Riți si Rita

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi
Simonasim
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 13 Aug 2017, 12:49

Riți si Rita

Mesajde Simonasim » 13 Aug 2017, 12:56

Hello, Riți este leutul meu si îl am de 1 an si 6 luni ( el are 3 anișori), l-am luat de la o fata care se muta din țara( adică l-am primit, prietenul mei știa ca îmi doresc un animaluț si s-a gândit să-mi facă o surpriza)! Nu am fost foarte incantata pe moment pt ca nu știam nimic de aceste animăluțe( hrănire, îngrijire...). Riți este un porcușor foarte linistit, singura lui plăcere este sa mănânce si sa fie alintat, dar in ultimul timp l-am văzut cam trist așa ca ne-am gândit sa-i luam un partener care să-l scoată puțin din monotonie! Așa a apărut Rita, o femela, cu toate ca știam in mare ce implica asta. Am stat puțin sa ne gândim pt ca știam ca indicat ar fi sa luam un mascul. Prima data a respins-o, însă de 2 zile i-am separat pt ca Riți și-a schimbat atitudinea fata de ea si vrea sa se imperecheze. Acum nu știu cum sa procedez cu ei, Riți este Ok si trece din când in când pe lângă cușca ei si sta lângă ea, dar Rita este foarte agitata, Chițăie într-una si trage de cușca când îl simt aproape. Nu vreau sa o fac sa sufere, dar nici nu vreau sa renunț la ea, este jucăușa, iubitoare.

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Riți si Rita

Mesajde Gemon » 15 Aug 2017, 19:46

Bine ai venit! :smile:

Daca ai fi trecut localitatea la profil, am sti unde locuiesti, o informatie utila pentru noi toti.
Uite o posibilitate care au ales unii in acest caz viewtopic.php?p=133481#p133481
tot acolo este mentionat si numele medicului cu care te-ai putea consulta, in cazul in care esti din Bucuresti.


Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori