Buzitele mele roz :(( [iunie 2007 - 20 septembrie 2011]

Un colt al amintirilor
Avatar utilizator
ZuzuBelleMel
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 630
Membru din: 28 Feb 2008, 20:14
Localitate: Deva

Buzitele mele roz :(( [iunie 2007 - 20 septembrie 2011]

Mesajde ZuzuBelleMel » 21 Sep 2011, 16:08

Imagine
:cry: Nici nu stiu ce sa scriu, am o mie de ganduri care ma chinuie si nu pot sa le eliberez decat prin lacrimi. :cry:
Nu pot sa nu ma invinovatesc ca atunci cand ma enerva ca facea prea mult zgomot (ea fiind cea mai galagioasa dintre toti 3), ridicam tonul la ea si nu-i vorbeam prea frumos. Acum am toata acea liniste pe care o doream, dar linistea interioara s-a dus pe apa sambetei. Mi-e un dor nebun de zburdalniciile ei, de tot ce face ea. :cry: Ii promiteam ieri ca n-o voi mai certa niciodata, c-o voi lasa sa faca tot ce vrea ea daca se face bine. :cry: Nu pot sa cred, negatia parca isi face loc in mintea mea, ca nu mai am 2 fetite in camera mea, ca atunci cand le pun mancare, nu le mai pun "lor", ca e acolo sus, in cimitir, atat de departe... :cry: Am ingropat-o invelita in prosopelul cu care am invelit-o ieri, alaturi de un banut, o feliuta de castravete si alte bucatele din ce-i placea ei mai mult + intr-o cutiuta pe care i-am scris numele si perioada cat a trait. :cry: Este primul porcusor pe care-l pierd si primul animalut dupa 6 ani. Nu mai am putere sa scriu, ideile imi vin de-a valma, poate voi mai completa pe parcursul zilelor urmatoare.
Buzitele despre care vorbeam in titlu:
Imagine
Oops, blitzul!
Imagine
Cantareatza mea...
Imagine
Nani, nani...
Imagine

Si mormantul:
Imagine :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Ultima oară modificat 23 Sep 2011, 06:23 de către ZuzuBelleMel, modificat 1 dată în total.
Nu va vom uita niciodata, Bellutza si Zuzu! :(

deea1998
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 854
Membru din: 11 Sep 2009, 23:55
Localitate: Husi VS
Contact:

Re: Buzitele mele roz :((

Mesajde deea1998 » 21 Sep 2011, 20:11

imi pare foarte rau pentru pierderea ta :cry:

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Buzitele mele roz :((

Mesajde MaraC » 21 Sep 2011, 21:13

Saracuta de ea :cry: Condoleante :cry:

Avatar utilizator
roseta.stoned
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1755
Membru din: 25 Mai 2011, 22:38
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Buzitele mele roz :((

Mesajde roseta.stoned » 21 Sep 2011, 21:27

Imi pare rau pentru pierderea ta... I-ai facut un mormant foarte frumos, la fel cum era ea...
Sper sa treci peste si sa te ierti! Indiferent ca te rasteai la ea, ai iubit-o si asta conteaza!
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

Avatar utilizator
ZuzuBelleMel
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 630
Membru din: 28 Feb 2008, 20:14
Localitate: Deva

Re: Buzitele mele roz :(( [iunie 2007 - 20 septembrie 2011]

Mesajde ZuzuBelleMel » 27 Sep 2011, 20:54

:cry: Va multumesc mult de tot pentru cuvintele frumoase...
Exact peste o ora se implineste o saptamana, si plang din nou. Ieri am reusit nu stiu cum, sa ma abtin, prima zi cand nu am plans. Vorbesc de parca ar fi trecut cine stie cat timp, asa mi se si pare, dar cand colo, e doar o saptamana. :cry: Doare atat de tare faptul ca mi-e un dor nebun exact de lucrurile pt care o certam de multe ori. De fapt, daca stau bine sa ma gandesc, ea era singura pe care o certam din cele 4 animalute. :cry: Acum imi amintesc de privirea ei inocenta cand facea asta, cum avea ea obiceiul asta numai cu mine: sa apuce cu dintisorii de folie si sa traga, facand astfel zgomot si atragandu-mi atentia. In 99% din cazuri facea asta numai cu mine. :cry: Inca nici nu m-am uitat bine la pozele postate aici, doar asa, pe furis, cu coada ochiului, chiar si atunci cand le-am postat. Am senzatia ca e un vis urat, un cosmar din acela care pare foarte real si foarte lung, desfasurandu-se pe parcursul unei intregi nopti. Chiar daca ea nu mai simte nimic acum propriu-zis, simt ca vreau s-o vad, sa aflu ce mai face... :cry:
Imagine
Nu va vom uita niciodata, Bellutza si Zuzu! :(

Avatar utilizator
ZuzuBelleMel
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 630
Membru din: 28 Feb 2008, 20:14
Localitate: Deva

Re: Buzitele mele roz :(( [iunie 2007 - 20 septembrie 2011]

Mesajde ZuzuBelleMel » 01 Noi 2011, 21:20

6 saptamani deja...incredibil cum trece timpul... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Nu va vom uita niciodata, Bellutza si Zuzu! :(

Avatar utilizator
ZuzuBelleMel
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 630
Membru din: 28 Feb 2008, 20:14
Localitate: Deva

Re: Buzitele mele roz :(( [iunie 2007 - 20 septembrie 2011]

Mesajde ZuzuBelleMel » 20 Dec 2011, 20:03

Azi se implinesc exact 3 luni...fix marti, fix 20... :cry: :cry: Parca numai ieri a fost, totul e atat de ciudat si confuz, parca nu mi se-ntampla mie. :shock: Cand ma gandesc, parca nu vorbesc de noi, de purcelasa mea, parca nu constientizez 100%. Nu stiu daca se intelege ce vreau sa spun. :suicide:
Nu va vom uita niciodata, Bellutza si Zuzu! :(

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Buzitele mele roz :(( [iunie 2007 - 20 septembrie 2011]

Mesajde crisa24 » 21 Dec 2011, 18:38

este greu, dar trebuie sa mergem mai departe si sa ne amintim de ei cu drag zambind!


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
LoveGuineeaPig
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 22
Membru din: 26 Dec 2014, 17:50
Localitate: Botosani

Re: Buzitele mele roz :(( [iunie 2007 - 20 septembrie 2011]

Mesajde LoveGuineeaPig » 27 Dec 2014, 15:46

Iti spun precis ca cantareatza ta se bucura ca i-ai facut un mormant pe cinste! Odihneasca-se in pace!


Înapoi la “Album memorial”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori