Reamenajarea custii

Amenajare spatiu, construire custi, imbogatire a mediului cu accesorii

Moderator: cristisz

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Reamenajarea custii

Mesajde Lili » 08 Sep 2010, 20:06

Cat de des facem schimbari in cusca porcutilor?

Ma preocupa chestia asta. Pentru ca eu azi IAR le-am invartit alea prin cusca, le-am scos iarasi unele, le-am re-introdus altele, ce era la est am dus la vest si tot asa...Si sincer sa va spun pareau usor bulversati:)) Vreun sfert de ora au cam dat cu capul p'acolo, unde stiau ei ca e mancare, sanchi, nu mai era. Unde stiau ei ca dorm...aiurea, era altceva:)

Voi cat de des ii ametiti pe porcuti? Pentru ca eu daca ma gandesc bine, cam saptamanal le zapacesc creierasii. O fi mai bine sa-i las sa se obisnuiasca cu un anumit mediu, cu un anumit traseu mai multa vreme?

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde true_fan_66 » 08 Sep 2010, 20:09

Eu le las lucrurile exact asa cum sunt ca oricum n-au stare in ei si alearga in toata cusca cand vad curatenie, de parca ar fi prima oara cand dau peste toate lucrurile alea. :tease:

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Mesajde Lili » 08 Sep 2010, 20:13

Pai si nu ti-e teama ca risti sa se plictiseasca si sa inceapa sa se cafteasca? De plictiseala evident:)
La mine azi le-a luat vreo ora pana au re-cercetat totul, pana au strabatut iarasi aceleasi tuburi batatorite...Dar nah, erau altfel azi:)

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde true_fan_66 » 08 Sep 2010, 20:31

Nu imi mai este teama pentru asta. La ei au trecut de mult bataile si oricum nu erau din cauza decorului ci pentru ca porcutzul mai mic nu accepta sa-si bata celalalt joc de el. Indiferent cum ii asezam jucariile prin cusca Miley nu prea era interesat de asta decat in primele 20 de minute. Apoi daca se bateau era din cu totul alte motive. :tease: Caro e muuuuult mai incapatzanat decat orice alt porcutz de varsta lui si cum celalalt ii facea tot felul de figuri soldate cu sperieturi puternice, imediat sarea la cearta, inclusiv bataie. Acum s-a mai maturizat si el si este foarte atent unde doarme sau cand mananca. :lol: Nu cred ca ar vrea vre-un alt porcutz sa treaca prin ce a trecut Caro cu Miley in primele saptamani.

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Mesajde AndreeaC » 08 Sep 2010, 23:18

Pffffff, aici e de mine ... Eu le ametesc pe fete mereu ... Stau in pat asa si imi imaginez fel de fel de modificari(nah...cred ca mi-au ramas sechele de la design ambiental) si top din pat direct pe cusca ... ,,Asa fetele , mami are o surpriza..." si incepe nebunia ... Voi acum o sa credeti ca aberez dar chiar asa se desfasoara totul la noi . Parintii ma ameninta de mult ca imi vor instala o camera ascunsa(tata fiind in domeniul securitatii) si vor posta filmulete pe Gemon sa ma faca de ras.
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde true_fan_66 » 08 Sep 2010, 23:30

Sa instaleze o camera sa te filmeze sa aiba si fetele tale ce sa vizioneze cand nu esti acasa :tease: Cu ocazia asta devin si vedete :lol:

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Mesajde Lili » 09 Sep 2010, 15:08


Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Mesajde AndreeaC » 09 Sep 2010, 17:46

Bine este sa le schimbam lucrurile in cusca. Asta e singurul motiv care ma linisteste atunci cand ma gandesc ,,oare am luat`o razna?" . Le place sa exploreze , le place noul ceea ce cred ca ai observat din cauza a ceea ce se intampla cand modifici ceva in casuta ... inspecteaza fiecare coltisor si fir de talas :giggle:
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
cosmina
Forumist
Forumist
Mesaje: 1141
Membru din: 20 Mar 2010, 19:40
Localitate: abbotsford

Mesajde cosmina » 09 Sep 2010, 20:05

eu ce sa mai fac.. sa ma mut la alt apartament ce deja s-o fi plictisit de umblat prin asta.. acuma de plictiseala ala mic s-a apucat de ros o chestie de plastic.. si sa se bage dupa ea folia care ar fi peretele celei de a doua custi. si observam un porc in vid'' ca folia aia e semitransparenta. lipit intre perete si plastic. deci clar ! s-a ticnit porcu'

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Mesajde Lili » 09 Sep 2010, 20:30

:)) Cosmina, la tine posibilitatile sunt infinit mai multe. Tocmai pentru ca neamul porcesc beneficiaza de atata libertate si de atata spatiu. Le-as pune tunele, capcane, casuta, scunele, locuri de ascuns, locuri de traversat prin toata camera:) Le-as construi labirinturi prin care sa orbecaie cu orele:))

Avatar utilizator
cosmina
Forumist
Forumist
Mesaje: 1141
Membru din: 20 Mar 2010, 19:40
Localitate: abbotsford

Mesajde cosmina » 09 Sep 2010, 20:35

da/... ma scoate afara sotul... dar faza e ca lor le place sa stea in anumite locuri ascunse si inghesuite.. ala mic mai face o alergatura mica.. si cam atata.. am sa ma uit dupe niste tuburi.. eh indata scap si eu la un mic salar si o sa le cumpar.. deocamdata sa zic mersi ca imi ia sotul talas si mancare

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Mesajde Lili » 09 Sep 2010, 20:38

Arata-i sotului ce spunea Andreea pe un alt topic. Si anume: va multumesc eu voua dragilor porcuti ca-mi ingaduiti sa locuiesc si eu in camera voastra:)) ASTA e atitudinea potrivita:)

Pai doar nu trebuie sa pui fix in mijlocul camerei. Dar prin colturi mai arunci o caciula veche in care sa se camufleze sa traga un nani, mai un tub, mai sub picioarele unui scaun agati un hamac, un ghiveci cu un prosopel inauntru...

Avatar utilizator
eva_eve17
Membru
Membru
Mesaje: 189
Membru din: 08 Apr 2010, 16:56
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde eva_eve17 » 09 Sep 2010, 21:25

~~~ Iubitor oficial de porcuti :3 ~~~

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde true_fan_66 » 09 Sep 2010, 21:27


Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Mesajde Lili » 09 Sep 2010, 21:34



Înapoi la “Despre spatiul de viata al porcusorilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori