Din nou s-a sfasiat sufletul meu ...

Un colt al amintirilor
Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Re: Din nou s-a sfasiat sufletul meu ...

Mesajde AndreeaC » 28 Apr 2011, 22:19

Citind postarea lui crisa24 de la adoptii, mai precis ultimul punct si anume ,,Vreau sa fii langa mine cand o sa vina acea perioada dificila. Nu spune niciodata <<nu pot sa support>> sau <<sa se intample cand eu nu o sa fiu prezent>>. Totul va fi mai usor pentru mine daca tu o sa fii prezent.” am avut o asa tresarire incat intr-o fractiune de secunda gandurile mi-au fugit la micutii mei(Pinky si Bulgaras).
Mi-am reamintit lucrurile frumoase despre Pinky, serile in care o luam in pat sa nu mai planga in cusca la ,,insistentele” lui Betty.Am luat in brate ursuletul ei preferat si m-am pus iar la calculator sa ma uit la poze...apoi...privind pe geam am zarit locul de unde ea ma astepta mereu, in semn ca nu am uitat-o(de la fereastra mea se vede perfect). Copacul la radacinile caruia se odihneste acum micuta mea a fost primul care a inflorit in acest an...cel mai probabil este o mare coincidenta insa pentru mine a insemnat mult. Dupa cum spuneam, am zarit acel loc si am iesit afara, m-am pus langa ea in fund pe pamant si am inceput sa ,,povestim” ... eu la o tigare si ea, sper, la un fir de fan...
Mi-am incarcat bateriile, suna ciudat dar...
Este incredibil cata putere sa merg mai departe imi da acest sufletel chiar de nu mai exista fizic langa mine...
R.I.P. micuta mea !!!
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
alecsutza
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 380
Membru din: 22 Mar 2011, 18:21
Localitate: Bucuresti

Re: Din nou s-a sfasiat sufletul meu ...

Mesajde alecsutza » 28 Apr 2011, 22:53

De fiecare data cand vad mesaje noi aici,imi dau lacrimile,pt prima oara ti-am citit povestea si am plans jumatate de ora in hohote.
Imi pare extraordinar de rau prin ce ai trecut,mi-as dori sa am o putere sa fac in asa fel incat nici un animalut sa nu sufere niciodata,dar din pacate nu sunt D-zeu.
Este bine ca ai reusit sa mergi mai departe si ca ti-ai gasit putere,in locul tau cred ca as fi clacat de mult.

Noi te pupam mult mult si iti uram sa mergi cu multa forta inainte.
Bunny & Bel va trimit pupicei
http://www.flickr.com/photos/62707320@N02/

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Re: Din nou s-a sfasiat sufletul meu ...

Mesajde AndreeaC » 28 Apr 2011, 23:15

Nu am incotro, TREBUIE !
Din cusca(si nu numai) ma ,,striga" ale suflete si am o datorie fata de ele. Nu pot sa stau mereu sa imi plang de mila...
Doar ca...uneori ma apuca un asa dor... :( de respiratia si boticul ei, de blanita ei moale, de...TOT !
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Din nou s-a sfasiat sufletul meu ...

Mesajde biancadumy » 28 Apr 2011, 23:48

Andreea,si pe mine ma trece un dor dupa micuta mea .... Missy . Un sufletel care a a plecat mult mult mult mult prea devreme.

Dar trebuie sa trec mai departe caci asa cum spui si tu,din cusca "ma striga" altii,4 sufletele care au nevoie de NOI.Dar si mie imi este si imi va fi dor de ea!


Cu scuze pentru Andreea ca i-am "invadat" topicul,pun o poza cu Missy... care foarte curand face un an de cand a plecat de langa noi.Si mereu mereu ma intreb daca nu am gresit cu ceva,daca puteam sa o salvez si muulte alte intrebari care normal,nu au raspunsuri.

Imagine

Andreea,sunt alaturi de tine,si poate acum fetele ne privesc si sunt bune prietene... :friends: :(

Va rog sa ma scuzati,dar nu m-am putut abtine sa nu pun o poza cu ea .... fetita mea scumpa :(
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
craiualex98
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 12
Membru din: 23 Apr 2011, 19:33
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Re: Din nou s-a sfasiat sufletul meu ...

Mesajde craiualex98 » 29 Apr 2011, 09:26

Saracutele poercutele si porcutii vostrii care au murit. Acesta e un colt trist al forumului si, din pacate exista... Era mult mai bine daca nu exista niciun astfel de sectiune iar porcutii nostri nu mai mureau... Dar din pacate mor, deci o sectiune ca asta este una in care ne spunem fiecare povestile si ne destainuim. Saracuta Missy ce draguta e... Nu a fost... INCA ESTE si va fi... Pentru ca ea practic nu a murit. Asa cum nici ceilalti nu au murit... ei... :love: :love: :love: se joaca cu ceilalti porcusori peste Podul Curcubeu. Si mie imi pare rau cei 2 porcuti care mi-au murit :cry: :cry: dar nu avem ce face...
,,Daca ma inblanzesti, iti voi fi prieten pe viata'' _> Porcusori de guineea

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Din nou s-a sfasiat sufletul meu ...

Mesajde biancadumy » 29 Apr 2011, 11:42

Da,ai dreptate craiulex.Ea inca este si va fi mereu! la fel ca toti ceilalti porcuti
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!


Înapoi la “Album memorial”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori