Medici in Galati

Adrese ale cabinetelor medicale recomandate de membri
vagablondu
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 5
Membru din: 03 Apr 2008, 22:13
Localitate: Galati
Contact:

Medici in Galati

Mesajde vagablondu » 05 Apr 2008, 09:01

stie cineva medici de incredere in galati?sau macar braila...

Nota admin:
recomandare postata in acest topic la viewtopic.php?p=129399#p129399
intr-o lume plina de minti luminate eu le sting lumina.

Borki
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 317
Membru din: 27 Noi 2007, 22:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Borki » 07 Apr 2008, 16:21

"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet." Pitagora

vagablondu
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 5
Membru din: 03 Apr 2008, 22:13
Localitate: Galati
Contact:

Mesajde vagablondu » 05 Dec 2008, 13:26

nu a gasit nimeni un veterinar bun la galati?


ma ingrijoreaza killer pt. ca ii cade parul oleak cam mult in ultima vreme....sa fie de la conditiile climatice? sau trece ea prin vreo perioada?
intr-o lume plina de minti luminate eu le sting lumina.

Avatar utilizator
alinushu'
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1064
Membru din: 05 Dec 2007, 13:55
Localitate: Sibiu

Mesajde alinushu' » 05 Dec 2008, 13:30

e posibil sa aiba o micoza. imi pare rau ca nu e nimeni din galati care sa ne faca o recomandare pentru un veterinar. pana una alta trebuie sa ii faci o cura cu vitamina C si picaturi Beres. Ii dai fan la discretie?

Avatar utilizator
pinkmarya
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 22
Membru din: 14 Apr 2009, 19:46
Localitate: Bucuresti

Mesajde pinkmarya » 16 Apr 2009, 20:12

hey!

stiu eu un doctor in galati care cred ca se pricepe de minune !

Nu stiu daca la porcusori dar pot sa spun din experienta ca stiu ceea ce fac !

Am avut un hamsterel pe care l-am iubit mult mult si la un moment dat i-a aparut o buba mare tare urata si neagra...L-am dus la un doctor veterinar de pe langa piata si a inceput sa stanga de buba aia de nebun(hamsterelul meu chitaia de numai putea saracul :cry: )...Primul doctor (nebun :angry: ) mi-a zis ca nu are ce sa-i faca ca are o tumoare nu poate sa il opereze si o sa moara...Dupa ce i-a facut nu prea l-am crezut si m-am dus la un al doilea doctor (domnul doctor Dan Georgescu - pe strada george cosbuc) si nu i-a venit sa creada cand i-am zis ce i-a facut bietului animal si ma asigurat sa poate fi operat desi exista anumite riscuri(singurul lucru bun care l-a zis primul doctor era ca are o "tumoare")...bineinteles nu m-a asigurat ca va mai trai mult dupa deoarece avea aproape 3 ani atunci hamsterelul meu batranel...Dupa operatie a fost bine si vioi fara nici o problema :D am mai avut parte de el cateva luni bune dupa...

Scuze pentru intreaga poveste dar am vrut sa vedeti si voi de cred eu ca este un doctor bun:-??...Acum dupa cum am mai zis ,nu stiu daca se pricepe bine si la porcusori dar daca s-a priceput la micutul meu hamsterel cu operatie anestezie injectii si chestii din astea ( si a fost bine dupa) poate se pricepe si la porcusori :-s

Vreau niste pareri deasemenea ca sa stiu daca sa il duc la el pe Pufi in caz de ceva( Doamne Fereste :worried: ) ...daca sa ma mai documentez in privinta unor doctori sau nu :-s

Adresa : GALATI , Str. George Cosbuc, Nr.3, Bl. M1 (intrarea prin Sc4 - spatele blocului)
Tel./Fax : 0236/318.406, 0236/318.406

Contact : Dan Georgescu
~Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun~

Avatar utilizator
Rontzy
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 9
Membru din: 29 Mar 2009, 01:53
Localitate: Romania

Mesajde Rontzy » 27 Apr 2009, 02:02

inca un sfat pentru cei din Galati care au porcuti...

NU duceti porcusorii la doctorul Gingarasu !!!! Oricare alt veterinar din Galati numai la Gingarasu nu....a omorat deja prea multe animale....

O fosta prietena a avut un motan pe nume Zozo, l-am dus la el pentru o problema destul de minora dar care s-a agravat in timp dupa un tratament inadecvat prescris de el si cand l-am mai dus odata...nu s-a mai intors acasa...plus ca am mai auzit intamplari tragice din cabinetul lui....nu zic nu, face si bine acest doctor insa nu cred ca s-ar comporta prea bine cu un animal atat de mic...

biutzu
Initiat
Initiat
Mesaje: 41
Membru din: 29 Mai 2008, 08:27
Localitate: Galati

Mesajde biutzu » 01 Iul 2009, 15:37

poate cineva sa imi zica cam cat ma costa un control la veterinar pt porcuta mea?
A single rose can be my garden, a single friend my world.

Avatar utilizator
ANA
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 747
Membru din: 17 Iun 2009, 18:59
Localitate: CONSTANTA

Mesajde ANA » 01 Iul 2009, 19:38

cred ca 10 -20 de lei. Nu cred ca e mai mult.Eu cu porcuta nu am fost dar stiu ca la pisica mi-a luat 10 lei consultatia(fara tratament)nu cred ca la porcuti sa fie mai mult

Avatar utilizator
Bubutza
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 02 Oct 2009, 15:56
Localitate: Galati

Mesajde Bubutza » 28 Oct 2009, 18:05

Buna.Stiti un medic in galati care m-ar putea ajuta sa ii tai unghiutele porcustului meu,si cam cat ar costa...va rog mult..unghiile i-au crescut detsul de mult si nu ma lasa sa i le tai eu,ma musca
bubutzaa

Avatar utilizator
oprisandy
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 130
Membru din: 09 Mar 2010, 18:51
Localitate: Galati/Pandino Cr

vet dan georgescu

Mesajde oprisandy » 12 Iul 2010, 11:30

buna
am fost si eu la vet Dan Georgescu cu porcusorii mei

e un veterinar ff bun
am fost ca sa taie unghiutele la porcusori am dat 15lei de porcusor da poate fi si altfel...(mai putin)
dar eu am dat 55 de lei ca a facut si consultatia(ca a fost prima oara cand iam dus la vet si mia zis niste chestii dspre porcusori ,dar unele dintre ele le stiam ,dar nu stica cateva informatii in plus.consulatatia a fost 40 de lei.
pentru cei care nu stiu pe unde e (pt ca nici eu nu prea stiam sa ajung)e pe langa papadie e fata in fata cu casa sindicatelor sau hotel dar sa nu uitati!intrarea e in spatele blocului(eu am uitat).

:spin: :dans: :cavy: :running: :cavydance: :blinking: :iarba: :clipici: :little:
Ochii animalelor au puterea de a vorbi o limbă minunată neinteleasa decat de oamenii buni la suflet.

Xtina
Initiat
Initiat
Mesaje: 47
Membru din: 21 Oct 2009, 09:15
Localitate: Galati

Mesajde Xtina » 01 Aug 2010, 18:53

Imi spuneti si mie va rog ce program are si daca trebuie neaparat programare sau ma duc direct acolo cu porcutul ?

Avatar utilizator
oprisandy
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 130
Membru din: 09 Mar 2010, 18:51
Localitate: Galati/Pandino Cr

Re: Medici in Galati?

Mesajde oprisandy » 01 Noi 2010, 18:28

Eu am sunat si am facut programare
Nu mai stiu daca e neaparat ,dar parca da .
Imi amintesc ca am sunat ca sa intreb ceva si parca mia spus ca inainte sa merg trebuie sa fac programare.
Ochii animalelor au puterea de a vorbi o limbă minunată neinteleasa decat de oamenii buni la suflet.

Avatar utilizator
Roxa
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 97
Membru din: 19 Dec 2013, 12:00
Localitate: Galati
Contact:

Medici Galati

Mesajde Roxa » 07 Ian 2014, 23:18

Doamna doctor Corina Ignat i-a salvat viata porcutului meu...avea o piatra in vezica de marimea unui bob de mazare. In data de 23 decembrie 2013 a fost operat, se simte bine, mananca, doarme si are aceleasi obiceiuri de zi cu zi....bine..ce-i drept era ametit din cauza anesteziei, dar este normal. Important este ca si-a revenit si nu il mai doare nimic. De fiecare data cand urina plangea si urina cu sange doar 1 strop micut...2 zile a fost si constipat... Acum face de-a maslinute de ma minunez :D
Daca nu facea operatie, facea hemoragie interna si murea in chinuri, ceea ce nu-mi doream. Desi mi s-au spus riscurile am hotarat ca operatia este cea mai buna alegere.

Pe langa faptul ca preturile sunt pe buzunarul fiecaruia este un intreg ``spital`` veterinar. Astia da oameni care isi iubesc meseria si stiu despre ce este vorba cand le adresezi orice intrebare. Nu da nimeni tratament dupa ureche cum fac multi oameni care se numesc veterinari, ci incep analizele imediat sa ne faca animalutele bine! Respect pt. domnii doctori de la MedicalVet Galati.


MedicalVet - Clinica Veterinara
Dr. Caliga Viorica
Galati, str. Crinului nr. 19, vis-a-vis zona 2 Babe
Tel.: 0236.499.442
Email: medicalvet98@yahoo.com
http://veterinar-caliga.ro/

Program:
L-V: 08-00:20-00
S- 09-00:16-00
D-09: 14-00

AnaAnaAna
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 22 Mar 2016, 20:42

Re: Medici in Galati

Mesajde AnaAnaAna » 22 Mar 2016, 20:50

Bună,
Am fost cu porcuşoara la domnul doctor Georgescu. A palpat-o şi i-a simţit imediat chisturile care s-au văzut apoi şi la radiografie. I-a observat şi problema la ochi şi a pus o groază de întrebări legate de comportament şi alimentaţie. A fost singurul meu porcusor, primit de la alţii, dar mi-aş mai lua unul doar pentru că există oameni atât de grijulii ca voi şi ca aceşti medici. Îi recomand cu mare drag pe soţii Georgescu. Au avut şi ei porcuşor de guineea şi se poartă minunat cu aceste animăluţe.

Cabinet veterinar dr. Georgescu Dan
Adresa: Galati, Bd. George Cosbuc nr. 3, bl. M1, sc. 4 - intarea prin spatele blocului
Telefon: 0744 659949, 0236 318406

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Medici in Galati

Mesajde Gemon » 23 Mar 2016, 10:23

Multumim pentru recomandare. :love:


Înapoi la “Medici veterinari”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori