Ajutor in prag de sarbatori

Anunturi si atentionari, avertismente privind porcusorii

Moderator: ramona_inka

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

ajutor

Mesajde AndreeaC » 13 Dec 2010, 17:21

Buna dragilor ,
Mai fac apel inca o data la bunavointa voastra ...
Compania la care lucrez a demarat o noua actiune ,,Ofera o jucarie! Craciunul este pentru toti copiii" ce presupune strangere de jucarii pentru copiii din orfelinatele din toata tara.
Aceasta campanie se desfasoara in perioada 1-25 Decembrie , perioada in care sunteti asteptati in oricare din cele 130 de statii Rompetrol pentru a dona o jucarioara in cutiile special amenajate sub brazii de Craciun.
Imagine
Sunt sigura ca toti avem pe acasa cel putin o jucarie de care ne putem lipsi pentru a face un copilas fericit ...
Va rugam insa ca starea jucariilor sa fie functionala , ori sa nu fie rupte ...
Va multumim si va asteptam cu drag !
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
oanacristinapalade
Membru
Membru
Mesaje: 177
Membru din: 25 Sep 2010, 23:54
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mosul

Mesajde oanacristinapalade » 13 Dec 2010, 17:31

Andreea esti fantastica! O sa ma duc cu placere!
Pupici de la Tyra :)

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Re: Mosul

Mesajde AndreeaC » 13 Dec 2010, 17:45

@Oana : La una dintre campanii am participat si la distribuirea pachetelelor(in cadrul companie strangem si banuti si bonuri de masa din care cumparam dulciuri , frigidere , masini de spalat , televizoare ... etc) si am plecat pe 7 carari de acolo ... M-a demoralizat RAU ! As fii vrut sa raman cu ei pentru totdeauna ... Cand le vezi ochii mari atintiti asupra ta cersind o imbratisare nu te poti abtine sa nu ii strangi in brate cat poti de tare ... :(
Eu una am jurat ca nu ma mai duc ... e mult prea cruda viata lor ca sa pot privi doar ... Nu au nici o vina si merita pe DEPLIN sa vina Mos Craciun si la ei :(
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
oanacristinapalade
Membru
Membru
Mesaje: 177
Membru din: 25 Sep 2010, 23:54
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mosul

Mesajde oanacristinapalade » 13 Dec 2010, 18:16

Sunt convinsa iubita mea ..
Pup!
Pupici de la Tyra :)

Avatar utilizator
cristisz
Moderator
Moderator
Mesaje: 1993
Membru din: 30 Noi 2007, 00:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mosul

Mesajde cristisz » 13 Dec 2010, 19:28

Andreea, am un sac plin de papusi si ceva rechizite pe care le-as putea dona. Papusile nu sunt noi, iti dai seama, dar dintre ele cred ca putem alege cate ceva care sa bucure un sufletel. Ne auzim noi doua.
poza cu copiii mei

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Re: Mosul

Mesajde AndreeaC » 13 Dec 2010, 20:54

Multumesc mult pentru sprijin Dna Cristina ! :cavies:
Lucrurile nefolositoare pentru noi vor aduce o mare bucurie in sufletelele lor nevinovate :(
Sper sa ne mobilizam cat mai multi...Cu o jucarie facem fericit un copilas.
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Mosul

Mesajde Lili » 13 Dec 2010, 23:05

Contati si pe noi in Focsani. Maine o iau pe Pitzi si intram in sacii cu jucarii sa vedem ce putem trimite si altor copilasi mai putin norocosi.
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Re: Mosul

Mesajde AndreeaC » 14 Dec 2010, 00:25

Multumesc Lili :)
Avem statie si la Focsani asa ca nu trebuie sa te deplasezi departe .
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Mosul

Mesajde Lili » 14 Dec 2010, 15:20

Stiu Andreea. Langa Univ. G. Baritiu.
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
Jackie
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 619
Membru din: 30 Iun 2010, 17:44
Localitate: Iasi, Romania

Ajutor in prag de sarbatori

Mesajde Jackie » 17 Dec 2010, 21:30

Stiu ca este un forum pentru porcusori, dar nu am putut sa ma abtin sa nu scriu ceva si aici stiind ca este un loc unde sunt multi oameni cu un suflet mare.
Unei eleve a scolii noastre i-a fost depistata o tumoare de 22 mm la creier. Operatia ar fi trebuit sa aiba loc maine, dar s-a constatat ca tumoarea s-a marit si a ajuns la 30 mm in doar cateva zile. Din aceasta cauza medicul a refuzat sa o opereze si a sfatuit-o sa se opereze in Germania. Aceasta operatie este foarte scumpa, costa 100.000 de euro, iar recuperarea inca 20.000. Mai mult aceasta tumoare este plina cu lichid si se poate sparge oricand, iar, mai mult, din cauza zonei in care se afla nu poate fi drenata.
O suma atat de mare este greu de strans. Daca este cineva care are o firma si poate dona cat de putin, tin sa amintesc faptul ca sumele donate se scad din impozitul ce trebuie platit la stat. Oricum, orice suma, cat de mica este binevenita (conturile sunt scrise in link-ul de mai jos)
Pentru mai multe informatii, va rog intrati pe acest site: http://tudoseana.blogspot.com/, iar pentru alte lamuriri si explicatii va stau la dispozitie
Imi cer inca o data scuze daca nu aveam voie sa postez asa ceva pe acest forum.
Edit: imi cer scuze, operatia trebuia sa aiba loc maine (18 dec). Am corectat si in text.

Avatar utilizator
cristisz
Moderator
Moderator
Mesaje: 1993
Membru din: 30 Noi 2007, 00:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ajutor in prag de sarbatori

Mesajde cristisz » 17 Dec 2010, 22:23

Jackie, poate te-ai uitat la tv, poate nu.
In caz ca nu, as vrea sa-ti, si sa spun parintilor acestei copile, ca in Romania si mai precis in Bucuresti exista un medic de mii de ori mai bun decat ce de afara.
Leon Danaila chiar face minuni, si nu o spun din auzite. Mama mea a fost operata de el de o tumora (un angiom cavernos) in chiasma optica. Tu sigur stii ce e asta dar pentru cei care nu stiu spun ca e locul unde se incruciseaza nervii optici, deci SUB creier.
Am asistat la intreaga operatie din camera asistentelor urmarind monitorul conectat la camera cu care profesorul opera.
Leon Danaila n-a vrut sa primeasca nimic de la noi in afara unui buchet mare de flori. Daca asa a fost atunci, nu cred ca s-a schimbat nici azi.
Unde Dumnezeu vrea, profesorul Danaila da viata. Nu exista cuvinte destule sa-i multumesc.
Poate nu e tarziu ca familia colegei tale sa il consulte. E un om cinstit, nu minte si nu da sperante desarte. Daca cineva o poate vindeca el este omul.
Cauta pe net inregistrarea de pe Antena 1 si daca am reusit sa te conving poate exista speranta.
Asa cum te stiu o sa cercetezi, si m-as bucura daca as fi putut fi de ajutor.
poza cu copiii mei


Avatar utilizator
Jackie
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 619
Membru din: 30 Iun 2010, 17:44
Localitate: Iasi, Romania

Re: Ajutor in prag de sarbatori

Mesajde Jackie » 17 Dec 2010, 22:59

Multumesc pentru informatii, m-am mai documentat si eu. O sa incerc sa ma interesez daca a fost sau nu facuta programarea la clinica din Germania, fiindca la ritmul de crestere al tumorii, timpul este esential.

Avatar utilizator
cristisz
Moderator
Moderator
Mesaje: 1993
Membru din: 30 Noi 2007, 00:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ajutor in prag de sarbatori

Mesajde cristisz » 18 Dec 2010, 11:26

Atuurile principale sunt un medic fantastic, recunoscut international, cu situatii rezolvate acolo unde medici de renume din strainatate s-au retras, distanta mult mai mica si lipsa costurilor exorbitante. Parintii pot sta cu ea fara sa plateasca mii de euro, si ar fi bine si pentru ea sa faca un drum in tara fata de o calatorie cu avionul care i-ar putea influenta starea. Programarea se poate anula presupun, doar ei sa fie convinsi ca Leon Danaila este cel potrivit.
Ii doresc din inima sanatate si o buna rezolvare a situatiei.
poza cu copiii mei


Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Re: Ajutor in prag de sarbatori

Mesajde AndreeaC » 18 Dec 2010, 15:30

N-am cuvinte ... ma demoleaza de la temelii astfel de probleme :( mai cu seama ca si eu am avut probleme la cap si inca ma chinui ...
Despre Domnul Doctor Leon Danaila am auzit si eu , si numai lucruri de bine . Se pare ca este intradevar un inger !!! Un doctor care si-a ales aceasta meserie din pasiune si nu pentru ca se castiga bine din ,,spaga" .
Vlad, eu spun sa le aduci la cunostinta celor implicati . Ar fii pacat ... poate nu stiu ... Stii cum e ? Din disperare incerci sa faci orice dar iti scapa multe . Un imbold si o trimitere catre acest medic ar putea face posibila o minune !

Later Edit : Din cate stiu profeseaza la spitalul Bagdasar-Arseni din Bucuresti(fostul Gheorghe Marinescu) cunoscut si sub denumire de Spitalul numarul 9 , sau 10(nu sunt sigura pentru ca sunt unul langa altul) . Gresesc Dna Cristina ?
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ajutor in prag de sarbatori

Mesajde true_fan_66 » 18 Dec 2010, 15:55

Cred ca e mai degraba spitalul 10 ca in zona aia am stat eu la un moment dat. Spitalul 9 e ceva mai departe, inspre soseaua Nitzu Vasile.


Înapoi la “Anunturi speciale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori