Concurs iunie '09 - Adapatoarea

Concurs tematic

2
3%
20
25%
1
1%
1
1%
3
4%
18
23%
6
8%
3
4%
1
1%
2
3%
2
3%
1
1%
2
3%
2
3%
3
4%
2
3%
2
3%
2
3%
6
8%
 
Voturi totale: 79

Avatar utilizator
MihaelaStan
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 122
Membru din: 10 Ian 2008, 14:01

Mesajde MihaelaStan » 16 Iun 2009, 12:01

Mica Pat
Imagine
Fetele mele au știut de la ĂŽnceput sa bea apa, asa ca nu au fost probleme din acest punct de vedere. Mica Pat este bețiva casei. Știe sa bea apa liniștit, dar de multe ori are chef și de zgomot și atunci știe toata casa. Cel mai bun moment pentru a fi gĂŁlĂŁgioasa e când mami vrea sa doarmĂŁ ;) Daca se ĂŽntâmplĂŁ sa rĂŁmânĂŁ peste noapte cineva la noi, facem spectacol :)

Avatar utilizator
ANA
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 747
Membru din: 17 Iun 2009, 18:59
Localitate: CONSTANTA

Mesajde ANA » 18 Iun 2009, 22:00

hai sa aratam si noi ce setoase suntem.... :dance: Cand am luat porcuta Guita nici nu stia sa bea apica, acum a invatat si va arata si voua :clapping:

ozzie&spy
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1825
Membru din: 11 Feb 2009, 18:03
Localitate: bucuresti

Mesajde ozzie&spy » 19 Iun 2009, 00:03

Ozzie este mereu un setila, daca nu sta cu botul la tevusca, se perinda pe sub ea si face dus (de aia am si ridicat-o :lol: ). Noi n-am avut probleme cu invatatul cu adapatoarea, insa curatatul ne da batai de cap pt ca suntem perfectionisti. Dupa ce ne-am chinuit cu degetetele pe rand, care sa curete peretii interiori, am cumparat si noi periute de biberoane, le-am agatat de sarme contorsionate sa le prelungim, incercand sa nu ne scape nimic...In final, clatitul cu apa si otet, urmat de limpezirea generala...:thinking: complicat procedeul, dar merita baietii ce e mai bun!
Imagine
MadalinaImagine

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 20 Iun 2009, 10:46

Shrekut -Negocieri Esuate....daca vrei sa beau si apa mareste comisionul
Imagine
noi nu suntem mari bautori...poate ne ajuta si temperaturile deloc ridicate..dar nu bem, niciodata mai mult de 50 ml....pentru ca nu ne este sete si pentru ca ne este frica sa nu facem broscute in burtica
mami curata adapatoarea dupa cum a invatat pe forum, cu sare gronjoasa si o zbuciumam bine ca matusa oly, cu otet si chiar o si fierbe ca toate bacteriile(ce nu rezista mai mult de 100 de grade) sa dispara

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde ramona_inka » 20 Iun 2009, 23:37

Mami vrem si noi

Imagine

Desi avem doar cateva zile am invatat sa bem imitand-o pe mami (chiar daca mama nu se da la o parte mereu si ne urcam pe ea. De fapt, asa e mai frumos, avem pernuta moale sub picioare, ne urcam pe mami si bem apa!!).
Si am mai invatat ceva, la ce mai e buna adapatoarea: se sta sub ea, o atingi din cand in cand si apa picura pe tine si te racoresti!! E asa bine sa te joci cu apa :D

SI pentru ca noi ne jucam mult cu adapatoarea nu de putine ori mami si tati gasesc in ea resturi de la papa noastra. Asa ca o spala bine cu detergent de vase, o clatesc cu apa si otet si o limpezesc cu multa apa. Si uite asa e gata de o noua joaca!

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 21 Iun 2009, 00:03

Multumim pentru fotografiile frumoase! Va invitam sa votati poza preferata.

Pentru o mai buna vizualizare apasati urmatorul link:
http://www.gemon.ro/concurs.htm


Mult succes tuturor participantilor si in aceasta luna!

Avatar utilizator
tzutzi_porcusoara
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 99
Membru din: 22 Feb 2009, 04:37
Localitate: Bucuresti

Mesajde tzutzi_porcusoara » 30 Iun 2009, 08:42

Imi cer scuze am crezut ca quote e pt vot! :oops: Deci tot nu stiu cum se voteaza... :(

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 30 Iun 2009, 08:47

In partea de sus gasesti chestionarul de vot, selectezi poza care iti place cel mai mult, si apesi butonul "Trimite votul".

P.S.
Despre citat explicatii .

Avatar utilizator
tzutzi_porcusoara
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 99
Membru din: 22 Feb 2009, 04:37
Localitate: Bucuresti

Mesajde tzutzi_porcusoara » 30 Iun 2009, 08:56

A fost o eroare si-mi aparea doar lista cu voturile nu si cea unde puteam sa votez. Va multumesc pt ajutor!

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 01 Iul 2009, 00:01

Felicitari castigatorului :flowers: , felicitari si celor care au participat la concurs! :heart: Avem porcusori frumosi cu stapani grijulii, este o mare placere sa privim asemenea poze frumoase.

Multumim si celor care le-au sustinut si le-au votat, si dorim mult succes participantilor in urmatoarea luna de concurs! :cavies:


Înapoi la “Concurs lunar de fotografie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori