Pocu' nou venit e mai stapan ca ala vechi

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi
Ladaru George
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 14 Apr 2017, 20:41

Pocu' nou venit e mai stapan ca ala vechi

Mesajde Ladaru George » 11 Mai 2017, 17:41

Sunt fericitul posesor a 2 porcusori. O fetita de 1 an si un baietel de 3 luni. Ideea este ca fetita am achizitionat-o cu o luna si jumatate in urma si dupa ce am citit pe pagina de sfaturi ca trebuie sa aiba macar un partener am luat si baietelul acum 3 zile. Daca fetita s-a adaptat relativ usor, este foarte blanda si suporta chiar si mangaierile mai dure ale fiului meu in varsta de 5 anisori, porcusorul mascul din primele ore de cand i-am lasat impreuna ii face o curte agresiva, si incearca permanent sa se imperecheze cu ea. Desi este dubla fata de el ca marime, saraca nu il bate, nu il musaca si suporta toate avansurile acestuia. Normal ca atunci cand sunt plecat la serviciu ;i noaptea ii tin separati, dar totusi in custi apropiate. Daca cineva a mai avut o experienta de acest gen il rog sa ma sfatuiasca ce trebuiie sa fac pentru ca am impresia ca avansurile porcului mascul o deranjeaza pe fetita un pic si care ar fi solutia. In orasul unde locuiesc nu sunt crescatori de porcusori de guineea si nu prea am cu cine sa discut despre asta. Pentru orice eventualitate las si un nr de mobil. raspund sau dau eu telefon intre orele 07.00/22.00. 0755374977.

MJProtector
Indrumator
Indrumator
Mesaje: 83
Membru din: 10 Iul 2012, 09:09
Localitate: Bucuresti

Re: Pocu' nou venit e mai stapan ca ala vechi

Mesajde MJProtector » 12 Mai 2017, 10:16

Buna ziua,
In primul rand sfaturile pe acest forum, si pe orice alta pagina de internet veti observa ca sunt de a avea doi porcusori de acelasi sex. Porcusorii se inmultesc foarte repede, chiar si dupa nastere femela ramane gestanta imediat. Cat pt. fetita dvs nu ii este benefic un baietel la varsta ei, si in plus de asta nu cred ca va doriti o crescatorie de guineea.
Gasiti aici informatii despre reproducere http://www.gemon.ro/reproducerea.htm


Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori