Atentie la hrana ce cumparati de la Hornbach!

Magazine, anunturi vanzari/donatii custi si accesorii
geolog
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 16
Membru din: 17 Aug 2011, 17:56
Localitate: bucuresti

Atentie la hrana ce cumparati de la Hornbach!

Mesajde geolog » 17 Oct 2011, 14:31

:puking: Am cumparat in luna august 2011 o galetusa de 2500 gr cu mancare pt porcusori. Astazi am desfacut galetusa ca sa dau la porcusor sa pape si am descoperit cu stupoare foarte multi viermi de culoare galbena pe deasupra continutului. Cand am sunat la HORNBACH si le-am spus celor de acolo ce s-a intamplat, au spus ca sa ma duc cu bonul de la casa inapoi cu produsul. Dar nu mai am bonul dupa aproape 3 luni. Pe cutie scrie ca e valabil pana in anul 2013. Mi-au spus ca trebuia sa respect normele de pastrare, dar cum sa le respect cand pe ambalaj scrie numai in germana, fara un cuvintel macar in limba romana. Pe ei nu-i mai vede OPC-UL, sunt prea mari.Asa ca am ramas cu 130.000 lei vechi aruncati.Tot amaratii au de suferit in tara asta. Produsul se numeste conform etichetei MEISTERN KLASSE.Rusine HORNBACH. RUSINE HORNBACH !!!!!!!!!!!!!!! :puking:

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Atentie ce cumparati de la Hornbach pt porcusori!

Mesajde khaos » 17 Oct 2011, 14:43

Eu sincer nu cumpar mancare speciala (bobite) de la Hornbach. Nu ma atrage nimic si nici nu au de le Versele Laga. De acolo luam doar talaj si uneori fan.
Iti recomand cu caldura mancarea de la Versele, sunt multe modele si preturi diverse.
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Atentie ce cumparati de la Hornbach pt porcusori!

Mesajde ramona_inka » 17 Oct 2011, 14:55

Imi pare rau, din pacate se mai intampla.
Trebuie sa stii totusi ca aceasta mancare la galetusa nu este buna deloc pentru porcusori :!: Mai bine dai un banut in plus si esti mai castigat din mai multe motive: hrana de calitate ambalata corespunzator ce duce la sanatatea porcusorilor pe termen lung, deci bani nearuncati pe apa sambetei.
Pentru a stii care este hrana de calitate uite aici: http://community.webshots.com/slideshow/577743222WRpsaR

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Atentie ce cumparati de la Hornbach pt porcusori!

Mesajde maria » 17 Oct 2011, 15:14

am vazut si eu galetusele alea cu mancare din h
sincer eu nu as cumpara asa ceva
pe forum scrie ce mancare e cea mai buna pt porcusori, citeste si cumpara-le
chiar daca e un pic mai scumpa e foarte buna pentru ei

despre partea " tehnica"
stiu ca orice produs cumparat trebuie sa aiba instructiuni in limba romana
doar cu asta ii poti ataca
daca nu ai bon de casa nu poti dovedi ca ai luat de la ei si nici nu poti dovedi ca ai pastrat produsul in conditii optime

eu mai cumpar grau din piata de la obor si cel de la care cumpar imi spune mereu : nu tineti punga inchisa, lasati-o desfacuta
graul il pun la crescut, in tavite

oricum eu iti multumesc pentru atentionare
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Atentie ce cumparati de la Hornbach pt porcusori!

Mesajde irena » 17 Oct 2011, 23:06

geolog, te sfatuiesc, cum ti-a spus si khaos, sa cumperi hrana speciala de la Versele Laga.
pe langa faptul ca e ambalata corespunzator, cuprinde si cam tot ce au nevoie porcutii. eu de
exemplu am luat ultima data Cavia Crispy cu plus de vitamina C, de la Versele Laga. Mai recomandam
si Vitakraft Emotion (insa doar Emotion din gama Vitakraft). aici (in germania), se vinde versele laga si
varsat, nu stiu daca si in romania. eu iau insa gata ambalat, sa fiu sigura :)

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Atentie la hrana ce cumparati de la Hornbach!

Mesajde crisa24 » 21 Oct 2011, 18:31

si eu am luat mancare de la Hornbach si sincer contine multe chestii care nu ar trebuii sa aibe loc in alimentatia lor(alune, naut, banane prajite in ulei, diverse chestii :puking: )
noi folosim versele-laga nu o mananca in totalitata, adica peletii aia mici nu ii mananca si porumbul expandat dar in rest ling tot!
am folosit mancare lolo sunt mai multe variante- dar nu recomand decat in cazuri de negasirea altor variante..
cel la galetusa arata suspect, nu am incercat
http://www.erevista.ro/viewer/catalog_h ... F2016HS/35, daca a folosit cineva din acesta si in paralel si versele laga va rog sa imi spuneti care este diferenta(este destul de scump), stapana porcilor din otopeni din acesta le dadea si mancau tot!!!
am gasit ieri un lot foarte bun de fan insa lolo la Hornbach Prizma, verde si frumos.... nu ca pana acum galben si cu miros de tutun!
mai iau vitamine din acelea peleti vitakraft asta doar cand au cate o micoza o lingurita la 2 zile pe cap de porc(culmea sunt mancate)-recomandate de veterinar!!!!
http://www.erevista.ro/viewer/catalog_h ... F2016HS/35
eu mai iau de la ei vit C, fan vitakraft, in schimb nimic alimetar :D !


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
cristisz
Moderator
Moderator
Mesaje: 1993
Membru din: 30 Noi 2007, 00:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Atentie la hrana ce cumparati de la Hornbach!

Mesajde cristisz » 24 Oct 2011, 09:48

Din pacate la Hornbach (cel putin la cel din Berceni) nu mai exista mancare porceasca de la Vitakraft.
Au spus ca nu mai au contract si de acum inainte aduc doar de la Lolo.
Noi am luat o data o punga, s-a mancat dar nu in ritmul celei de la Versele.
Nu ne ramane decat sa alergam prin oras dupa mancare buna (ceea ce e destul de dificil, odata ce ne-am facut peizani :tease: ) dar ne vom descurca.
Fanul de la Lolo este acceptat, dar tot cel de la Gimborn (marca Pet Center) e mai bun. Ne-ar placea noua si altceva dar magazinul respectiv este exact in partea opusa a Bucurestiului (Militari adica) si nu ajungem prea curand.
poza cu copiii mei

Avatar utilizator
Oxigen30
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 66
Membru din: 08 Dec 2010, 01:27
Localitate: Bucuresti

F Important ... Mancare Vrac HornBach

Mesajde Oxigen30 » 06 Oct 2012, 13:57

DIN PACATE AM UN ANUNT IMPORTANT ...

In hornbach ... (in corbeanca - fosta Prisma) am gasit rozete de lucerna cu viermi .... aveti mare grija .... verificati orice mancare luata vrac ...
Te voi iubii mereu Tzuchi


Înapoi la “Fan, hrana, talas, accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori