PREZENTARE

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi
Anna-Maria
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 28 Mai 2013, 14:51
Localitate: Rm. Valcea

Re: PREZENTARE

Mesajde Anna-Maria » 30 Mai 2013, 18:35

Multumesc, khaos. Foarte frumosi micutii. Imi vine sa-i mananc! :heart:

ShOwTiMe
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 3
Membru din: 02 Iun 2013, 22:45
Localitate: Galati

Re: PREZENTARE

Mesajde ShOwTiMe » 02 Iun 2013, 22:51

Salut. Ma numesc Romeo si am o femela porcusor de guineea pe nume Bonny de rasa American Crested Gold. Are 2 luni si este o bijuterie de animalut

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: PREZENTARE

Mesajde chinchi2 » 03 Iun 2013, 10:13

Buna Romeo.
Ce ar fi sa pui poze cu femela ca sa o vedem si noi? :smile:

Avatar utilizator
Alexandra-Mihaela
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 137
Membru din: 23 Mai 2013, 16:10
Localitate: Bucurest/Militari

Re: PREZENTARE

Mesajde Alexandra-Mihaela » 03 Iun 2013, 12:48

Buna, sunt Alexandra si am o fetita, Mimi. :D
Mimi va ureaza ,,Uiiiii,uiiiii,ui,uiii!'' insemand : ,,Sanatate porcusorilor vostri!'' :)

ShOwTiMe
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 3
Membru din: 02 Iun 2013, 22:45
Localitate: Galati

Re: PREZENTARE

Mesajde ShOwTiMe » 03 Iun 2013, 16:57



http://photobase.ro/di-2HDU.jpg


Uite chinchi2 aici ai poza.

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: PREZENTARE

Mesajde chinchi2 » 04 Iun 2013, 11:22

E superba :heart:

Kikiporcusorul
Initiat
Initiat
Mesaje: 47
Membru din: 24 Feb 2013, 22:28
Localitate: Rm. Valcea

Re: PREZENTARE

Mesajde Kikiporcusorul » 04 Iun 2013, 14:48

Foarte frumoasa porcusoara! Sa-ti traiasca :heart:

ShOwTiMe
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 3
Membru din: 02 Iun 2013, 22:45
Localitate: Galati

Re: PREZENTARE

Mesajde ShOwTiMe » 04 Iun 2013, 17:37

Va multumesc frumos:D

Avatar utilizator
Alexandra-Mihaela
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 137
Membru din: 23 Mai 2013, 16:10
Localitate: Bucurest/Militari

Re: PREZENTARE

Mesajde Alexandra-Mihaela » 05 Iun 2013, 12:15

Foarte foarte dragalasa :dance: :cavydance: ! Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea! Pupici!
Mimi va ureaza ,,Uiiiii,uiiiii,ui,uiii!'' insemand : ,,Sanatate porcusorilor vostri!'' :)

Avatar utilizator
andreeahimwunderland
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 3
Membru din: 20 Iun 2013, 01:06
Localitate: Cluj-Napoca

Re: PREZENTARE

Mesajde andreeahimwunderland » 20 Iun 2013, 01:22

Buna! Ma numesc Andreea, am 20 de ani si am un porcusor pe nume Baby din septembrie. Am mai avut un porcusor pe care l-am iubit enorm intre 2001-2006, dar de acela mai mult mama mea s-a ocupat, eu eram prea mica. Mutandu-ma la Cluj la facultate, am zis ca am nevoie de cineva care sa ma astepte acasa, de atunci eu si cu Baby suntem impreuna.
De mult timp urmaresc site-ul acesta, dar nu m-am gandit pana acum sa-mi fac cont... Ca orice student in sesiune, mereu imi caut (alt)ceva de lucru, in afara de invatat, si-am zis hei, de ce sa nu devin membra oficiala :D Am vazut ca este si o rubrica pentru porcusori, acolo voi posta si niste poze, sa ne vedeti si pe noi!
Ma bucur sa va cunosc!!! :cavy:

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: PREZENTARE

Mesajde khaos » 20 Iun 2013, 11:40

Salut si bine-ai venit printre noi!
Sa stii ca Baby ar fi tare fericit daca ar avea alaturi un partener de acelasi sex :) Rasfoieste forumul si te vei convinge.
Daca ai ceva intrebari, nu ezita. Si te asteptam cu poze!
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Avatar utilizator
andreeahimwunderland
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 3
Membru din: 20 Iun 2013, 01:06
Localitate: Cluj-Napoca

Re: PREZENTARE

Mesajde andreeahimwunderland » 20 Iun 2013, 21:27

Multumesc tuturor :D
Da, stiu ca ar fi mult mai fericit cu inca un porcusor, dar deocamdata nicio sansa la un nou fratior. Si unul singur vine impreuna cu mult de lucru si o responsabilitate, si nu sunt sigura ca as face fata la doi porcusori pusi pe sotii, plus scoala, plus plus. Mi-as dori sa am o turma de ei, dar pana nu stiu ce va fi cu viata mea e mai mult decat suficient Baby singur. Daca mai e cineva din Cluj pe aici, as fi incantata sa se intalneasca porcusorii nostri sa se joace, Baby e superprietenos, nu e deloc agresiv cu alti porcusori.

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: PREZENTARE

Mesajde chinchi2 » 21 Iun 2013, 08:55

Poate cu timpul ii vei lua un fratior.
Primul meu porcusor nici macar nu manca,se simtea foarte singur si statea retras.
Acum cand are un prieten ,mananca foarte bine si se zbenguie toata ziua prin cusca :giggle:

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: PREZENTARE

Mesajde khaos » 21 Iun 2013, 11:23

Doi porcusori nu inseamna atat de mult in plus fata de unul. Ce ar fi cel mai important este spatiul. Ar avea nevoie de o cusca de minim 100x50 cm.

In alta ordine de idei, nu ti-as recomanda sa-i organizezi lui Baby intalniri cu alti porcusori doar asa, ca sa se joace. Nu sunt catei si nu functioneaza in felul asta. Cand 2 porcusori se intalnesc, isi stabilesc ierarhia, care dureaza o vreme. Se baraie, se alearga, dar nu se joaca in mod deosebit (desi poate fi interpretat in felul asta de catre noi). Apoi, de bine ce se obisnuieste cu porcusorul respectiv, i-l iei. Apoi i-l aduci iar, pe acelasi sau pe altul, si iar trebuie sa o ia de la capat cu facutul cunostinta si stabilirea ierarhiei (chiar daca il vede pe acelasi porcusor de data trecuta). Pentru ei ar fi un stres mare si probabil multa tristete pentru cand va ramane singur, dupa ce a avut un amic alaturi. Si stiu ca o sa-mi zici ca nu e singur, te are pe tine si ii dedici tot timpul tau liber, insa o mai spun o data :) porcusorii nu sunt precum cateii. Ei apreciaza mult mai mult comania unui alt porcusor decat a omului. Asta nu inseamna ca nu te iubeste. :)

In concluzie, parerea mea este ca mai bine sa il lasi singur, decat sa il tot duci sa se "joace" cu alti porcusori. Si mai gandeste-te la un potential fratior. :)
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Avatar utilizator
gabrielaclau
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 23
Membru din: 03 Noi 2012, 22:57
Localitate: Craiova

Re: PREZENTARE

Mesajde gabrielaclau » 22 Iun 2013, 22:50

Buna seara am o mare problema.porcuta mea de guineea a fost data la monta acum doua luni ieri de dimineata a facut puii si totul a iesit bine.porcuta a facut 3 pui.ultimul este mai putin dezvoltat adica e mai mic ca ceilalti.ieri toata ziua a fost vesel a supt de la mama si azi dar pe seara s-a intamplat ceva cu el sta asa bleg nu mai merge prin cusca nu se mai duce sa suga l-am pus la mama si a supt o data si nu a mai vrut nu stiu ce sa ii fac ceilalti mananca ar sta toata ziua la sanul mamei aproape ca l-am gasit abia mai respira l-am frecat putin pe spate cu palma usor isi revenise iar acuma iar face asa sta in cotul custii nu sta langa fratii lui.ce credeti ca are?sunt disperata nu stiu ce sa ii mai fac sa il inviorez are momente cand vrea sa se stearga pe botic si tot are impresia ca este inecat ca igneste asa a si stranutat o singura data.astept un raspuns cat mai repede posibil sper sa nu moara.ma gandesc sa nu cumva sa se f urcat porcuta din greseala pe el sa il fi calcat cumva?parca ar avea ceva ramas in gat.era vioi si acuma chiar imi pare rau sincer


Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori