Probleme cu piciorusele...

Sfaturile primite aici nu pot inlocui vizita la medicul veterinar!

Moderator: emil_inka

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Probleme cu piciorusele...

Mesajde Gemon » 31 Iul 2015, 17:07

Fiola se pastreaza in loc uscat la temperatura de pana la 25 grade Celsius.

Imi pare bine ca se simte mai bine, sanatate ii dorim.

Adriana ade
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 25 Mai 2019, 19:30

Re: Probleme cu piciorusele...

Mesajde Adriana ade » 25 Mai 2019, 19:35

Buna am si eu o problema. Porcusorul meu a cazut din pat si are piciorusul din spate dislocat si o operatie costa intre 25 si 38 de milioane plus 80 consultul si radiografia nu stiu cat costa. Ce as putea sa fac ca sa nu il mai doara ?

Adriana ade
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 25 Mai 2019, 19:30

Porcusorul meu are piciorusul din spate dislocat. Am fost la veterinar si i.au facut o injectie antiinflamatoare .ce fac

Mesajde Adriana ade » 25 Mai 2019, 22:32

Nu stiu ce sa fac. Ca il doare . De mancat mananca e oarecum vesel si cand il mangai se bucura foarte mult. Dar nu am bani sa.l operez ca este intre 25 si 38 de milioane operatia

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Probleme cu piciorusele...

Mesajde Gemon » 27 Mai 2019, 09:31

In asemenea situatii trebuie discutat, si ales impreuna cu medicul vet, solutia cea mai umana in functie de starea animalului, analizand posibilele variante financiare ce poate suporta stapanul.

Animalul de companie implica multa responsabilitate, una dintre ele este si ameliorarea durerii in asemenea cazuri. Te-ai interesat de posibilele costuri, si intrebi ce ai putea face. Trebuie mers la medic, el este competent in ceea ce priveste intrebarea ta.


Înapoi la “Boli si alte probleme privind sanatatea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori