Inmultitorii-sursa problemelor?

Intretinere si ingrijire, recomandari, constatari
francescotane
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 07 Ian 2010, 20:17
Localitate: Bucuresti

moarte in pet shop

Mesajde francescotane » 07 Ian 2010, 21:48


Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde true_fan_66 » 22 Iul 2010, 19:38


Avatar utilizator
Jackie
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 619
Membru din: 30 Iun 2010, 17:44
Localitate: Iasi, Romania

Mesajde Jackie » 22 Iul 2010, 23:50

Imi pare sincer rau de situatia in care s-a ajuns in aceste pet-shopuri. Porcul meu este cumparat din petshop si pot sa spun ca nu a avut nici o problema de sanatate de cand sta la mine. Am observat ca are o mica zona in care ii lipseste par si are pielea putin innegrita. L-am verificat de paraziti, n-are nimic, nu se scarpina, nu plange daca ii ating zona respectiva, deci banuiesc ca a primit tratament pentru acea afectiune pe care a avut-o.

Petshop-urile din Iasi sunt destul de bune, in sensul in care la 2x2 (cel de la care mi-am luat purcelul, dar din nefericire s-a inchis) ave niste conditii bunicele. Intr-o cusca de vreo 50x30 erau maxim 2 porcusori, stiu ca e putin, dar am vazut-o foarte des pe vanzatoare cu cate un purcel in brate si cu vreo 3-4 catei plimbandu-se prin magazin. Niciodata nu am vazut sa le lipseasca fanul sau iarba si aveau in permanenta morcovi si mancere uscata pentru rontait.
La Animax-ul dela noi cateii se plimba liberi, dar primesc mancare in custi, nu am vazut niciodata sa aiba excremente in cusca niciun caine, porcusor sau hamster. Purceii sunt separati pe sexe, iar vanzatorilor chiar le pasa. Acum nu zic ca nu se poate imbunatiti situatia, adica de vreo 2 ori am vazut sa stea si un iepuras in cusca purceilor, dar primea mancare separat.

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Mesajde AndreeaC » 23 Iul 2010, 00:32

O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde true_fan_66 » 23 Iul 2010, 14:41



Înapoi la “Porcusori in magazine de animale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori