Donatie proasta

Anunturi si atentionari, avertismente privind porcusorii

Moderator: ramona_inka

Avatar utilizator
ie3neiulia
Membru
Membru
Mesaje: 277
Membru din: 26 Ian 2010, 20:53
Localitate: Tg-Jiu/Bucuresti

Donatie proasta

Mesajde ie3neiulia » 02 Iun 2012, 18:27

Am facut o mare mare greseala. Am acceptat sa donez fetele unei persoane care nu eu am gasit-o pentru ca vruiam sa le ia pe toate 3. Dupa ce le-a luat si dupa inca cateva schimburi de mesaje aud ceva de genul " da de unde pot sa iau si un baietel?". Dupa asta mi-a picat pur si simplu luna in cap. Am spus sa mi le aduca inapoi pt ca ele mor daca le va imperechea (asta i-a spus prietenul meu si cand le-a dat ca nu trebuiesc imperecheate).
Dupa lungi mesaje am ajuns la fraze de genul: "am investit bani, le-am luat si cusca supraetajata, nu le mai dau inapoi. nici sotia mea nu vrea sa le mai dea. daca sunt asa batrane le pastram oricum".
Va povestesc aici pentru ca eu una nu ma asteptam la asta si este o experiente cum nu ar trebui sa se intample nimanui.

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Donatie proasta

Mesajde maria » 02 Iun 2012, 18:55

draga mea
daca procutele nu au avut nici o sarcina pana acum si au peste un an, nu vor putea sa nasca, daca sunt date la monta
prima sarcina trebuie sa fie pana intr-un an, pentru ca li se sudeaza oasele bazinului si nu se pot dilata
prima mea porcuta asa a patit
am gasit-o intr-o zi cu capul unui pui scos din ea si ea , pe burta, se zbatea
au murit si ea si cei 2 pui, mai avea unul in burtica care nu s-a putut naste
imi pare rau
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
-Vlad-
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 2215
Membru din: 21 Feb 2011, 22:04
Localitate: Buzau

Re: Donatie proasta

Mesajde -Vlad- » 02 Iun 2012, 19:32

Si tot acolo au ramas? :(
Animalutele mele: Un hamster sirian-Blondu'.Un caine-Emy.
Imagine
-----------
Old username: maxovlad

Avatar utilizator
ie3neiulia
Membru
Membru
Mesaje: 277
Membru din: 26 Ian 2010, 20:53
Localitate: Tg-Jiu/Bucuresti

Re: Donatie proasta

Mesajde ie3neiulia » 02 Iun 2012, 19:48

Da pt ca el nu e in Bucuresti momentan si inca nu l-am convins sa mi le dea inapoi. I-am explicat toate aceste aspecte si desi in ultima faza a zis ca nu o sa le mai imperecheze, eu nu mai cred asta.

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: Donatie proasta

Mesajde Ella Roxette » 08 Iul 2012, 15:57

Doamne ce lume :| fa tot posibilul si ia-le inapoi ca sigur nu te v-a asculta si sigur pentru asa ceva le-a luat..

Avatar utilizator
adelinatache
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2455
Membru din: 01 Apr 2010, 23:27
Localitate: Buzau
Contact:

Re: Donatie proasta

Mesajde adelinatache » 08 Iul 2012, 16:13

contract de adoptie nu ai facut?
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Re: Donatie proasta

Mesajde AndreeaC » 10 Iul 2012, 13:56

O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: Donatie proasta

Mesajde Ella Roxette » 11 Iul 2012, 17:44

Daca nu este iubitor de porcusori si le'a luat pentru asa ceva,nu cred ca v'a intelege..ea trebuie sa le ia inapoi si sa le gaseasca alt stapan..din moment ce omul nu le'a crescut,sigur nu'l intereseaza daca ar aparea vreo complicatie la nastere :( mai pe scurt le'a luat sa faca bani cu ele..ce s'a gandit el...un porcusor in petshop este 50-60 lei (cel putin asa este la mine),ce'ar fi sa adopt cateva fete si un baiat sa'i inmultesc si sa ii vand :( lume care nu gandeste bine..eu zic ca ele trebuie sa ajunga la tine..daca vrei eu voi incerca sa te ajut sa le recuperezi..unde le'ai donat?

Avatar utilizator
Alexandra-Mihaela
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 137
Membru din: 23 Mai 2013, 16:10
Localitate: Bucurest/Militari

Re: Donatie proasta

Mesajde Alexandra-Mihaela » 03 Iun 2013, 16:32

Ce sa mai zic? Om caruia nu ii pasa de animale si nu le iubeste. Daca iei porcusorii numai pt. bani.... fa-ti un pet shop nene si gata. Asa de tare ma enerveaza oamenii de genul asta. :noway: :down: La mine am vazut si cu 25 de lei. Eu pe Musetel am luat-o din piata si asa am salvat un suflet, facund-o din inima, nu din obligatie.
Mimi va ureaza ,,Uiiiii,uiiiii,ui,uiii!'' insemand : ,,Sanatate porcusorilor vostri!'' :)


Înapoi la “Anunturi speciale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori