Pet Shop in Dej

Intretinere si ingrijire, recomandari, constatari
alexbaies
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 18
Membru din: 26 Feb 2010, 22:06
Localitate: Dej
Contact:

Pet Shop in Dej

Mesajde alexbaies » 26 Mar 2010, 19:58

Astazi am fost intr-un pet shop de la mine din oras de care nu stiam ca evit zona aia. Am ramas surprin de curatenia din pet si de curatenia din custi+ ca porcusorii erau separati pe sexe (aveau eticheta la custi) si erau doar 2 in cusca. Aveau fan si apa....defapt tot ce le trebuie. Am stat de vorba cu vanzatoarea si si-a deschis acest magazin din iubire fata de ei. La intrebarea mea "De ce sunt asa putini ? " ea mi-a raspuns ca nu se aprovizioneaza cu porcusori de la crescatorii ci ii adopta+ ca ia nascut si porcuta ei. Este foarte frumos ceea ce face. Mentionez ce erau 2 custi cu femele si doua cu masculi in total 8 porcusori, si atentie !!! Vinde DOAR 2 la acelasi pret (50 ron). Voi ce parere aveti ?

Avatar utilizator
Gold_Sorceress
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 96
Membru din: 21 Mar 2010, 22:36
Localitate: Iasi

Mesajde Gold_Sorceress » 26 Mar 2010, 21:21

wow! Oare de ce nu exista asa ceva si la mine in oras? Nu este o idee rea, oricum si eu am in plan sa imi deschid un pet shop cam in 2-3 ani....
Cred ca asa se deosebesc persoanele care detin pet shopuri pentru a face avere de cei care o fac din dragoste pentru animale.
Ar trebui sa puna si cutiuta pentru donatii (destinate animalutelor , nu pentru uzul propriu), ar avea succes.

alexbaies
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 18
Membru din: 26 Feb 2010, 22:06
Localitate: Dej
Contact:

Mesajde alexbaies » 26 Mar 2010, 21:43

Pai are cutiuta de donatii.


Înapoi la “Porcusori in magazine de animale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori