Faceti cunostinta cu...

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi
Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Faceti cunostinta cu...

Mesajde Gemon » 02 Iun 2014, 13:06

Bine ati venit!

Foarte frumosi, :up: un pupic pe nasucul lor! :heart:

Leo
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 11
Membru din: 28 Aug 2014, 18:49
Localitate: Valcea

Re: Faceti cunostinta cu...

Mesajde Leo » 28 Aug 2014, 21:02

rofl Hey ! Baffy si Bijou aici :D Desi avem o mica problema cu ggestatia neasteptata, suntem tare hazlii si ne place sa dormim in noptiera, da in noptiera ne tolanim toata ziua ! :D
Fişiere ataşate
Untitled.png
Untitled.png (94.67 KiB) Vizualizat de 7785 ori

Leo
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 11
Membru din: 28 Aug 2014, 18:49
Localitate: Valcea

Re: Faceti cunostinta cu...

Mesajde Leo » 30 Aug 2014, 08:58

Buna Zabu ! Porcusorul tau ar fi mult mai vesel si mai jucaus daca i-ai aduce un alt baietel /fetita, depinde ce sex are el. Partenerul trebuie s afie obligatoriu de acelasi sex cu el ! :tease: Dar inainte sa achizitionezi un partener de la un petshop, mergi la un veterinar si invata sa deosebesti sexul, cele doua fetite ale mele au devenit pereche dupa ce am mers la veterinar, iar acum este gestanta. Nu voiam asta , poate sa ii se intample ceva lu Bijou a mea :suicide: ! ~X( Daca nu, poti pune o poza cu el/ei pe site si sigur vei afla ce sex are, dar uite un pont: Aparatul genitalla fete are forma de Y iar la baieti de i . http://www.gemon.ro/reproducerea.htm Sper sa faci o alegere buna, viata lunga porcusorului tau ! De la Baffy si Bijou :idea: :love:
Baffy, Bijou si urmasii din burtica, va ureaza: ''Uiii,uiiii,uii,uiii ! '' < Viata lunga purcelinilor vostrii !

Avatar utilizator
Daritzy
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 12 Oct 2014, 14:10
Localitate: Salonta, Bihor

Re: Faceti cunostinta cu...

Mesajde Daritzy » 12 Oct 2014, 16:56

Hey,hey, pig!
Ce fac porcusorii?
El este Mickey, ''baietelul'' meu alintat. Este in cautare de prieteni pe acest site! Cine vrea sa ii fie prieten? :cavy: :cavydance:
Mickey va ureaza viata lunga la porcuti :)
P.S: :birthday: Mickey!! Azi implinesti 4 lunite!!!
Fişiere ataşate
download (1).jpg

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Faceti cunostinta cu...

Mesajde Gemon » 13 Oct 2014, 14:31

Sa iti traiasca, sa ai multe clipe fericite alaturi de el! :smile:

Este animal social, are nevoie de compania unui porcusor cu care poate interactiona.
Prieten ii poti oferi tu, adoptand un porcusor de acelas sex cu el. :clipici: :running:

cangri
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 18
Membru din: 11 Iun 2009, 13:07
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Faceti cunostinta cu...

Mesajde cangri » 18 Noi 2014, 10:15

Revin dupa 5 ani.
Porcusorii mei au murit de batranete.La varsta de 6 ani.
Turbo si Fufis nu au avut copii in acest timp.
Asa ca am decis sa mai salvez 2 sufletele si am cumparat iar o pereche.
O sa revin cu poze.
De data aceasta femela este negru cu alb si masculul cu alb, portocaliu si negru.
I`m cool!

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Faceti cunostinta cu...

Mesajde Gemon » 18 Noi 2014, 16:10

Imi pare rau pentru pierderea suferita.

Iti asumi un mare risc atunci cand decizi sa ti o femela impreuna cu un mascul. Mai mult ca sigur va ramane gestanta si va trebui sa le separi inainte de a naste femela, in plus vei avea si puii care dupa varsta de 4 saptamani trebuie separati dupa sexe.
Dupa ce vei trece de aceasta etapa, te vei confrunta din nou cu aceasta problema, asta in cazul in care masculul va fi pus iar langa femela.

Daca pana acum masculul nu a montat femela, ai posibilitatea sa iei o decizie in acest sens, oferind spre adoptie unul din ei, pentru a tine doi de acelas sex, o alta posibilitate fiind castrarea masculului, numai de catre un medic specializat care a castrat deja cu succes multi porcusori, cunoscand particularitatile acestei specii.

Despre salvare:
Cumparand porcusori ne-ar placea sa credem ca salvam porcusori din locuri care consideram neadecvate pentru ei, insa in locul acestora se aduc alti (si mai multi) porcusori, tocmai datorita cererii. Din punctul de vedere a comerciantilor sau inmultitorilor noi devenim deci cumparatori, sporind randul altor porcusori care isi asteapta un stapan iubitor.

AKITA
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 13
Membru din: 17 Noi 2014, 20:35
Localitate: bucuresti

Re: Faceti cunostinta cu...

Mesajde AKITA » 23 Noi 2014, 00:37

Buna.Noi suntem State,Bonni si Bummi si am fost adoptati.Deocamdata suntem cam nesiguri de mediul nou dar suntem siguri ca o sa fie bine.Va salutam :smile:


Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Faceti cunostinta cu...

Mesajde Gemon » 23 Noi 2014, 21:44

Sa ai parte de multe bucurii alaturi de ei! :heart:

Viziteaza unde poti vedea multe poze cu accesorii si diferite amenajari.
Imbogateste mediul lor, punand si un etaj vei largi spatiul si vei putea amenaja mai multe locuri de odihna, vezi si viewtopic.php?p=129249#p129249

AKITA
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 13
Membru din: 17 Noi 2014, 20:35
Localitate: bucuresti

Re: Faceti cunostinta cu...

Mesajde AKITA » 24 Noi 2014, 12:26

Multumesc frumos.Momentan ma gandesc cum sa le fac etaj,Dar nu stiu daca il va folosi pentru ca fostul stapan nu le-a facut asa ceva..erau doar ei si castronelele in cusca.

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Faceti cunostinta cu...

Mesajde Gemon » 24 Noi 2014, 18:42

Poti face din parchet laminat sau o simpla scandura - poti fixa intre gratii cu cuie ce sunt batute in ambele capete, sau poti decupa din scandura putin in mijloc in ambele capete in asa fel, sa fie fixata intre gratii, pentru detalii vezi exemple cu poze pe forumul nostru maghiar in mesajul meu

Poti folosi si plastic sau o ladita de plastic, daca acesta este mai la indemana, vezi idei .

Poti croi din material fleece sau chiar tricou mai vechi o perdeluta ce fixezi la margine,
Imagine
Imagine
vor adora sa se ascunda si sa iasa si sa intre, fiind animale prada le place sa se ascunda, punand si o "perdea" va fi si mai atractiv.

Daca pana acum nu au avut parte de asa ceva, vor aprecia si mai mult o imbogatire a mediului, vor fi mai activi, sunt curiosi si orice mica schimbare trezeste interesul si stimuleaza comportamentul de cercetare-cautare.

Succes, si asteptam poze cu comorile tale! :heart:

AKITA
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 13
Membru din: 17 Noi 2014, 20:35
Localitate: bucuresti

Re: Faceti cunostinta cu...

Mesajde AKITA » 25 Noi 2014, 12:57

Asa am facut un etaj..recunosc ca nu e prea inspirat si nu e prea aratos,dar nu am avut prea multa rabdare.Insa porcutii il folosesc(mai ales state).

Cand o sa am mai multa rabdare voi face altul mai frumos si mai multe accesorii.
El este state :D

El este Bummi

Si Bonni nu vrea sa stea la poze =))
Scuze pentru calitatea pozelor,dar nu am un telefon prea bun.

AKITA
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 13
Membru din: 17 Noi 2014, 20:35
Localitate: bucuresti

Re: Faceti cunostinta cu...

Mesajde AKITA » 25 Noi 2014, 17:24

Am reamenajat cusca:)

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Faceti cunostinta cu...

Mesajde Gemon » 26 Noi 2014, 01:34

Bravo!
Poti confectiona si un hamac in partea cealalta, vor putea urca in el sau pot sta sub el, la fel imbogateste mediul si devine locul mai atractiv.
Despre hamac la viewtopic.php?p=20837#p20837

Avatar utilizator
LoveGuineeaPig
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 22
Membru din: 26 Dec 2014, 17:50
Localitate: Botosani

Cum pot sa pun o poza din computerul meu?

Mesajde LoveGuineeaPig » 27 Dec 2014, 17:51

Va rog ajutor!
Cum pot sa pun o poza din computerul meu?


Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori