Porcusori Cora Pantelimon

Intretinere si ingrijire, recomandari, constatari
forx
Initiat
Initiat
Mesaje: 35
Membru din: 02 Feb 2010, 15:33
Localitate: Bucuresti

Porcusori Cora Pantelimon

Mesajde forx » 02 Feb 2010, 15:39

Buna ziua,as dori sa achizitionez si eu 1 sau 2 porcusori pentru ziua prietenei mele si din cate am inteles in Cora Pantelimon,care este oarecum si mai aproape de mine,sunt ingrijiti si sanatosi,imi recomandati sa iau de acolo si cat m-ar costa cu tot cu,cusca pentru ei.Multumesc

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 02 Feb 2010, 15:43

Ultima oară modificat 20 Apr 2010, 10:23 de către Gabriela094, modificat 1 dată în total.
Gabriela

forx
Initiat
Initiat
Mesaje: 35
Membru din: 02 Feb 2010, 15:33
Localitate: Bucuresti

Mesajde forx » 03 Feb 2010, 16:12

alte pareri?sfaturi?

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 03 Feb 2010, 16:21

eu stiu pe cineva care a luat o porcuta bolnava de acolo
porcuta a murit la cateva zile
stiu ca a facut reclamatie, au venit in control la magazin
si in urma verificarilor a primit o hartie in care se spunea ca in ziua respectiva nu s-a vandut nici un porc (conform inregistrarilor din casa de marcat) si ca doctorul care suprevegheaza magazinul nu a constat nici o boala la vreun animal, conform nu stiu carui registru
persoana care a cumparat porcuta de acolo a cerut bon de casa, dar i s-a spus ca pentru animale nu se da
stiau ei de ce
mai stiu o doamna care a luat de acolo
m-am nimerit in petshop exact cand cumpara si i-am dat nr de telefon, sa o ajut daca e nevoie
a fost nevoie, porcutul avea micoza
nu mai stiu cum s-a terminat povestea, doamna nu m-a mai sunat sa imi spuna daca a scapat porcutul de ciuperca
concluzia o tragi singur
Ultima oară modificat 03 Feb 2010, 16:24 de către maria, modificat 1 dată în total.
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

ozzie&spy
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1825
Membru din: 11 Feb 2009, 18:03
Localitate: bucuresti

Mesajde ozzie&spy » 03 Feb 2010, 16:22

Te-ai uitat la sectiunea de adoptii de pe forum? In petshopuri conditiile sunt discutabile, ai mari sanse sa te trezesti cu micoza sau alte probleme. Cel mai sigur e sa adopti de la un alt membru sau sa cumperi dintr-o crescatorie.
Iti mai recomand sa iei 2 de acelasi sex si sa citesti pe www.gemon.ro paginile despre ingrijire, hranire, comportament si nu numai.
Legat de costurile unei custi, gasesti in Hornbach varianta cea mai ieftina de cusca, la 120 sau 170 lei(cred) cusca de 1m sau 1.20, cat e necesar pentru 2 porcusori.

inca ceva: La multi ani!
MadalinaImagine

forx
Initiat
Initiat
Mesaje: 35
Membru din: 02 Feb 2010, 15:33
Localitate: Bucuresti

Mesajde forx » 03 Feb 2010, 16:55

e hai ca la asta nu ma asteptam,multumesc mult de tot pentru urare :).

m-am uitat la adoptii,este o fata care spune ca da spre adoptie purceluse incepand de la 4 luni si i-am dat mail,i-am dat mesaj aici pe forum si am contactat-o si pe Yahoo Messenger si nu am primit nimic :| chiar ma gandeam sa adopt 2 fetite mici de cateva luni,dar vad ca nimeni nu este dispus sa ofere si cei care sunt,nu raspuns :| ce sa fac mai mult de atat.

ozzie&spy
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1825
Membru din: 11 Feb 2009, 18:03
Localitate: bucuresti

Mesajde ozzie&spy » 03 Feb 2010, 17:13

Sa ai rabdare si sa astepti, te documentezi despre porcusori ca sa stii la ce sa va asteptati (prietena ta a mai avut porcusori, stie sa ii ingrijeasca?) si sa raspunzi intrebarilor celor ce doneaza, sa ii convingi ca porcusorilor le va fi bine la voi si sunteti pregatiti.
Utilizatorul Matzateo, de care vorbesti tu, din cate stiam avea mai multi porcusori, se pare ca a renuntat sa ii mai inmulteasca si doreste sa-i doneze. Mai stiu de inca 2 femele si 2 masculi pe forum, dar nu pot vorbi in numele donatorilor.
Mult succes!
MadalinaImagine

forx
Initiat
Initiat
Mesaje: 35
Membru din: 02 Feb 2010, 15:33
Localitate: Bucuresti

Mesajde forx » 03 Feb 2010, 17:24



Înapoi la “Porcusori in magazine de animale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori