Mananca talas

Probleme privind socializarea, acceptarea partenerului, altele

Moderator: ramona_inka

andylovespiggy
Initiat
Initiat
Mesaje: 28
Membru din: 02 Oct 2014, 17:13
Localitate: bucuresti

Mananca talas

Mesajde andylovespiggy » 12 Feb 2016, 20:22

Am văzut ca porcușorul meu mănâncă talaș si l-am văzut mâncând talas pe care a făcut pipi? Ce înseamnă asta? Este de bine sau de rau?

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Mananca talas

Mesajde Gemon » 15 Feb 2016, 20:53

Poate face asa din mai multe motive, printre care si de plictiseala, vezi de ex. viewtopic.php?p=76672#p76672 si citeste si raspunsurile la acel mesaj.

- Fanul sa fie mereu accesibil.
- Cusca sa fie spatioasa. Are nevoie de un mediu bogat in stimuluri, reamenajeaza spatiul in asa fel, incat sa aiba mai multe ascunzisuri, pune in mai multe locuri stragetice fan, citeste si viewtopic.php?p=130916#p130916
Poti pune un etaj, marind si in acest fel spatiul, creezi si un loc de odihna confortabil cu aceasta, vezi imagini la viewtopic.php?p=129249#p129249

andylovespiggy
Initiat
Initiat
Mesaje: 28
Membru din: 02 Oct 2014, 17:13
Localitate: bucuresti

Re: Mananca talas

Mesajde andylovespiggy » 16 Feb 2016, 03:39

Are cușcă de 55/105 cu etaj podeț cortuleț făcut de mine.nu am văzut ca a mai mâncat de atunci poate a fost ceva de moment. Fanul este o problema ca nu mai mănâncă.cred ca trebuie sa ii schimb tipul de fan.are si o casa de lemn dar i am scos o pentru ca obișnuiește sa o roada si in ea si a rupt dinții din fata deci nu mai vreau sa aibă pericole din astea.mulțumesc oricum pentru sfaturi.


Înapoi la “Comportament, gestatie/reproducere”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori