Medici veterinari in Bucuresti

Adrese ale cabinetelor medicale recomandate de membri
Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Medici veterinari in Bucuresti

Mesajde khaos » 25 Iun 2013, 14:19

Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Avatar utilizator
sabz
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 23
Membru din: 19 Ian 2014, 23:07
Localitate: Bucuresti

Re: Medici veterinari in Bucuresti

Mesajde sabz » 24 Feb 2014, 13:08

S-ar putea nota, ca pe doamna dr Pantu o puteti gasi la Clinica Veterinara de pe Lacul Tei, colt cu Maica Domnului, vis-a-vis de magazinul Domino.

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Medici veterinari in Bucuresti

Mesajde Gemon » 24 Feb 2014, 14:15

Multumim pentru informatie, a si fost introdusa in prima postare a acestui topic.

Avatar utilizator
kissy
Initiat
Initiat
Mesaje: 37
Membru din: 11 Mar 2014, 14:28
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Medici veterinari in Bucuresti

Mesajde kissy » 14 Mar 2014, 11:52

Buna
Cunoaste cineva un doctor/ doctora care face consultatii la domiciliu???? Porcuta mea a murit dupa nastere, puiutul are 6 zile.As vrea ca un doctor sa il examineze, dar cum este atat de mic nu ma pot deplasa cu el, imi este teama sa il expun. El pare sanatos, mananca, se joaca... Dar nu sunt eu linistita pana cand nu este vazut de un doctor........
Astept recomandari multumesc

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Medici veterinari in Bucuresti

Mesajde Gemon » 14 Mar 2014, 18:33

Sun-o pe Dr. Ana Pantu si consulta-te cu ea in aceasta privinta, vezi nr. de tel. in prima postare a acestui topic.

Avatar utilizator
kissy
Initiat
Initiat
Mesaje: 37
Membru din: 11 Mar 2014, 14:28
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Medici veterinari in Bucuresti

Mesajde kissy » 14 Mar 2014, 20:35

Am sunat-o pe doamna doctor, dar nu a raspuns... am incercat si la domnul doctor Ionescu care mi-a indicat ca pot iesi cu bebe afara daca ii iau pe amandoi, astfel sa stea la caldurica (sub blana lui Jerry) si intr-un prosop sa pun o sticla de apa. Zis si facut doar ca am ajuns la adresa indicata aici ( site-ul cu clinica nu exista ), am ajuns la adresa, iar acolo am aflat ca de fapt adresa cabinetului este alta, pentru a usura clientul sa ajunga... Mie mi s-a parut apa-n ploaie... Cand ajung la adresa corecta sunt in tampinata de 4 caini, frica de caini nu-mi este dar cu porcuti dupa mine nu am avut curaj sa ii expun si sa ii speri. Taximetristul un om care ma inteles ma indrumat catre cabinetul unde isi trateaza catelusa si anume vetsana dr nicolae... Mai mult ma dus pana la cabinet, ba chiar a intrat cu mine... Asemenea oameni mai rar intalnesti...

Cat despre cei de la vetsana moemntan am numai pareri de bine...
Mi-a consultat purcelinii, dinti, gherutele lui Jerry le-a taiat, blanita, imediat a observat o problema la bebe cu piciorusele (el a fost ultimul fatat , iar cand paseste nu paseste pe toata labuta), mi-a recomandat supliment de vitamina C...
Ba chiar am vorbit si despre biata Puffy care acum nu mai este printre noi, desi mie mi s-a spus ca e normal sa nu mananace si ca a intrat in despresie si sa o las in pace .... acum mi s-a exlicat ca imediat trebuia facuta o ecografie ramasite de la puii morti posibil au ramas in burtica ei... sau dus mai departe, cauzandu-i moartea, daca era pus sub tratament si anume perfuzii cu glicerina, vitamine sau chiar antibiotice azi inca mai era printre noi...



VETSANA DR NICOLAE SRL
TEL 0213267500
de L-S 9:00-22:00
bulevardu Basarabiei nr 3 , metrou Piata Muncii

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Medici veterinari in Bucuresti

Mesajde Gemon » 14 Mar 2014, 21:25


Avatar utilizator
kissy
Initiat
Initiat
Mesaje: 37
Membru din: 11 Mar 2014, 14:28
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Medici veterinari in Bucuresti

Mesajde kissy » 16 Mar 2014, 09:46

Int Sectorului 11, sector 3 Este adresa corecta, dar pentru a ajunge la cabinet (care se afla pe langa niste garajuri ) trebuie sa treci de cativa caini maidanezi, cam in numar de 4. Nu am riscat sa sperii porcutii......

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Medici veterinari in Bucuresti

Mesajde ramona_inka » 16 Mar 2014, 13:23

Nu cunosc sa fie vreun caine agresiv pe acolo. Stiu ca unii dintre ei sunt ingrijiti chiar de catre personalul cabinetului, iar la cabinet vin o multime de persoane cu diverse animale de diverse marimi. Daca ar fi fost agresivi nu ar fi venit la dansul oamenii.

La domnul doctor se ajunge fie dinspre biserica alba, pe dreapta ei, se ocoleste, si apoi cand s-au terminat casele imediat stanga este cabinetul. Sau din bulevard se face dreapta dupa primul bloc si la capatul lui iar dreapta.

Avatar utilizator
kissy
Initiat
Initiat
Mesaje: 37
Membru din: 11 Mar 2014, 14:28
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Medici veterinari in Bucuresti

Mesajde kissy » 16 Mar 2014, 15:51

Eu am ajuns cu taxiul dar cand am vazut cainii nu am vrut sa risc

Grigoras Diana
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 6
Membru din: 25 Mar 2014, 23:43
Localitate: Bucuresti

Re: Medici veterinari in Bucuresti

Mesajde Grigoras Diana » 15 Apr 2014, 19:03

Buna. Un alt numar de contact decat cel existentvin postare,pentru D. Pantu, mai exista?

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Medici veterinari in Bucuresti

Mesajde Gemon » 16 Apr 2014, 12:41

Daca nu raspunde, s-ar putea sa fie in concediu.

iulia_macovei2005
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 18 Apr 2011, 15:30
Localitate: Bucuresti

Re: Medici veterinari in Bucuresti

Mesajde iulia_macovei2005 » 24 Apr 2014, 19:59

Iulia sunt si vreau sa confirm cine va poate salva porcusorul dintre toti doctorii ce sunt prezentati pe acest forum Dna. Dr. este pe locul 1 si va spun in 2 cuvinte si de ce.De 4 ani o cunosc si de nenumarate ori mi-a salvat porcuta''KIKI'' . Prima data la varsta de 3 ani a porcutei a salvat-o de o tumoare foarte urata pe burtica unde se vascularizasera si vasele si era pe ultima suta de metri de viata intrucat in interval de 2-3 zile tumoarea se facuse cat un ou si datorita dnei.dr. PANTU ANA animalutul meu a fost salvat.In afara ca stie TOT despre aceste animalute de la cele mai simple probleme pana la cele mai grave stie si cum gandeste un animalut.Anul acesta cand porcuta mea ''Kiki'' care a trait datorita Doctoritei PANTU ANA cu varsta de 4 ani iar a avut probleme ,de aceasta data hormonale -chist pe ovare- si singura varianta era castrarea, va spun sincer ca orice fiinta care are un animalut nu am avut incredere in altcineva decat in dna.dr PANTU ANA care iar mi-a salvat porcuta.Si va spun sincer ca a salvat-o deoarece a fost o operatie de 2 ore jumate cu destule complicatii insa experienta dnei. doctor si-a spun inca odata cuvantul.Poate sunt si alti doctori insa va spun sincer prin ce am trecut eu cu animalutul meu cu siguranta la alt doctor o pierdeam de mult.Contactati DNA DR PANTU ANA si cu siguranta va salvati animalutul.Orice problema aveti, va spun cu toata inima este foarte buna si a salvat porcuta mea nu numai cu aceste operatii si prin alte problemute mai minore insa le-am redat pe acestea sa vedeti cum o asemenea doctora poate salva un animalut de atatea ori.Orice operatie e riscanta la orice animalut insa acestea sunt asa de mici incat orice mic detaliu care nu-l observam poate fi fatal, insa cu indrumarea doamnei doctor PANTU ANA va spun sigur ca animalutul dumneavoastra e pe maini nu bune, ci pe maini sigure.Sanatate tuturor porcutilor.

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Medici veterinari in Bucuresti

Mesajde MaraC » 25 Apr 2014, 22:24

Doamna Ana este un doctor foarte bun, din pacate nu mai profeseaza in Romania din cate am inteles.... se va muta :(

ruxandra
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 9
Membru din: 18 Mai 2014, 22:48
Localitate: Bucuresti

Re: Medici veterinari in Bucuresti

Mesajde ruxandra » 25 Aug 2014, 07:30

Cat costa o consultatie la doamna doctor Ana Pantu?


Înapoi la “Medici veterinari”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori