez niste legume sa i le las acolo sa poata manca

Later edit: cel mic e treaz, are apetit dar nu poate manca. Nu stiu de ce nu mi-a trecut prin cap sa intreb de analgezice dar nici nu mi-au zis ca trebuie si nici nu mi-au dat acasa. Cel mic se misca si il vad cum rascoleste mancarea sa gaseasca ceva mai usor de apucat dar nu prea reuseste. De ieri seara si pana azi a mancat doar un fir de patrunjel, a luat vreo 4-5 gurite mici de mar si a capsat o frunza de salata intr-o parte. A facut doar o pata mica de pisu si doar o bobita. I-am facut un pireu din castraveti, patrunjel, rosie, peleti si apa si am incercat sa ii dau sa manance dar prin seringa respectiva iasa doar apa pt ca legume raman blocate :( asa ca nu am reusit sa il hranesc. l-am pus inapoi cu frate-so in cusca si sper sa il vada pe el mancand si sa incerce si el ... desi el ar vrea dar il dor maselele ... azi ma duc cu el inapoi sa intreb de analgezice

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Medici Cluj-Napoca

Mesajde Gemon » 14 Iun 2019, 09:17

Treceti prin momente grele, trebuie hranit cu seringa si neaparat administrat Meloxicam pentru ameliorarea durerii pentru a putea manca, vezi viewtopic.php?p=134270#p134270
Vezi si viewtopic.php?p=128479#p128479
si postarea viewtopic.php?p=117989#p117989
Insanatosire ii dorim!

andy
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 9
Membru din: 22 Feb 2015, 01:14
Localitate: petrosani

Re: Medici Cluj-Napoca

Mesajde andy » 19 Iun 2019, 17:35

Incepuse sa manance normal, chiar si la 2 sapt dupa pilire mananca incet dar mananca. Refuza fanul ... l-am indopat cu iarba ca stiu ca si asa isi poate toci dintii. De o zi nu mai mananca .. adica manca dar prea putin, are el ceva nuggets care ii plac si care desi sunt mai tari, ii consuma. In rest ... nu se omora cu nimic, cacarezeĺe ii sunt mici. Mi-e imposibil sa imi dau seama daca e din cauza dintilor pe care i-am piliat acum aprox 3 sapt. In consecinta ... nu stiu daca pot sa nu sa il recomand pe dr. Muste. Il mai tin sub supraveghere 2-3 zile si daca nu e ok, il duc la Lucia Bel

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Medici Cluj-Napoca

Mesajde Gemon » 20 Iun 2019, 15:03

Neaparat sa il cantaresti, numai asa iti poti da seama daca mananca sau doar pare sa rontaie, fara sa inghita ceva. In cazul in care scade in greutate, cat mai curand sa fie vazut de medic, verificati si dintii pe langa un control general.
Tinem pumnii!!!

FlorinaGabriela
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 07 Noi 2019, 22:29

Re: Medici Cluj-Napoca

Mesajde FlorinaGabriela » 08 Noi 2019, 12:11

Salut!
Porcusorului meu i-au cazut dintii in fata sus si am mare nevoie de un doctor bun care sa stie sa se ocupe si de porcusori. Va rog sa imi recomandati un cabinet/ doctor profi. Am incercat sa sun la dl Szentkuti, dar nu raspunde nimeni...pe ambele numere. :(

Update: am sunat si pe Dr. Andrei Mihalca, tel. 0743071116 - dansul nu se mai ocupa de clinica USAMV sau consultatii.

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Medici Cluj-Napoca

Mesajde Gemon » 11 Noi 2019, 09:59



Înapoi la “Medici veterinari”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator