Iubiti-va porcusorii

Anunturi si atentionari, avertismente privind porcusorii

Moderator: ramona_inka

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Iubiti-va porcusorii

Mesajde chinchi2 » 23 Noi 2012, 12:46

Da la asta ma gandeam si eu :giggle: .
Custile handmade sunt bune dar a ei probabil e facuta cu ce a gasit peacolo :confused:

Alex10
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 3
Membru din: 24 Iun 2013, 02:13
Localitate: galati

Re: Iubiti-va porcusorii

Mesajde Alex10 » 22 Dec 2013, 02:26

Eu cred ca doamna Alexandra...i s-a urcat la cap ca e cea mai experta din lume cu porcusorii!
Doamne explic inca odata.
Am primit 2 pui de porcusori intr-o zi de la cineva (prieten)
Fiind iubitor de animale i-am acceptat . Prietenul nespecificand varsta.
Deci am intrat si eu pe acest forum findu-mi dor de porcuti si sa vad noi poza. Dau de acest topic scris despre mine.
Sa continuam....a venit ziua cand a trebuit sa ne mutam si nu ii mai puteam tine.Si asa m-am dus la un petshop(Animax) si i-am rugat sa ii doneze unor persoane care sa ii poata ingrijii si daca ar putea sa si imi zica persoanele pe care le-a adoptat.
I-am vizitat in fiecare zi pana au disparut :(.In prezent baietelul este la o doamna din Galati...de fetita nu stiu.
Doamne fereste erau pui nu ca nu ii hraneam sau nu aveau fan non-stop.Erau pui deasta erau micuti si m-am documentat pe viitor ca in momentu femelii in calduri il separ pe mascul insa nu am apucat daca i-am dat.
Cusca era cea mai buna din petshop am dat 140 lei pe ea. Dar am vazut la multi useri tot felul de prelungiri.
Si asa am facut am prelungit cusca cu inca ceva gardulet.

Alexandra sa iti fie rusine de ce ai vorbit aici + ca am specificat ca daca o sa am posibilitatea sa mai am un porcut as dori unul de rasa cu pedigree. Nu cea ce am primit eu si am acceptat doar din dragoste.

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Iubiti-va porcusorii

Mesajde chinchi2 » 22 Dec 2013, 13:01

Alex,sti bine ca nu a fost totul asa.Sunt multi care stiu situatia ta si pot fi intrebati.
Mie mi-ai zis ca porcusorii sunt mai mari ca varsta.Fiind fata si baiat,ei se pot imperechea intr-o fractiune de secunda.Fiind de aceeasi varsta,probabil erau si frati.Sti prea bine situatia,cusca era muuult prea mica si nu aveau cum sa se dezvolte.Porcusorii erau destul de slabuti.Aveau batoane in cusca si tot felul de legume.Fan parca aveau putin in suport dar au nevoie de mai mult,nu de cateva fire.
Nu ma cred atotstiutoare mai ales ca si eu am gresit candva.De atunci am zis ca trebuie sa fac ceva.Dupa ce i-am donat pe toti,am stat pe acest site timp de un an sa citesc despre ei,sa fiu bine informata.Deabia dupaia am decis sa-mi iau de la Inka.
Eu cand am inceput sa vorbesc cu tine,iti placeau porcusorii tai si cand l-ai vazut pe Inno,ti-a venit ideea sa-i dai pentru unul de rasa.Nu se face asa!Tot ce zici aici,e total gresit.
SI nu uita,nu am ceva cu tine.Mai sunt persoane care au aceeasi parere.Nu cred ca am minti toti :winking:


Înapoi la “Anunturi speciale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori