Charlie & Milos

Fotografii, filme, intamplari, povestiri despre porcusori
Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Charlie & Milos

Mesajde biancadumy » 04 Ian 2012, 17:11

ASA DAAA :heart: pai se poate,era supara nasica :lol: vai,deci prima poza e atat de duuulce :heart: si Charlie ce freza are :lol: pupiciiiii :heart:
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Charlie & Milos

Mesajde biancadumy » 04 Ian 2012, 17:13

NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

sevrera
Initiat
Initiat
Mesaje: 44
Membru din: 01 Dec 2011, 12:42
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Charlie & Milos

Mesajde sevrera » 04 Ian 2012, 17:14

Hahaha, multumim !
Eu am uitat ca trebuie sa copiez adresa pozei si postam pozele de pe Fb aiurea si ma miram de ce nu reusesc sa le vad :p

Avatar utilizator
-Vlad-
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 2215
Membru din: 21 Feb 2011, 22:04
Localitate: Buzau

Re: Charlie & Milos

Mesajde -Vlad- » 04 Ian 2012, 17:23

Ce baieti frumosi! :heart:
Animalutele mele: Un hamster sirian-Blondu'.Un caine-Emy.
Imagine
-----------
Old username: maxovlad

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Charlie & Milos

Mesajde irena » 04 Ian 2012, 17:33

foarte frumosi baietii. si ce relaxat pare milos! ascult-o insa pe crisa si scoate batoanele de acolo!
nu sunt deloc sanatoase pentru ei. de asemenea, bine ar fi daca ai schimba si hrana speciala. cauta
Cavia Crispy de la Versele Laga, sau Vitakraft, insa doar gama Emotion.

Avatar utilizator
cristisz
Moderator
Moderator
Mesaje: 1993
Membru din: 30 Noi 2007, 00:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Charlie & Milos

Mesajde cristisz » 05 Ian 2012, 10:18

poza 3 e dementiala! "porc cazut la datorie"
vrem poze multe si foarte clare ca sa ne delectam cu boturi, urechi si labute cat cuprinde

pe langa batonul ala infam cred ca ar trebui sa nu mai invelesti cusca in folie de plastic alimentara pentru ca aerul nu circula asa cum trebuie
stiu ca zboara talasul in toate directiile si fanul pluteste prin casa, dar mai bine strangi tu des si ei respira sanatosi
poza cu copiii mei

Avatar utilizator
-Vlad-
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 2215
Membru din: 21 Feb 2011, 22:04
Localitate: Buzau

Re: Charlie & Milos

Mesajde -Vlad- » 05 Ian 2012, 10:39

Poti pune folie de la tavita in sus vreo 10-15 cm pe laterale si in spatele custii.Astefel incat aerisirea sa se faca bine si nici talas sa nu ai atata de mult pe afara. :smile:
Animalutele mele: Un hamster sirian-Blondu'.Un caine-Emy.
Imagine
-----------
Old username: maxovlad

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Charlie & Milos

Mesajde khaos » 05 Ian 2012, 11:05

Nici mie nu-mi prea place folia aia... e aproape ca si cum i-ai tine intr-o cusca din aceea, tip acvariu, total nepotrivita.
Si noi aveam probleme cu talajul si am folosit un material din acela din care se fac plase pentru geamuri. Are inaltime cam o palma si am pus jur-imprejurul custii, ca in poza de mai jos.
Imagine

In alta ordine de idei, baietii tai sunt grozavi! :)
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

sevrera
Initiat
Initiat
Mesaje: 44
Membru din: 01 Dec 2011, 12:42
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Charlie & Milos

Mesajde sevrera » 07 Ian 2012, 13:48

Multumim pentru aprecieri :oops:

Folia nu le ia aerul pentru ca este pusa doar pe laterale si este gaurita, maimutoiul de plush nu-l pot scoate pentru ca este favoritul lui Milos, doarme tot timpul cu capusorul pe el ( nici unul nu roade ), cat despre mancarica si batoane...nici nu se apropie de ea.. eu le mai pun uneori cand stiu ca lipsesc de acasa mai mult, ca sa aiba ce roade, insa nu e interesanta pentru nici unul, si am incercat cu mai multe feluri... Milos ai rontaie foarte rar la rondelele colorate , dar Charlie deloc. Amandoi sunt lesinati dupa frunzele de porumb, patrunjel, castraveti, mar, para si ardei rosu :tease:

Ieri am gasit in sfarsit casuta pentru ei , dupa multe cautari esuate, si multe feluri de accesorii superbe pentru ei, iar aseara erau in culmea fericirii amandoi :giggle:
Acum avem duplex :clapping: cu tunel, pod cu scara si separeu, multe jucarele din lemn si mansarda :lol:
PS: felicitari Hornbach ! Acolo chiar gasesti o multime de lucruri minunate utile si decorative :clapping:
Multumim nasicii noastre pentru sugestii :love:

Daniela, sarmantul Charlie si fantasticul Milos :hi: :hi: :hi:

sevrera
Initiat
Initiat
Mesaje: 44
Membru din: 01 Dec 2011, 12:42
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Charlie & Milos

Mesajde sevrera » 07 Ian 2012, 13:56

Wow !!! Fantastica ideea cu plasa ( recunosc ca nu m-am gandit :shock: )

Grasanii mei cand sunt bucurosi topaie si arunca tot talasul :smile:
Am sa caut si eu plasa :up:
Multumesc de sugestie :*

Oricum, am sa renunt de tot la cusca ca nici eu nici ei nu o suportam, dar trebuie sa ajung la Snagov mai intai sa le fac din lemn natural ceva mult mai ok si mai spatios, unde sa nu existe gratiile.

Va pupam, week-end placut ! :winking:

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Charlie & Milos

Mesajde irena » 07 Ian 2012, 15:56

voi ati observat ce frumoasa e sevrera? :) baietii nu sunt nici ei mai prejos!
chiar daca nu ii tenteaza batoanele, e mai bine sa le scoti. cand nu esti acasa,
le lasi fan si te asigur ca nu vor muri de foame :)

sevrera
Initiat
Initiat
Mesaje: 44
Membru din: 01 Dec 2011, 12:42
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Charlie & Milos

Mesajde sevrera » 07 Ian 2012, 17:03

ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine

Pentru cine doreste sa vada filmulete cu micutii este oricand binevenit si poftit la vizionare
Multumim pentru sfaturi si aprecieri si speram ca vechii stapani sa fie linistiti vazandu-ne si sa se bucure ca suntem bine. Mami azi ne-a confiscat batoanele si ne-a lasat si fara folie, dupa care ne-a astupat cu fan sa ne jucam si topaim voiosi :p
Multi pupici si sanatate dintosilor din toata lumea :clapping: :clapping:
Charlie & Milos

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Charlie & Milos

Mesajde irena » 07 Ian 2012, 17:09

absolut adorabili maimutoii. mai ales in ultima poza, in care charlie isi arata dantura :lol:

sevrera
Initiat
Initiat
Mesaje: 44
Membru din: 01 Dec 2011, 12:42
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Charlie & Milos

Mesajde sevrera » 07 Ian 2012, 17:26

:tease: si-o arata pentru ca nu suporta vit c cu beres, de cate ori stie ca-i vine randul ranjeste ironic =))

Iar la manichiura... pfff, sta lesinat pe spate, abia daca respira, si asteapta french-ul mai repede :tease:

Sunt adorabili, da... si cu toate ca am si am crescut o groaza de animale, niciodata nu am crezut ca porcusorii ar putea fi atat de iubaciosi si lipiciosi, i-am indragit din prima clipa insa nu ma gandeam ca se vor atasa atat de repede, gandeam gresit ca sunt mai salbatici ori mai retrasi.

Iti multumesc pentru complimente, cred ca toti suntem frumosi cand iubim si respectam fiintele din jurul nostru :winking:
Mare pacat insa ca nu putem spune asta despre toata lumea .... pentru mine asta a fost cel mai jalnic revelion : sa iesi sa vezi artificiile si sa nu vezi decat o multime de caini parasiti in strada alergand speriati si haituiti de frustrati bauti peste masura... ma intreb cand la noi vreodata vor inceta chestiile de genul... :speachless: :cry:

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Charlie & Milos

Mesajde irena » 07 Ian 2012, 17:34

deci nu stii cat te invidiez ca ai macar o bestie care sta cuminte la taiat de unghii! si bag mana in foc ca nu sunt singura!:)
ale mele se zbat de parca ar veni sfarsitul lumii si am niste emotii, horror, de fiecare data!
legat de caini... cu rusine spun ca ma bucur enorm ca sunt in germania si nu mai am parte de asemenea privelisti... cand eram
studenta la cluj m-a atacat un caine vagabond. nu m-a muscat, pentru ca am fugit de am rupt pamanult, dar dupa ma gandeam
ca nici macar nu pot fi suparata pe el, cine stie prin cate a trecut si cum a fot tratat pana cand a ajuns sa vada in cei care trec
pe langa el un pericol...


Înapoi la “Topicuri personale ale membrilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori