Panda & Sofi + Pablo & Max

Fotografii, filme, intamplari, povestiri despre porcusori
buboka
Initiat
Initiat
Mesaje: 41
Membru din: 16 Oct 2012, 09:18
Localitate: Satu Mare

Panda & Sofi + Pablo & Max

Mesajde buboka » 17 Dec 2012, 19:59

DECLARATIE

Noi, iubitori de animale (la modul general), prin prezenta declaram ca animalutele de mai jos ne-au luat mintile de tot ... a fost dragoste la prima vedere :hearts: , la toti 3...

Hola, dragi forumisti!

(... dedicatie speciala pt biancadumy...)

Primul sosit in familie in 24.09.2012: PABLO (adica e al doilea din randul pet-urilor, in 23 sept. l-am pescuit pe PICASSO - motanelul din masina de servici a sotului-doar ca el nu tine de acest topic); de retinut ca l-am luat de la un petshop cu 140 g si s-a pierdut in palma mea, iar acum e ditamai PORC:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

A doua nou-venita e SOFI (de la "e sofisticata, ma", parca ar avea pene la fundulet si nu vartejuri de par); saracuta era plina de acarieni si rani pe corp cand am luat-o,tot din petshop, ne-a fost mila de ea s-o lasam asa acolo, dar cu ajutorul Ramonei de la Inka /MULTUMIM!/ si muuulta rabdare si-a revenit frumos, dintr-o puiuta ft timida si fricoasa a devenit e o scrofita ft afectuoasa si lingusitoare:

Imagine

Imagine

..norocoasa care a primit o partenera superba de la Inka: pe Unique Panda-THE BOSS intre fete:

Imagine


si fetele la o cina bio:

Imagine

Imagine

..pe terasa dormitorului:..........(scuze pt calitate)

Imagine

Imagine



...to be continued..cand voi invata sa fac niste foto mai la standardele de aici...

P.s.: in curand (sper) vom face cunostinta si cu partenerul lui Pablovici

p.p.s...am mai adaugat una-alta daca tot am avut posibilitatea de a modifica postarea...dar de ce nu se vad bine, in intregime pozele? am tot incercat toate variantele si nu inteleg ce as putea sa fac sa fie OK toate.
Ultima oară modificat 03 Feb 2013, 22:37 de către buboka, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: P.S.P.

Mesajde biancadumy » 17 Dec 2012, 22:42

Sunt suuuupeeeerbi :heart: :heart: ii pup pe toti 3 :love: :loving: si pe tine :heart:
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
-Vlad-
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 2215
Membru din: 21 Feb 2011, 22:04
Localitate: Buzau

Re: P.S.P.

Mesajde -Vlad- » 17 Dec 2012, 22:46

Chiar ma gandeam la Unique.Ce bine ca ai aparut pe forum!!! :heart: Sper sa ramai cu noi pe forum! :up2:
Animalutele mele: Un hamster sirian-Blondu'.Un caine-Emy.
Imagine
-----------
Old username: maxovlad

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: P.S.P.

Mesajde MaraC » 17 Dec 2012, 22:48

Foarte frumosi toti 3!

Eu le vad intregi, e posibil din cauza monitorului (pateam si eu asa mai demult, la un monitor de calculator, nu se vedeau intregi) da pe "ctrl" si pe "-" si o sa le vezi intregi :smile:

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: P.S.P.

Mesajde Ella Roxette » 17 Dec 2012, 22:57

Foarte frumoase pufoseniile :loving: am si eu o intrebare : de unde ai luat "casuta" aceea alb cu portocaliu (cred) sau ai facut'o tu?imi place forte mult

buboka
Initiat
Initiat
Mesaje: 41
Membru din: 16 Oct 2012, 09:18
Localitate: Satu Mare

Re: P.S.P.

Mesajde buboka » 18 Dec 2012, 15:42

Multumim...multumim.

Imi place aici, deci ma cuibaresc pt o vreme buna. De fapt sunt aici mai tot timpul, doar nu activez (inca) atat de mult, deocamdata incerc sa-mi umplu hardul cu informatii...

Toti sunt frumosi! Aratati-mi un porcusor urat! :lol:
Desi, daca ma gandesc la Skinny, nu cred ca as lua unul (imi cer scuze de la proprietarii acestor specii), dar probabil au si ei farmecul lor aparte.

Ella: casuta-tunel, cum ii zic eu, e rosu cu roz (scuze inca o data pt calitatea proasta, am uitat sa ridic blitul aparatului, trebuie sa ma instruiasca omul meu), a home-made by me...100% lucru manual (ca nu-s in stare sa-mi cumpar o masina de cusut), nu ma intreba cat m-am chinui pe ea, inclusiv cusutul literelor mi-a dat de furca. M-au inspirat pozele de pe forum...multumiri pe aceasta cale harnicelor, in special pt. Geda...Deocamdata am facut una pt. Sofi, dar amandoua incap. Am inceput sa fac una si pt. Panda, inca nu e terminata, si va trebui sa mai fac sa am de schimb.

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: P.S.P.

Mesajde Ella Roxette » 18 Dec 2012, 21:44

Daca te pricepi asa bine poate faci si pentru noi,ceilalti membrii..

buboka
Initiat
Initiat
Mesaje: 41
Membru din: 16 Oct 2012, 09:18
Localitate: Satu Mare

poze noi

Mesajde buboka » 14 Ian 2013, 21:48

Revenim cu cateva poze recente:

CTC-istul Pablo - prima tentativa de cultivare iarba de grau, rezultatele se vad din poze
Imagine
Imagine


Pablo in cusca, dupa curatenie
Imagine

Imagine

Cum as putea gusta din aparatul foto?
Imagine

Imi place la mami in brate
Imagine

dar cel mai mult imi place sa ma tavalesc in ceva moale, pufos si calduros
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Fetele nu sunt atat de ascultatoare cand le zic "say cheese!"...iata cateva poze cu Sofi si Panda:

Panda la caldurica
Imagine

papand fan
Imagine

in ascunzis
Imagine

Sofi relaxandu-se in hamac
Imagine

putin scarpinici
Imagine

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: P.S.P.

Mesajde Allma » 14 Ian 2013, 21:53

Frumoase oustoaice! :heart: Arata super impreuna :giggle:
Old username: Andreea_Molly

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: P.S.P.

Mesajde biancadumy » 14 Ian 2013, 21:55

Frumosi foc tooooti :heart: :heart: :loving: le sta tare bine impreuna la fete :heart:
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: P.S.P.

Mesajde Ella Roxette » 14 Ian 2013, 22:02

Foarte frumosi toti :love:

Avatar utilizator
-Vlad-
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 2215
Membru din: 21 Feb 2011, 22:04
Localitate: Buzau

Re: P.S.P.

Mesajde -Vlad- » 14 Ian 2013, 22:18

Frumosi foc! :heart:
Animalutele mele: Un hamster sirian-Blondu'.Un caine-Emy.
Imagine
-----------
Old username: maxovlad

buboka
Initiat
Initiat
Mesaje: 41
Membru din: 16 Oct 2012, 09:18
Localitate: Satu Mare

Re: P.S.P.

Mesajde buboka » 14 Ian 2013, 22:22

Multumim frumos...da, fetele se potrivesc bine, se si inteleg destul de bine, cel putin n-am vazut maaari altercatiuni. Din pacate n-am reusit sa fac pozele asa cum am vrut.
Pablo fiind la noi de la varsta si greutate frageda, e altfel...si e febletea lu' mama.

Acum incep sa am emotii cu privire la sosirea lui Max...oare cum va fi prima intalnire si acomodarea?

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: P.S.P.

Mesajde Ella Roxette » 14 Ian 2013, 22:32

Daca baietii simt fetele se vor certa

Avatar utilizator
Stef
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 155
Membru din: 19 Iun 2012, 00:34
Localitate: Cluj-Napoca

Re: P.S.P.

Mesajde Stef » 15 Ian 2013, 02:46

Panda e unul din porcusorii mei preferati, ma bucur mult ca a aparut pe forum, si sper sa vad cat mai multe poze cu ea :heart:
Vara trecuta m-am hotarat sa ii cumpar porcutei mele o partenera, si cum la adoptii nu am gasit nimic, intru pe site la inka... si vad o minunatie de puiut (ghici cine :tease: ), nu avea decat 3 saptamani si scria ca e disponibila... M-am indragostit de ea instant, asa ca vorbesc cu Ramona, si imi zice ca a dat-o doar cu cateva ore in urma la expo :cry: Mi-a parut foarte rau, si m-am intrebat de multe ori pe la cine o fi ajuns, nici nu poti sa-ti dai seama ce tare ma bucur sa o vad :heart:


Înapoi la “Topicuri personale ale membrilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori