Ajutorare a celor care au nevoie de cusca

Ajutorare a membrilor, actiuni de caritate
Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 05 Oct 2009, 07:38

Un moderator :lol:
dragele mele, nu am intervenit de cum am vazut chestionarul pentru ca m-am gandit sa vad cum evolueaza situatia
a doua cusca va fi pentru oblonda, asa s-a stabilit de la inceput si nu ne putem juca cu sentimentele sau sperantele nimanui
gabriela, daca noi hotaram vineri sa nu iti mai dam tie cusca ci altcuiva cum te-ai fi simtit?
asta trebuie sa avem in vedere...cum afecteaza gesturile noastre pe cei din jur...
despre alyena...ea are o situatie mai deosebita...si nici nu o cunoastem prea bine
avand in vedere ca este un copil ne va trebui acceptul parintilor...caci o cusca de 1 metru este mare, daca parintii nu te lasa cu ea in casa atunci este totul in zadar
plus ca alyena are puiuti...mie inca nu imi este clara situatia ei si de aceea ar fi foarte bine ca aceasta sa fie clarificata
custie ce au ramas libere ar trebui donate si poate astfel alyena ar putea sa isi faca o cusca mai mare
...
:friends: shrekut si runty

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 05 Oct 2009, 09:36

Repet.Nu eu am hotarat sa nu se mai dea cusca Alexandrei.S-a hotarat la intalnire si eu am facut chestionarul la cererea Silviei(ea nu stie).Deci cred ca nu am avut prea multa implicare in aceasta decizie.
Imi cer scuze ca s-a inteles gresit,trebuia eu sa specific.
Gabriela

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 05 Oct 2009, 10:18

Nu sunt nici in masura sa iau astfel de decizii,si nici nu as vrea/putea sa fac iau decizii radicale.Aceasta a fost parerea celor ce s-au intalnit si eu nu am cum sa contest,plus ca nu am nici un drept.
Voi pleca intotdeauna capul in fata unei decizii a majoritatii.Si deci ramane intrebarea:se vor strange bani si pentru Alyena?
1.Nu se stie sexul puilor.
2.Daca ambii pui sunt baieti,se ia o cusca pentru un singur porcut,si micut(mai putin de un an) pe deasupra?
Acum nu vreau sa influentez,dar mi se pare totusi nedrept.
Gabriela

Avatar utilizator
cristisz
Moderator
Moderator
Mesaje: 1993
Membru din: 30 Noi 2007, 00:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde cristisz » 05 Oct 2009, 10:24

Cusca nr. 2 se afla la mine si astept sa-mi dati adresa unde va fi livrata. De asemenea astept poze cu prima cusca si cu locatarele beneficiare, insotite desigur si de cateva cuvinte.

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 05 Oct 2009, 10:27

Uitati aici:(dati click)

Si cateva cuvinte:fara voi toti nu as fi reusit sa iau o cusca asa mare si frumoasa pentru fetele mele.Va dedic voua toate pop-corn-urile pe care le fac,pentru bucuria imensa pe care le-ati adus-o.
Gabriela

Avatar utilizator
alinushu'
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1064
Membru din: 05 Dec 2007, 13:55
Localitate: Sibiu

Mesajde alinushu' » 05 Oct 2009, 11:00

Vineri, la intalnire s-au strans banii celor din Bucuresti si Alexandria. Cu acei bani s-au cumparat 2 custi, dintre care una a ajuns la Gabriela094. A mai ramas o cusca ce va ajunge la al doilea stapan. Au mai ramas bani, plus ca se vor mai strange si pentru a treia cusca.

La intalnire s-a discutat intens despre cine ar trebui (gandit in mod obiectiv) sa primeasca a doua cusca. O parte din noi s-a pronuntat pentru oblonda, iar cealalalta pentru alyena. Eu le rog pe fete sa isi prezinte situatie fiecare in parte, sa nu mai vorbeasca altcineva in numele lor, vom pune un chestionar la care e va fi toata lumea invitata sa voteze si se va alege persoana ce va fi posesoarea celei de-a doua custi. Rog fetele sa isi descrie situatie pentru ele, concis, cati porci adulti sau pui au, cati vor pastra, sex si toate detaliile de care avem nevoie pentru a se lua o decizie finala. Trebuie hotarat la cine dam a doua cusca achizitionata acum, iar a treia va urma.

Stiu ca s-a discutat initial despre o blonda, insa pe parcurs a aparut si situatia alyenei. De aceea, cazurile trebuie studiate si luata cea mai buna decizie in mod obiectiv.

Va rog sa nu mai postati replici taioase nici aici, nici la alte topicuri. Trebuie sa luati in considerare faptul ca banii sunt donati de alte persoane si e normal ca acei bani sa ajunga la persoana care acumuleaza cele mai multe voturi. Cristina, sa ne spui te rog daca mai poti pastra cusca o perioada, pana se va face lumina in aceasta situatie.

deea1998
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 854
Membru din: 11 Sep 2009, 23:55
Localitate: Husi VS
Contact:

Mesajde deea1998 » 05 Oct 2009, 11:14

Scuzati ca nu prea am mai intrat zilele astea a fost spectacol la noi.
Si am fost sa vad si eu. astazi trebuie sa primesc niste bani de la tata si o sa trimit cei 25 de lei.

ozzie&spy
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1825
Membru din: 11 Feb 2009, 18:03
Localitate: bucuresti

Mesajde ozzie&spy » 05 Oct 2009, 11:19

MadalinaImagine

Avatar utilizator
cristisz
Moderator
Moderator
Mesaje: 1993
Membru din: 30 Noi 2007, 00:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde cristisz » 05 Oct 2009, 11:23


Avatar utilizator
Alyena
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 612
Membru din: 02 Sep 2009, 15:48
Localitate: Suceava
Contact:

Mesajde Alyena » 05 Oct 2009, 13:54

Cookye, Cremme Ole, Berry, Blaky

Avatar utilizator
noway!
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 203
Membru din: 17 Apr 2009, 20:56
Localitate: Alexandria
Contact:

Mesajde noway! » 05 Oct 2009, 14:22

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ;)

Avatar utilizator
alinushu'
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1064
Membru din: 05 Dec 2007, 13:55
Localitate: Sibiu

Mesajde alinushu' » 05 Oct 2009, 15:56


Avatar utilizator
silkeyes
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 498
Membru din: 27 Feb 2009, 13:30
Localitate: iasi

Mesajde silkeyes » 05 Oct 2009, 16:17

O_o O sa-mi lipsesti mereu... fetita-dragoste^_^
http://pets.webshots.com/album/574955707fLdZFB

Avatar utilizator
noway!
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 203
Membru din: 17 Apr 2009, 20:56
Localitate: Alexandria
Contact:

Mesajde noway! » 05 Oct 2009, 16:19

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ;)

Avatar utilizator
silvia
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1265
Membru din: 02 Feb 2009, 23:24
Localitate: Bucuresti

Mesajde silvia » 05 Oct 2009, 16:47

aici sa discutat despre puiuti si sunt si cateva poze http://www.gemon.ro/forum/viewtopic.php ... ght=#34908
ڪےMishulik & Pufiڪے
clik aici pentru a vedea un video hazliu cu baietii:))
http://tinypic.com/player.php?v=20ur1tv&s=6


Înapoi la “Grup de ajutorare/intrajutorare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator